Keskerakonna Tartu piirkonna juhina jätkab Aadu Must ({{commentsTotal}})

{{1457778046000 | amCalendar}}

Teistkordselt toimunud Keskerakonna Tartu piirkonna koosolekul valiti piirkonna juhiks Aadu Must. Tema poolt oli 169 hääletanust 98 saadikuist. Oudekki Loone poolt hääletas 70 piirkonna liiget. Üks sedel kuulutati häälte ülelugemisel kehtetuks.

Täna keskpäeval alanud Keskerakonna Tartu piirkonna koosolekul, kus püüti teisel katsel valida piirkonnale uut juhti, otsustati hääletuse tulemusena, et piirkonna juhina jätkab Aadu Must.

Antud kohale kandideeris Aadu Musta kõrval riigikogu liige Oudekki Loone. Piirkonna kogunemisele saabus ka mitmed Keskerakonna juhtiv poliitikud nagu näiteks Kadri Simson, Yana Toom ja Läänemaa piirkonna juht Jaanus Karilaid.

Veebruari keskel jäi Keskerakonna Tartu piirkonna esimees vajaliku kvoorumi puudumise tõttu valimata.Kvoorumi suuruseks oli siis veerand piirkonna 538 liikmest. Tänasel koosolekul oli kvoorumi suurus aga kümme protsenti.

Keskerakonnal on 27 piirkonda ning viimasel ajal on juhivalimised läbi viidud üheksas piirkonnas.

Aadu Must kirjutas oma Facebooki leheküljel, et Keskerakonna Tartu organisatsiooni read kasvavad valimiste eel lausa tormiliselt ning veel eile registreeriti Tartusse kümmekond niinimetatud rändvalijat.

Must: rändvalijad liiguvad Tartust ilmselt taas edasi

Kaheksa aastat Keskerakonda kuulunud Andres-Marius Rosenblatt on Keskerakonna juhatust valinud viimase kuu jooksul kolmes piirkonnas. Hiljuti lasi ta ennast üle viia Ida-Virumaale, et seal uut juhti valida, seejärel osales Tallinna kesklinnas ja täna valis juba Tartu piirkonna juhti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alles hiljuti tulin üle siia Tartu piirkonda. Tõesti on kurb, et Aadu Must ei ole oma tööga hakkama saanud ja kvoorumit kätte saanud ja siis tuleb teistest piirkondadest lihtsalt üle tulla," ütles Oudekki Loone poolt hääletanud Rosenblatt

Tema soosik aga Tartus võimu pöörata ei suutnud.

"Aktsepteerime demokraatiat, täna võitis härra Aadu Must. Ma kindlasti ei hakka talle kaikaid kodaratesse loopima, vaid seisan selle eest, et me võiks koos ellu viia eelkõige Keskerakonna programmi," ütles Loone.

Aadu Must ütles kõnes, et Tartul on õnnestunud säilitada rahulik, asjalik ja akadeemiline nägu.

Küll aga ei pea Must heaks tavaks, et vahetult enne piirkonna juhatuste valimisi liigutatakse inimesi piirkondadesse. Nii tuli Aadu Musta sõnul veel viimase kümne tunni jooksul kümmekond n-ö rändvalijat teistest piirkondadest.

"See ei ole normaalne, aga erakond peab need asjad ise ikka ära klaarima, sest te ei ole ainus, kes ütleb, et see vajab reguleerimist," rääkis Must.

Küsimusele, kas on õige, et ühel inimesel on kolm häält ja teisel üks, vastas Rosenblatt ei. Kuid tema sõnul on igaühel selleks õigus. "Põhikirja järgi on see lubatud ja selles suhtes on ikka parem, kui mul on see õigus olemas ja ma kasutan selle ära ja aitan kaasa," selgitas ta.

Piirkonna juht Aadu Must arvab, et Tartust liiguvad rändvalijad ilmselt taas edasi.

"Ma arvan, et suur osa rändab jälle välja. Aga meil ei ole pärisorjust, inimesed tulevad, inimesed lähevad, inimesed otsivad edulugusid ja nii see käibki," ütles ta.

Toimetaja: Allan Rajavee, Taavi Eilat, Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.