Katrin Lust: on heameel, et Tartu peksmisjuhtum ühiskonnas hukka mõisteti ({{commentsTotal}})

Ajakirjanik Katrin Lust "Ringvaates". Autor: ERR

Ajakirjanik Katrin Lust, kes juhtus olema üks Tartus toimunud jõhkra peksmise pealtnägija ja politsei kutsuja, ütles, et loodetavasti on niivõrd terav ühiskonna reaktsioon andnud alaealistele selge sõnumi: vägivald ei ole lubatud.

Lusti sõnul oli 4. märtsi õhtul Tartus Küüni tänaval, Kaubahalli ees jõhkra peksmise juures ligi 20 noort, kelle seas oli ka alaealisi. Ta rääkis "Ringvaates", et kuigi ta sai juba samal õhtul aru, kui šokeeriva sündmuse osaliseks ta juhtus, ei osanud ta oodata, et sellest Eestis järgnevaks nädalaks üks põhiteemasid saab.

"Esialgu oli tunne, et see on anomaalia, et teema nii suureks puhuti, aga teisalt, nüüd kui kümme päeva on mööda läinud - ju siis oli tarvis," sõnas ta.

Ajakirjaniku sõnul võib loota, et vähemalt selles grupis viibinud alealised on saanud tänaseks väga selge õppetunni, et vägivallal on tõsised tagajärjed.

"Selle pärast on mul hea meel, et see [teema] kella külge pandi ning et see oleks pretsedent, mis ei laseks teismelistel arvata, et selline käitumine on normaalne," sõnas Lust.

Ta möönis, et turvalisust hinnates ei ole kõigile peksmisjuhtumitele alati arukas vahele minna, kuid et taolises olukorras julgeks ta uuesti sündmustesse sekkuda. 

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.