Haldusreform otsustab ka rahvamajade tuleviku ({{commentsTotal}})

Talvepealinnas Otepääl hakati renoveerima mitu aastat remondiootel ja tühjalt seisnud kultuurikeskust. Rahva- ja kultuurimajade tulevik üle Eesti sõltub plaanitavast haldusreformist, sest kus ja millisel tasemel need suurtes valdades tegevust jätkavad, tuleb otsustada omavalitsustel.

Iga vald või linn otsustab, kas huviringide ja kooride harjutamispaik või kontserdi- ja peokoht peaks olema eraldi maja või sobib selleks näiteks kool või mõni teine hoone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigilt saavad kollektiivid raha küsida tegevustoetuseks, kuid sooja toa ja katuse peaks kindlustama vald. Otepääl seisis lagunev kultuurikeskus tühjalt seni, kuni vald otsustas raha eraldada oma eelarvest.

"Ega muud üle ei jäänudki, kui raha oma eelarvest eraldada. Küll oleme saanud väikese toetuse - 32 000 eurot - regionaalsete investeeringutoetuste meetmest, aga enamus tehtavate tööde maksumusest tuleb ikkagi valla eelarvest," rääkis Otepää vallavanem Kalev Laul.

Poole miljoni euro eest saab korda teha vaid osa majast, kuid seejärel saab rahva sügisel majja lubada. Mõned kiiret lahendust nõudnud tööd tehti juba varem.

Uue ilme saavad Laulu sõnul kultuurimaja esimese korruse saal, fuajee, sanitaarruumid, galerii ja terrass.

"Sellega peaks maja olema korras kultuurikollektiivide, teatrietenduste ja kontsertide jaoks. Praegu meid külastavad kollektiivid on sunnitud leidma alternatiive, näiteks koolimaja aula. Väga palju asju jääb ka tegemata," sõnas Laul.

Kuigi praegu pole selge, kellega Otepää vald ühineb, ollakse Nuustakul kindlad, et kultuurikeskust on vaja. Seda nii oma kollektiivide jaoks kui ka tuhandetele talvepealinna külalistele, sest praegu polegi talvise kultuurikava jaoks head kohta.

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.