Haldusreform otsustab ka rahvamajade tuleviku ({{commentsTotal}})

Talvepealinnas Otepääl hakati renoveerima mitu aastat remondiootel ja tühjalt seisnud kultuurikeskust. Rahva- ja kultuurimajade tulevik üle Eesti sõltub plaanitavast haldusreformist, sest kus ja millisel tasemel need suurtes valdades tegevust jätkavad, tuleb otsustada omavalitsustel.

Iga vald või linn otsustab, kas huviringide ja kooride harjutamispaik või kontserdi- ja peokoht peaks olema eraldi maja või sobib selleks näiteks kool või mõni teine hoone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigilt saavad kollektiivid raha küsida tegevustoetuseks, kuid sooja toa ja katuse peaks kindlustama vald. Otepääl seisis lagunev kultuurikeskus tühjalt seni, kuni vald otsustas raha eraldada oma eelarvest.

"Ega muud üle ei jäänudki, kui raha oma eelarvest eraldada. Küll oleme saanud väikese toetuse - 32 000 eurot - regionaalsete investeeringutoetuste meetmest, aga enamus tehtavate tööde maksumusest tuleb ikkagi valla eelarvest," rääkis Otepää vallavanem Kalev Laul.

Poole miljoni euro eest saab korda teha vaid osa majast, kuid seejärel saab rahva sügisel majja lubada. Mõned kiiret lahendust nõudnud tööd tehti juba varem.

Uue ilme saavad Laulu sõnul kultuurimaja esimese korruse saal, fuajee, sanitaarruumid, galerii ja terrass.

"Sellega peaks maja olema korras kultuurikollektiivide, teatrietenduste ja kontsertide jaoks. Praegu meid külastavad kollektiivid on sunnitud leidma alternatiive, näiteks koolimaja aula. Väga palju asju jääb ka tegemata," sõnas Laul.

Kuigi praegu pole selge, kellega Otepää vald ühineb, ollakse Nuustakul kindlad, et kultuurikeskust on vaja. Seda nii oma kollektiivide jaoks kui ka tuhandetele talvepealinna külalistele, sest praegu polegi talvise kultuurikava jaoks head kohta.

Toimetaja: Greete PalmisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema