Algav nädal toob veel tuisku ({{commentsTotal}})

Lähipäevad tulevad veel üsna kevadised, kaugem tulevik võib aga talve tagasi tuua.

Läänemere ümbruse ilma kujundav kõrgrõhuala tõmbas ennast möödunud ööpäeval veidi koomale, kuna Atlandi niisked madalrõhkkonnad on avaldamas Põhja-Euroopale tugevamat survet. Õhurõhk langes ning näiteks Läänes jäigi päev pilve ning mõõdukas läänekaare tuul lisas külmatunnet, Eesti idaosas seevastu suutis päike ennast läbi pilvede puurida ning kevadise tunde tekitada.

Eeloleval ööl liigub madalrõhkkond Põhja-Skandinaaviast üle Soome Venemaale ning selle lohk kannab üle Eesti niiskeid pilvi. Sajab nii lund kui lörtsi, saartel ka vihma. Päeval peaks Põhjamerele taandunud kõrgrõhuala oma servaga taas üle Läänemere laienema ning Eestis jääb loode ja põhja poolt pilvi vähemaks. Puhanguline tuul pöördub läänest põhja ja peaks ka omalt poolt aitama mõnes kohas pilvede vahelt päikest välja tuua. Teisipäeval tugevneb Eesti kohal kõrgrõhuala ning kindlustab meile sajuta ilma.

Eeloleval ööl tuleb Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab veidi lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Kohati on udu. Puhub edela- ja läänetuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur langeb +1 kuni -4°C-ni.

Hommik on pilves selgimistega. Mitmel pool sajab veidi lund ja lörtsi. Kohati on udu. Tuul puhub läänekaarest 4-10 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +2°C. Päev on pilves selgimistega. Lõuna-Eesti kohale liikunud sadu peaks õhtuks taanduma. Tuul pöördub loodesse ja põhja ning puhub 5-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur tõuseb +1 kuni +5°C-ni.

Teisipäevast neljapäevani on Eesti ilma peamiseks kujundajaks Lääne-Euroopa kohal laiuv kõrgrõhuala, mis tihedad sajupilved Läänemere äärest eemal hoiab. Samal ajal on kaugel Põhja-Jäämerel süvenemas madalrõhkkond, mis nädala teises pooles Põhja-Venemaale liigub. Kahe võimsa õhupöörise vahel hakkab lääne- ja loodetuul hoogu koguma ning reedel võivad tsükloniga seotud sajupilved ka Eestisse jõuda. Kui see juhtub, siis sajab tõenäolilselt lund ja lörtsi. Kuna tuul võib tõusta tormiks, siis tuleb vahetult enne astronoomilise kevade saabumist veel vastu võtta üks korralik tuisuilm.

Õhutemperatuur on teisipäevast neljapäevani kevadine, öösiti on miinuskraade kuni viis, päeval võib olla sama palju plusskraade. Reedel saabub põhjast külm õhumass ning miinuskraadid valitsevad nii öösel kui ka päeval.

Eelolev ööpäev möödub aga loodest kagu suunas liikuva madalrõhulohu all, kus sajab nii lund, lörtsi kui ka vihma. Päeva peale on oodata loode ja põhja poolt ilma paranemist.

Toimetaja: Merilin PärliFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.