EELK ja Tallinn valmistuvad tuleval aastal reformatsiooni 500. aastapäeva tähistama ({{commentsTotal}})

Eesti evangeelne luterlik kirik (EELK) ja Tallinna linn teevad koostööd, et tähistada järgmisel aastal ühiselt reformatsiooni 500. aastapäeva. Möödunud aasta lõpul sai Tallinn ka Euroopa reformatsioonilinna tiitli.

500 aasta möödumist reformatsiooni algusest tähistab terve Euroopa. Peapiiskop Urmas Viilma ütles "Aktuaalsele kaamerale", et reformatsioonilinna tiitel paneb kohustused ja vastutuse nii Tallinnale kui ka Eesti luterikirikule.

Täpne kava aastaks 2017 on veel koostamisel. Kirik on aga juba mõelnud sellele, kuidas reformatsiooni aastapäeva tähistada võiks - korraldamisel on kontserdid, seminarid, ringkäigud vanalinnas ja palju muud.

"Pidu võib pidada siis, kui on see aastapäev ise ehk siis 31. oktoober 2017. Aga tegelikult on ikka juubeliaasta puhul tegemist märksa pikema ajaga kui üks kuupäev," ütles Viilma.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles, et reformatsiooni tähenduse selgitamine on tähtis, kuna see mõjutas majandust, kultuuri, haridust.

"Me peame rohkem teadma kristlikust kultuurist, samuti protestantlikust eetikast. See annab võimaluse mõista, mida tähendavad euroopalikud väärtused, rohkem aru saada meie minevikust ja sellest, kuidas ühed või teised protsessid on ühiskonnas seotud," rääkis Kõlvart.

Tema sõnul toetab linn kiriku korraldatavaid üritusi. Tema hinnangul on tähtis täiskasvanute silmaringi laiendada. "Mulle tundub, et see peaks olema üks tähtis, kui mitte kõige tähtsam osaks sellest programmist," arvas ta.

Peapiiskop Viilma arvates võiksid ka teised Eesti linnad taotleda Euroopa reformatsioonilinna staatust.

"Kui me vaatame reformatsiooni jõudmist Eestisse, siis Tartu ja Tallinn olid ühed Euroopa nendest linnadest, kuhu reformatsiooni mõjud jõudsid kiiresti. Küsimus oli vaid paaris aastas. Teised linnad võiksid olla samamoodi kaasatud," rääkis Viilma.

Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistatakse kõikides luterikogudustes üle Eesti.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema