Saksa valitsus ei kavatse oma põgenikepoliitikat muuta ({{commentsTotal}})

{{1457954910000 | amCalendar}}

Saksa valitsus jääb oma senise põgenikepoliitika juurde, teatas Saksa valitsuse pressiesindaja täna, pärast seda, kui immigratsioonivastane partei Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland) saavutas liidumaade valimistel suure toetuse.

Merkeli kõneisiku Steffen Seiberti hinnangul tulemused kolmel liidumaal, kus toetus kantsler Angela Merkelile kahanes, muutusi poliitikas kaasa ei too. "Saksa valitsus jätkab otsustavalt oma pagulaspoliitikaga nii kodus kui välismaal," vahendab Reuters.

Merkel ütles täna pressikonverentsil, et Saksamaale on tulnud kasuks see, et Balkani maad on sulgenud oma piirid migrantidele, kuid ta lubas jätkuvalt püüda leida üleeuroopalist lahendust kriisile.

"Mis puudutab Balkani teed, siis jah, ei ole kahtlustki, et praegu on Saksamaale kasulik, et saabub vähem inimesi," ütles ta.

"Ma ei ole kunagi rääkinud riiklike meetmete vastu. Ma olen rääkinud piirikontrolli, parema registreerimise, väljasaatmise ja asüülipakettide poolt," lisas kantsler, kui temalt küsiti, kas kehtestada tuleks rohkem riiklikke, mitte üleeuroopalisi meetmeid.

Valimised toimusid eile Saksamaa kolmel liidumaal – Baden Württembergis, Rheinland-Pfalzis ja Saksi-Anhaltis. Altenatiiv Saksamaale ehk AfD tõusis jõuliselt opositsiooniparteide etteotsa kõigis kolmes liidumaas. Saksi-Anhalti liidumaal võttis AfD üle vasakpoolse die Linke positsiooni ja kogus 24,2 protsenti häältest. Toetusnäitajad olid Rheinland-Pfalzis 12,6 ja Baden-Württtembergis 15,1 protsenti.

"Meie toetajad olid varem tavaliste parteide toetajad, kes kaotasid lootuse sotsiaaldemokraatide ja CDU võimekusse võtta kodanikke tõsiselt. See selgitab CDU, SPD suuri kaotusi ja roheliste kaotust väljaspool Baden-Württembergi," kommenteeris AfD liider Frauke Petry.

2011. aastaga võrreldes oli valimisaktiivsus vähemalt kuus protsenti kõrgem, mis näitab, et põgenike poliitika pani inimesed liikuma ja hääletama. AfD on endiselt erakond, kellega keegi koostööd teha ja liidumaa koalitsioonivalitsust luua ei taha. 

"Saksamaa olustik muutus, sest meil on nüüd parempoolne partei. Varem olid meil suured konservatiivsed parteid, kuid nüüd on meil üks parempopulistlik partei ja see on Saksamaa jaoks uus," selgitas Berliini Vaba ülikooli poliitikateadlane Gero Neugebauer.

Saksamaale saabus mullu ligi 1,1 miljonit asüülitaotlejat. Kantsler Angela Merkeli valitsus on küll astunud samme sisserändepoliitika rangemaks muutmise suunas, kuid on ignoreerinud oma konservatiivsemate poliitiliste liitlaste üleskutseid jõustada asüülitaotlejate arvule ülempiir.

Järgmise aasta sügisel on oodata Bundestagi valimisi. Eelmisel korral jäi AfD'l napilt sissesaamiseks hääli puudu, mistõttu on järgmised poolteist aastad Saksamaa poliitikas kindlasti huvipakkuvad.

Toimetaja: Merit Maarits, Merili Nael, Greete PalmisteVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema