Mailis Reps saadetakse Keskerakonna aukohtu ette ({{commentsTotal}})

{{1457970518000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatuse liige Mailis Reps peab erakonna liikmete väidetava kantimisega ühest piirkonnast teise astuma Keskerakonna aukohtu ette, otsustas erakonna juhatuse töörühm. Mailis Repsi hinnangul võib olla tegu kas Edgar Savisaare või tema toetajate sooviga mõjutada enne järgmisel nädalal toimuvat riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhtkonna valimisi fraktsiooni liikmete meelsust.

Töörühma ülesanne oli kokku panna asjade käik ning otsuse langetab aukohus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aukohtu ülesanne on teha ettepanek erakonna juhatusele ja juhatus on see, kes siis lõpliku karistuse asjaosalistele määrab," selgitas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Seega karistuseks võib olla ka erakonnast välja arvamine. "Loomulikult ka see tuleb aukohtus kaalumise alla," tunnistas Toobal.

Hetkel Ameerikas viibiva Mailis Repsi hinnangul võib juhatus talle esitada näiteks ultimaatumi, et ta ei kandideeriks riigikogu fraktsiooni juhtkonda või ei kandideeriks Rapla piirkonna juhiks. Reps ei välista ka seda, et temast tahetakse Keskerakonnas vabaneda.

"Kui ei oleks antud juhtumit, siis oleks leitud midagi muud põnevat. Kuna Edgar Savisaarel on täna juhatuses enamus, siis ta võib ju täna otsustada mida iganes," rääkis Reps.

Priit Toobali sõnul saatis Reps talle elektronposti kaudu enne Raplamaa piirkonna aastakoosolekut Järvamaa ja Türi 18 keskerakondlase soovi minna Raplamaa piirkonda. Toobali kinnitusel selgus kontrollimisel, et suur osa soliidses eas erakonna liikmetest polnud sellest midagi kuulnud.

"Ühelegi erakonna liikmele, olgu see fraktsiooni aseesimees, erakonna juhatuse liige, piirkonna esimees ei kehti teistsugused standardid, kui kehtivad erakonna lihtliikmetele. Sellised teod ei ole sobivad ei erakonna lihtliikmele ega erakonna juhtorgani liikmetele," sõnas Toobal.

Reps selgitas, et Türil oli eelnevalt toimunud elav nõupidamine ning sooviti tulla Raplasse toetama neile sümpaatset inimest.

"Põhimõtteliselt arvan ma seda, et eks tegelikult on ju küsimus kahes põhimõttelises teemas. Üks on siis see, et me nädalad tagasi avalikustasime, kuidas erakonnas toimuvad piirkondade nn valimised sellega, et vormistatakse inimesi ühest piirkonnast teise ja eks on püütud siis leida selline vastukäik," nentis ta "Aktuaalsele kaamerale".

"Sisu ise on väga lihtne - Türil oli selline väga elav nõupidamine, kus prouad teatasid, et nemad soovivad tulla Raplasse inimest toetama, kes neile valimistel väga sümpaatne on, kes nendega koostööd on teinud ja kogu mõte oli siis see, et nad tulevad isiklikult kohale. Büroo siis soovis neid nimesid ette saada ja nüüd on siis leitud väidetavalt kedagi, kes väidetavalt ei ole nõus. Aga reaalne olukord oleks olnud see, et kui ma oleksin selle asjaga lõpuni läinud, siis inimesed oleksid tulnud isiklikult kohale oma isiklike avaldustega. Ja mingisugust võltsimist või väidetavat võltsimist loomulikult ei ole," selgitas Reps.

"No seda uuesti küsimärgi alla panna, kas inimesed on tahtnud või ei, no seda pole mõtet teha," lausus omakorda Toobal.

Reps arvas, et tegu võib olla sooviga kahjustada tema mainet erakonnakaaslaste silmis.

"see on selline võitlus, mida tänane erakonna esimees teeb. Miks ta seda teeb ja miks tal on vaja erakonda lõhestada - noh, seda on küll raske aru saada," nentis Reps.

Töörühm tegi aukohtule ettepaneku, et see võiks tulla kokku esimesel võimalusel.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema