De Mistura loodab rahukõnelustelt selget tegevuskava Süüria tulevikuks ({{commentsTotal}})

ÜRO eriesindaja Staffan de Mistura avas esimese rahukõneluste vooru ning loodab kolme vooru järel jõuda selge tegevuskavani Süüria tuleviku osas.

De Mistura sõnul seisab Süüria silmitsi tõehetkega, vahendas Reuters.

Rahukõnelustel on kavas arutada poliitilist üleminekut Süürias.

De Mistura palus kõikidel rahukõneluste osapooltel osa võtta, kuid lisas, et ta ei kõhkle kaasamast ka suurvõime, mida juhivad USA ja Venemaa, kui kõnelused peaksid takerduma.

Tema sõnul ei ole kõnelustel plaani B, ainult tagasitee sõjani.

"Kui nende kõneluste ja järgmiste voorude jooksul me ei näe mingit tahet läbi rääkida, toome me selle küsimuse tagasi neile, kellel on mõju - Venemaale ja USA-le ja ÜRO julgeolekunõukogule," ütles de Mistura pressikonverentsil.

Kreml hoiatas, et osapooled ei teeks põhjendamatuid ultimaatumeid

Venemaa hinnangul ei tohiks ükski Süüria rahukõneluste osapool takistada läbirääkimisi, tehes põhjendamatuid ultimaatumeid, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

"Kahtlemata on praegu tähtis, et meil oleks võimalikult lai esindus, et ükski osapool ei juhiks läbirääkimiste protsessi rööbastelt välja," ütles Peskov pressikonverentsil, kui temalt küsiti Venemaa ootuste kohta.

"Tähtis on, et kõik poliitilised jõud Süürias, kõik Süüria ühiskonna osad, nende hulgas kurdid, oleksid kõnelustel esindatud. On tähtis, et keegi ei esitaks põhjendamatuid ultimaatumeid," lisas ta.

"Me mõistame, et see ei ole lihtne, kuid loodame, et arvestades positiivseid märke, mida oleme näinud pärast relvarahu kehtestamist, viivad väikesed sammud positiivse tulemuse saavutamiseni," rääkis Peskov.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.