De Mistura loodab rahukõnelustelt selget tegevuskava Süüria tulevikuks ({{commentsTotal}})

ÜRO eriesindaja Staffan de Mistura avas esimese rahukõneluste vooru ning loodab kolme vooru järel jõuda selge tegevuskavani Süüria tuleviku osas.

De Mistura sõnul seisab Süüria silmitsi tõehetkega, vahendas Reuters.

Rahukõnelustel on kavas arutada poliitilist üleminekut Süürias.

De Mistura palus kõikidel rahukõneluste osapooltel osa võtta, kuid lisas, et ta ei kõhkle kaasamast ka suurvõime, mida juhivad USA ja Venemaa, kui kõnelused peaksid takerduma.

Tema sõnul ei ole kõnelustel plaani B, ainult tagasitee sõjani.

"Kui nende kõneluste ja järgmiste voorude jooksul me ei näe mingit tahet läbi rääkida, toome me selle küsimuse tagasi neile, kellel on mõju - Venemaale ja USA-le ja ÜRO julgeolekunõukogule," ütles de Mistura pressikonverentsil.

Kreml hoiatas, et osapooled ei teeks põhjendamatuid ultimaatumeid

Venemaa hinnangul ei tohiks ükski Süüria rahukõneluste osapool takistada läbirääkimisi, tehes põhjendamatuid ultimaatumeid, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

"Kahtlemata on praegu tähtis, et meil oleks võimalikult lai esindus, et ükski osapool ei juhiks läbirääkimiste protsessi rööbastelt välja," ütles Peskov pressikonverentsil, kui temalt küsiti Venemaa ootuste kohta.

"Tähtis on, et kõik poliitilised jõud Süürias, kõik Süüria ühiskonna osad, nende hulgas kurdid, oleksid kõnelustel esindatud. On tähtis, et keegi ei esitaks põhjendamatuid ultimaatumeid," lisas ta.

"Me mõistame, et see ei ole lihtne, kuid loodame, et arvestades positiivseid märke, mida oleme näinud pärast relvarahu kehtestamist, viivad väikesed sammud positiivse tulemuse saavutamiseni," rääkis Peskov.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema