Pangaterminalid muutuvad kontaktivabaks ({{commentsTotal}})

Suure tõenäosusega saab juba sel aastal hakata pangakaardiga maksma nii, et kaarti terminali sisestada polegi vaja. Piisab vaid kaardi terminali kohal hoidmisest ning väiksemate maksete puhul pole vaja sisestada isegi koodi. Samas on aja küsimus, millal pangakaart kolib hoopis mobiiltelefoni.

Paljudes Eesti kauplustes on juba praegu terminalid, mis võimaldaksid kauba eest tasuda kaarti aparaati sisestamata. Samas pole suuremad pangad hakanud veel uue tehnoloogiaga kaarte klientidele jagama, sest enne seda tuleks täiendada kaardimaksete tarkvarapoolt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii Swedbank, SEB kui LHV hindavad, et aasta lõpuks on vajalikud tarkvaralahendused valmis ning uued kaardid jõuavad klientideni.

Swedbanki müügi- ja turundusosakonna juht Arno Pae sõnul on pangakaart vaja asetada makseterminali lähedale ning tehnigu õnnestumisel kostub masinast piiks. "Ümbes nagu ühistranspordi kaart - ta töötab sama tehnoloogia peal," märkis Pae.

Väiksemate maksete puhul ei pea uutmoodi kaardi kasutajad koodi sisestama. Kui suuri maksed nii teha saab, ei ole veel täpselt paika pandud.

Swedbank ja SEB hindavad, et piir võib jääda näiteks kümne euro juurde. Samas on võimalik, et inimesed saavad seda summat oma soovide järgi väiksemaks korrigeerida.

"Mina usun, et kui pangad hakkavad seda järjest väljastama, saab sellest üsna populaarne kaart, sest maksete tegemine väiksemate summade puhul muutub kiiremaks ja mugavamaks. Miks mitte see siis ka kasutusele võtta? Tegemist on ju täiesti tavalise pangakaardiga, millele lihtsalt lisandub üks uus mugavusfunktsioon," kommenteeris LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

Mobiiltelefon rahakoti asemele?

On ainult aja küsimus, millal ka Eestis saab hakata terminali juures kasutama kaardi asemel hoopis mobiiltelefoni. LHV ja SEB peavad reaalseks, et Apple Pay ja teised sarnased makselahendused jõuavad Eestisse lähiaastail.

"Kui räägime kontaktivabast plastikust, on see pigem vahe- või üleminekuetapp. Selle eelis on, et plastiku puhul teame, kuidas seda välja tuua, millised tehnoloogilised lahendused selleks vajalikud on. Mobiili puhul on see hall ala - siin on lahendusi alles plejaadina tulemas," rääkis SEB Balti äriarendusüksuste kaardivaldkonna juht Meelis Nurk.

Toimetaja: Greete PalmisteJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema