Esialgsed valimistulemused: sakslased umbusaldavad Merkeli poliitikat ({{commentsTotal}})

{{1457888551000 | amCalendar}}

Saksamaa kolmel liidumaal lõppesid äsja nn superpühapäeva valimised, kus sakslased said anda sisuliselt hinnangu Merkeli "avatud uste" põgenikepoliitikale. Esialgsetel andmetel põrus Merkeli partei kahel liidumaal kolmest.

Kolme liidumaa valimistel oli kõige enam kaalul võimuloleva liidukantsleri Angela Merkeli erakonnal ehk Kristlikel Demokraatidel ning immigratsioonivastasel AfD-l ehk Alternatiivil Saksamaale. Merkeli avaliku kutse järel saabus eelmisel aastal riiki miljon põgenikku, millest tekkinud rahulolematust on tugevalt proovinud ära kasutada just AfD, vahendas BBC.

Lävepakuküsitlus näitab, et kaotus tuli Merkeli erakonnale nii Reinimaa-Pfalzis kui ka Baden-Württembergis, vahendas Reuters.

"Saksi-Anhaltis ja kogu Saksamaal on vaja opositsiooni. Meil pole praegu opositsiooni. Meil on valitsevad parteid ja niinimetatud opositsiooniparteid, kuid nad järgivad üht poliitikat ehk Merkeli oma. Inimesed tahavad alternatiivi. Tahavad tõelist opositsiooni ja oleme valmis selleks ülesandeks," rõhutas AfD kandidaat Saksi-Anhalti liidumaal Andre Poggenburg.

Keskpäevaks oli Saksi-Anhaltis käinud 25 protsenti valijaskonnast valimiskasti juures, mis on ligi viis protsenti rohkem kui neli aastat tagasi.

Ka Reinimaa-Pfalzis oli varasemaga võrreldes valimisaktiivsus suurenenud - kohal oli 40 protsenti valijaskonnast ehk 9 protsenti rohkem.

Ka Baden-Württembergis oli aktiivsus kõrgem.

81-miljonilises riigis on neis kolmes liidumaas kokku ligi 17 miljonit inimest, kellest 12 miljonit võivad valimas käia.

"Migratsioonipoliitika mõjutas mu tänast otsust. Kahtlen, kas nende migratsiooniplaan töötab, seepärast hääletasingi," põhjendas Stösseni elanik Günther Massack.

Juhul kui Kristlikud Demokraadid kaotavad oma seniseid positsioone väga tugevalt, siis on sel ulatuslikum mõju nii Saksamaa kuid ka Euroopa Liidu positsioonidele läbirääkimistes Türgiga, mille kaudu saabub praegu liikmesriikidesse kõige rohkem põgenikke. Järgmine tippkohtumine põgenike küsimuses on juba eeloleval neljapäeval.

 

Toimetaja: Merilin PärliLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.