Katrin Lust: on heameel, et Tartu peksmisjuhtum ühiskonnas hukka mõisteti ({{commentsTotal}})

Ajakirjanik Katrin Lust
Ajakirjanik Katrin Lust "Ringvaates". Autor/allikas: ERR

Ajakirjanik Katrin Lust, kes juhtus olema üks Tartus toimunud jõhkra peksmise pealtnägija ja politsei kutsuja, ütles, et loodetavasti on niivõrd terav ühiskonna reaktsioon andnud alaealistele selge sõnumi: vägivald ei ole lubatud.

Lusti sõnul oli 4. märtsi õhtul Tartus Küüni tänaval, Kaubahalli ees jõhkra peksmise juures ligi 20 noort, kelle seas oli ka alaealisi. Ta rääkis "Ringvaates", et kuigi ta sai juba samal õhtul aru, kui šokeeriva sündmuse osaliseks ta juhtus, ei osanud ta oodata, et sellest Eestis järgnevaks nädalaks üks põhiteemasid saab.

"Esialgu oli tunne, et see on anomaalia, et teema nii suureks puhuti, aga teisalt, nüüd kui kümme päeva on mööda läinud - ju siis oli tarvis," sõnas ta.

Ajakirjaniku sõnul võib loota, et vähemalt selles grupis viibinud alealised on saanud tänaseks väga selge õppetunni, et vägivallal on tõsised tagajärjed.

"Selle pärast on mul hea meel, et see [teema] kella külge pandi ning et see oleks pretsedent, mis ei laseks teismelistel arvata, et selline käitumine on normaalne," sõnas Lust.

Ta möönis, et turvalisust hinnates ei ole kõigile peksmisjuhtumitele alati arukas vahele minna, kuid et taolises olukorras julgeks ta uuesti sündmustesse sekkuda. 

Toimetaja: Greete Palmiste



Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema