EELK ja Tallinn valmistuvad tuleval aastal reformatsiooni 500. aastapäeva tähistama ({{commentsTotal}})

Eesti evangeelne luterlik kirik (EELK) ja Tallinna linn teevad koostööd, et tähistada järgmisel aastal ühiselt reformatsiooni 500. aastapäeva. Möödunud aasta lõpul sai Tallinn ka Euroopa reformatsioonilinna tiitli.

500 aasta möödumist reformatsiooni algusest tähistab terve Euroopa. Peapiiskop Urmas Viilma ütles "Aktuaalsele kaamerale", et reformatsioonilinna tiitel paneb kohustused ja vastutuse nii Tallinnale kui ka Eesti luterikirikule.

Täpne kava aastaks 2017 on veel koostamisel. Kirik on aga juba mõelnud sellele, kuidas reformatsiooni aastapäeva tähistada võiks - korraldamisel on kontserdid, seminarid, ringkäigud vanalinnas ja palju muud.

"Pidu võib pidada siis, kui on see aastapäev ise ehk siis 31. oktoober 2017. Aga tegelikult on ikka juubeliaasta puhul tegemist märksa pikema ajaga kui üks kuupäev," ütles Viilma.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles, et reformatsiooni tähenduse selgitamine on tähtis, kuna see mõjutas majandust, kultuuri, haridust.

"Me peame rohkem teadma kristlikust kultuurist, samuti protestantlikust eetikast. See annab võimaluse mõista, mida tähendavad euroopalikud väärtused, rohkem aru saada meie minevikust ja sellest, kuidas ühed või teised protsessid on ühiskonnas seotud," rääkis Kõlvart.

Tema sõnul toetab linn kiriku korraldatavaid üritusi. Tema hinnangul on tähtis täiskasvanute silmaringi laiendada. "Mulle tundub, et see peaks olema üks tähtis, kui mitte kõige tähtsam osaks sellest programmist," arvas ta.

Peapiiskop Viilma arvates võiksid ka teised Eesti linnad taotleda Euroopa reformatsioonilinna staatust.

"Kui me vaatame reformatsiooni jõudmist Eestisse, siis Tartu ja Tallinn olid ühed Euroopa nendest linnadest, kuhu reformatsiooni mõjud jõudsid kiiresti. Küsimus oli vaid paaris aastas. Teised linnad võiksid olla samamoodi kaasatud," rääkis Viilma.

Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistatakse kõikides luterikogudustes üle Eesti.

Toimetaja: Merili Nael"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.