Esialgsed valimistulemused: sakslased umbusaldavad Merkeli poliitikat ({{commentsTotal}})

{{1457888551000 | amCalendar}}

Saksamaa kolmel liidumaal lõppesid äsja nn superpühapäeva valimised, kus sakslased said anda sisuliselt hinnangu Merkeli "avatud uste" põgenikepoliitikale. Esialgsetel andmetel põrus Merkeli partei kahel liidumaal kolmest.

Kolme liidumaa valimistel oli kõige enam kaalul võimuloleva liidukantsleri Angela Merkeli erakonnal ehk Kristlikel Demokraatidel ning immigratsioonivastasel AfD-l ehk Alternatiivil Saksamaale. Merkeli avaliku kutse järel saabus eelmisel aastal riiki miljon põgenikku, millest tekkinud rahulolematust on tugevalt proovinud ära kasutada just AfD, vahendas BBC.

Lävepakuküsitlus näitab, et kaotus tuli Merkeli erakonnale nii Reinimaa-Pfalzis kui ka Baden-Württembergis, vahendas Reuters.

"Saksi-Anhaltis ja kogu Saksamaal on vaja opositsiooni. Meil pole praegu opositsiooni. Meil on valitsevad parteid ja niinimetatud opositsiooniparteid, kuid nad järgivad üht poliitikat ehk Merkeli oma. Inimesed tahavad alternatiivi. Tahavad tõelist opositsiooni ja oleme valmis selleks ülesandeks," rõhutas AfD kandidaat Saksi-Anhalti liidumaal Andre Poggenburg.

Keskpäevaks oli Saksi-Anhaltis käinud 25 protsenti valijaskonnast valimiskasti juures, mis on ligi viis protsenti rohkem kui neli aastat tagasi.

Ka Reinimaa-Pfalzis oli varasemaga võrreldes valimisaktiivsus suurenenud - kohal oli 40 protsenti valijaskonnast ehk 9 protsenti rohkem.

Ka Baden-Württembergis oli aktiivsus kõrgem.

81-miljonilises riigis on neis kolmes liidumaas kokku ligi 17 miljonit inimest, kellest 12 miljonit võivad valimas käia.

"Migratsioonipoliitika mõjutas mu tänast otsust. Kahtlen, kas nende migratsiooniplaan töötab, seepärast hääletasingi," põhjendas Stösseni elanik Günther Massack.

Juhul kui Kristlikud Demokraadid kaotavad oma seniseid positsioone väga tugevalt, siis on sel ulatuslikum mõju nii Saksamaa kuid ka Euroopa Liidu positsioonidele läbirääkimistes Türgiga, mille kaudu saabub praegu liikmesriikidesse kõige rohkem põgenikke. Järgmine tippkohtumine põgenike küsimuses on juba eeloleval neljapäeval.

 

Toimetaja: Merilin PärliVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics