Saksa valitsus ei kavatse oma põgenikepoliitikat muuta ({{commentsTotal}})

{{1457954910000 | amCalendar}}

Saksa valitsus jääb oma senise põgenikepoliitika juurde, teatas Saksa valitsuse pressiesindaja täna, pärast seda, kui immigratsioonivastane partei Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland) saavutas liidumaade valimistel suure toetuse.

Merkeli kõneisiku Steffen Seiberti hinnangul tulemused kolmel liidumaal, kus toetus kantsler Angela Merkelile kahanes, muutusi poliitikas kaasa ei too. "Saksa valitsus jätkab otsustavalt oma pagulaspoliitikaga nii kodus kui välismaal," vahendab Reuters.

Merkel ütles täna pressikonverentsil, et Saksamaale on tulnud kasuks see, et Balkani maad on sulgenud oma piirid migrantidele, kuid ta lubas jätkuvalt püüda leida üleeuroopalist lahendust kriisile.

"Mis puudutab Balkani teed, siis jah, ei ole kahtlustki, et praegu on Saksamaale kasulik, et saabub vähem inimesi," ütles ta.

"Ma ei ole kunagi rääkinud riiklike meetmete vastu. Ma olen rääkinud piirikontrolli, parema registreerimise, väljasaatmise ja asüülipakettide poolt," lisas kantsler, kui temalt küsiti, kas kehtestada tuleks rohkem riiklikke, mitte üleeuroopalisi meetmeid.

Valimised toimusid eile Saksamaa kolmel liidumaal – Baden Württembergis, Rheinland-Pfalzis ja Saksi-Anhaltis. Altenatiiv Saksamaale ehk AfD tõusis jõuliselt opositsiooniparteide etteotsa kõigis kolmes liidumaas. Saksi-Anhalti liidumaal võttis AfD üle vasakpoolse die Linke positsiooni ja kogus 24,2 protsenti häältest. Toetusnäitajad olid Rheinland-Pfalzis 12,6 ja Baden-Württtembergis 15,1 protsenti.

"Meie toetajad olid varem tavaliste parteide toetajad, kes kaotasid lootuse sotsiaaldemokraatide ja CDU võimekusse võtta kodanikke tõsiselt. See selgitab CDU, SPD suuri kaotusi ja roheliste kaotust väljaspool Baden-Württembergi," kommenteeris AfD liider Frauke Petry.

2011. aastaga võrreldes oli valimisaktiivsus vähemalt kuus protsenti kõrgem, mis näitab, et põgenike poliitika pani inimesed liikuma ja hääletama. AfD on endiselt erakond, kellega keegi koostööd teha ja liidumaa koalitsioonivalitsust luua ei taha. 

"Saksamaa olustik muutus, sest meil on nüüd parempoolne partei. Varem olid meil suured konservatiivsed parteid, kuid nüüd on meil üks parempopulistlik partei ja see on Saksamaa jaoks uus," selgitas Berliini Vaba ülikooli poliitikateadlane Gero Neugebauer.

Saksamaale saabus mullu ligi 1,1 miljonit asüülitaotlejat. Kantsler Angela Merkeli valitsus on küll astunud samme sisserändepoliitika rangemaks muutmise suunas, kuid on ignoreerinud oma konservatiivsemate poliitiliste liitlaste üleskutseid jõustada asüülitaotlejate arvule ülempiir.

Järgmise aasta sügisel on oodata Bundestagi valimisi. Eelmisel korral jäi AfD'l napilt sissesaamiseks hääli puudu, mistõttu on järgmised poolteist aastad Saksamaa poliitikas kindlasti huvipakkuvad.

Toimetaja: Merit Maarits, Merili Nael, Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.