Algav nädal toob veel tuisku ({{commentsTotal}})

Lähipäevad tulevad veel üsna kevadised, kaugem tulevik võib aga talve tagasi tuua.

Läänemere ümbruse ilma kujundav kõrgrõhuala tõmbas ennast möödunud ööpäeval veidi koomale, kuna Atlandi niisked madalrõhkkonnad on avaldamas Põhja-Euroopale tugevamat survet. Õhurõhk langes ning näiteks Läänes jäigi päev pilve ning mõõdukas läänekaare tuul lisas külmatunnet, Eesti idaosas seevastu suutis päike ennast läbi pilvede puurida ning kevadise tunde tekitada.

Eeloleval ööl liigub madalrõhkkond Põhja-Skandinaaviast üle Soome Venemaale ning selle lohk kannab üle Eesti niiskeid pilvi. Sajab nii lund kui lörtsi, saartel ka vihma. Päeval peaks Põhjamerele taandunud kõrgrõhuala oma servaga taas üle Läänemere laienema ning Eestis jääb loode ja põhja poolt pilvi vähemaks. Puhanguline tuul pöördub läänest põhja ja peaks ka omalt poolt aitama mõnes kohas pilvede vahelt päikest välja tuua. Teisipäeval tugevneb Eesti kohal kõrgrõhuala ning kindlustab meile sajuta ilma.

Eeloleval ööl tuleb Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab veidi lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Kohati on udu. Puhub edela- ja läänetuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur langeb +1 kuni -4°C-ni.

Hommik on pilves selgimistega. Mitmel pool sajab veidi lund ja lörtsi. Kohati on udu. Tuul puhub läänekaarest 4-10 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +2°C. Päev on pilves selgimistega. Lõuna-Eesti kohale liikunud sadu peaks õhtuks taanduma. Tuul pöördub loodesse ja põhja ning puhub 5-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur tõuseb +1 kuni +5°C-ni.

Teisipäevast neljapäevani on Eesti ilma peamiseks kujundajaks Lääne-Euroopa kohal laiuv kõrgrõhuala, mis tihedad sajupilved Läänemere äärest eemal hoiab. Samal ajal on kaugel Põhja-Jäämerel süvenemas madalrõhkkond, mis nädala teises pooles Põhja-Venemaale liigub. Kahe võimsa õhupöörise vahel hakkab lääne- ja loodetuul hoogu koguma ning reedel võivad tsükloniga seotud sajupilved ka Eestisse jõuda. Kui see juhtub, siis sajab tõenäolilselt lund ja lörtsi. Kuna tuul võib tõusta tormiks, siis tuleb vahetult enne astronoomilise kevade saabumist veel vastu võtta üks korralik tuisuilm.

Õhutemperatuur on teisipäevast neljapäevani kevadine, öösiti on miinuskraade kuni viis, päeval võib olla sama palju plusskraade. Reedel saabub põhjast külm õhumass ning miinuskraadid valitsevad nii öösel kui ka päeval.

Eelolev ööpäev möödub aga loodest kagu suunas liikuva madalrõhulohu all, kus sajab nii lund, lörtsi kui ka vihma. Päeva peale on oodata loode ja põhja poolt ilma paranemist.

Toimetaja: Merilin PärliERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema