Keskerakonna Tartu piirkonna juhina jätkab Aadu Must ({{commentsTotal}})

{{1457778046000 | amCalendar}}

Teistkordselt toimunud Keskerakonna Tartu piirkonna koosolekul valiti piirkonna juhiks Aadu Must. Tema poolt oli 169 hääletanust 98 saadikuist. Oudekki Loone poolt hääletas 70 piirkonna liiget. Üks sedel kuulutati häälte ülelugemisel kehtetuks.

Täna keskpäeval alanud Keskerakonna Tartu piirkonna koosolekul, kus püüti teisel katsel valida piirkonnale uut juhti, otsustati hääletuse tulemusena, et piirkonna juhina jätkab Aadu Must.

Antud kohale kandideeris Aadu Musta kõrval riigikogu liige Oudekki Loone. Piirkonna kogunemisele saabus ka mitmed Keskerakonna juhtiv poliitikud nagu näiteks Kadri Simson, Yana Toom ja Läänemaa piirkonna juht Jaanus Karilaid.

Veebruari keskel jäi Keskerakonna Tartu piirkonna esimees vajaliku kvoorumi puudumise tõttu valimata.Kvoorumi suuruseks oli siis veerand piirkonna 538 liikmest. Tänasel koosolekul oli kvoorumi suurus aga kümme protsenti.

Keskerakonnal on 27 piirkonda ning viimasel ajal on juhivalimised läbi viidud üheksas piirkonnas.

Aadu Must kirjutas oma Facebooki leheküljel, et Keskerakonna Tartu organisatsiooni read kasvavad valimiste eel lausa tormiliselt ning veel eile registreeriti Tartusse kümmekond niinimetatud rändvalijat.

Must: rändvalijad liiguvad Tartust ilmselt taas edasi

Kaheksa aastat Keskerakonda kuulunud Andres-Marius Rosenblatt on Keskerakonna juhatust valinud viimase kuu jooksul kolmes piirkonnas. Hiljuti lasi ta ennast üle viia Ida-Virumaale, et seal uut juhti valida, seejärel osales Tallinna kesklinnas ja täna valis juba Tartu piirkonna juhti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alles hiljuti tulin üle siia Tartu piirkonda. Tõesti on kurb, et Aadu Must ei ole oma tööga hakkama saanud ja kvoorumit kätte saanud ja siis tuleb teistest piirkondadest lihtsalt üle tulla," ütles Oudekki Loone poolt hääletanud Rosenblatt

Tema soosik aga Tartus võimu pöörata ei suutnud.

"Aktsepteerime demokraatiat, täna võitis härra Aadu Must. Ma kindlasti ei hakka talle kaikaid kodaratesse loopima, vaid seisan selle eest, et me võiks koos ellu viia eelkõige Keskerakonna programmi," ütles Loone.

Aadu Must ütles kõnes, et Tartul on õnnestunud säilitada rahulik, asjalik ja akadeemiline nägu.

Küll aga ei pea Must heaks tavaks, et vahetult enne piirkonna juhatuste valimisi liigutatakse inimesi piirkondadesse. Nii tuli Aadu Musta sõnul veel viimase kümne tunni jooksul kümmekond n-ö rändvalijat teistest piirkondadest.

"See ei ole normaalne, aga erakond peab need asjad ise ikka ära klaarima, sest te ei ole ainus, kes ütleb, et see vajab reguleerimist," rääkis Must.

Küsimusele, kas on õige, et ühel inimesel on kolm häält ja teisel üks, vastas Rosenblatt ei. Kuid tema sõnul on igaühel selleks õigus. "Põhikirja järgi on see lubatud ja selles suhtes on ikka parem, kui mul on see õigus olemas ja ma kasutan selle ära ja aitan kaasa," selgitas ta.

Piirkonna juht Aadu Must arvab, et Tartust liiguvad rändvalijad ilmselt taas edasi.

"Ma arvan, et suur osa rändab jälle välja. Aga meil ei ole pärisorjust, inimesed tulevad, inimesed lähevad, inimesed otsivad edulugusid ja nii see käibki," ütles ta.

Toimetaja: Allan Rajavee, Taavi Eilat, Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema