Riidekauplejad ei taha Pärnu Vana turgu renoveerimiseks veel vabastada ({{commentsTotal}})

Pärnu Vanal turul Leedu, Poola ja Hiina rõivastega kauplejad sõdivad vastu plaanile turg renoveerida ning ei taha turgu vabastada. Nad soovivad, et neil lastaks kogu suve kaubelda ja et ehitamine algaks alles sügisel.

Võib liialdamata öelda, et Pärnu Vanal turul võimutsevadki rõivastega kauplejad. Ostjaid hakkab silma aga vaid mõni üksik ja müüjad on pahased, et nad jäävad kauplemisvõimalusest ilma just vastu kevadet, kui talvine mõõn hakkab mööda saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Turuomanikku esindav OÜ Hammerhead aga tõdes, et sellist kaupa nad turul tegelikult näha ei tahagi.

"Täna on 80-90 protsenti imporditud Leedust, Poolast ja Hiinast ning 10-20 protsenti on eestimaine. Meie turu uut kontseptsiooni luues oleme igal juhul eelistamas kohaliku toidukaubaga kauplejat, käsitöö ja muu eestimaine riidekaup on samuti eelistatud," selgitas Hammerheadi juhataja Allan Kool.

Konflikt seisneb selles, et kui rõivamüüjad loodavad, et neil veel võimalikult kaua kaubelda lastakse, siis toidukauba müüjad soovivad ehitamise kiiret algust, et suve lõpul juba värsket kaupa müüa saaks.

"Plaanime ehitusega alustada aprillis. Eks ehituse täpne algus sõltub väga palju sellest, millal viimased inimesed hoonest lahkuvad. Kerkib samamoodi uus multifunktsionaalne turuhoone, kus on suurem toidukauplus, ja ülejäänud on väiksemad eestimaise toidu ja käsitööga kauplejad," ütles Hammerheadi objektijuht Risto Abel.

Linnavalitsuses, mis asub otse turu vastas, on turu renoveerimise küsimust arutatud ja leitud, et turu jõudmine 21. sajandisse on tervitatav. Et riidekauba müüjaid sellega diskrimineeritakse, pole abilinnapea Rainer Aavik nõus.

"Ei tahaks olla sellega nõus. Pärnus on kaubanduspinda omajagu palju ja kindlasti kõik leiavad endale kohad. Enamik Pärnu turu müüjatest omavad mitut müügikohta Pärnu linnas ja nendel on võimalik laieneda kas või siinsamas kõrval olevasse kaubakeskusesse," selgitas Aavik.

Riidemüüjad rõhuvad ikkagi sellele, et neil on õigus lahkuda kolmekuulise etteteatamisaja möödumise järel ega taha kompromissist kuuldagi.

"Minu meelest on kompromiss siis, kui meiega katkestatakse leping kolme kuu möödumisel. Meie soov on, et see lõpetatakse 9. mail, mitte 9. aprillil," ütles Solan Trade tegevdirektor Jelena Poljakova.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics