Riidekauplejad ei taha Pärnu Vana turgu renoveerimiseks veel vabastada ({{commentsTotal}})

Pärnu Vanal turul Leedu, Poola ja Hiina rõivastega kauplejad sõdivad vastu plaanile turg renoveerida ning ei taha turgu vabastada. Nad soovivad, et neil lastaks kogu suve kaubelda ja et ehitamine algaks alles sügisel.

Võib liialdamata öelda, et Pärnu Vanal turul võimutsevadki rõivastega kauplejad. Ostjaid hakkab silma aga vaid mõni üksik ja müüjad on pahased, et nad jäävad kauplemisvõimalusest ilma just vastu kevadet, kui talvine mõõn hakkab mööda saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Turuomanikku esindav OÜ Hammerhead aga tõdes, et sellist kaupa nad turul tegelikult näha ei tahagi.

"Täna on 80-90 protsenti imporditud Leedust, Poolast ja Hiinast ning 10-20 protsenti on eestimaine. Meie turu uut kontseptsiooni luues oleme igal juhul eelistamas kohaliku toidukaubaga kauplejat, käsitöö ja muu eestimaine riidekaup on samuti eelistatud," selgitas Hammerheadi juhataja Allan Kool.

Konflikt seisneb selles, et kui rõivamüüjad loodavad, et neil veel võimalikult kaua kaubelda lastakse, siis toidukauba müüjad soovivad ehitamise kiiret algust, et suve lõpul juba värsket kaupa müüa saaks.

"Plaanime ehitusega alustada aprillis. Eks ehituse täpne algus sõltub väga palju sellest, millal viimased inimesed hoonest lahkuvad. Kerkib samamoodi uus multifunktsionaalne turuhoone, kus on suurem toidukauplus, ja ülejäänud on väiksemad eestimaise toidu ja käsitööga kauplejad," ütles Hammerheadi objektijuht Risto Abel.

Linnavalitsuses, mis asub otse turu vastas, on turu renoveerimise küsimust arutatud ja leitud, et turu jõudmine 21. sajandisse on tervitatav. Et riidekauba müüjaid sellega diskrimineeritakse, pole abilinnapea Rainer Aavik nõus.

"Ei tahaks olla sellega nõus. Pärnus on kaubanduspinda omajagu palju ja kindlasti kõik leiavad endale kohad. Enamik Pärnu turu müüjatest omavad mitut müügikohta Pärnu linnas ja nendel on võimalik laieneda kas või siinsamas kõrval olevasse kaubakeskusesse," selgitas Aavik.

Riidemüüjad rõhuvad ikkagi sellele, et neil on õigus lahkuda kolmekuulise etteteatamisaja möödumise järel ega taha kompromissist kuuldagi.

"Minu meelest on kompromiss siis, kui meiega katkestatakse leping kolme kuu möödumisel. Meie soov on, et see lõpetatakse 9. mail, mitte 9. aprillil," ütles Solan Trade tegevdirektor Jelena Poljakova.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.