ERR Washingtonis: täna selgub, kas Rubio ja Kasich jätkavad oma presidendikampaaniat või mitte ({{commentsTotal}})

Täna jätkuvad USAs erakondade presidendikandidaatide eelvalimised, kus kõige rohkem on kaalul vabariiklasest Florida senaatoril Marco Rubiol. Kui Rubio kaotab oma koduosariigis, on oodata tõenäoliselt tema presidendikampaania lõppu. Neljast allesjäänud vabariiklasest ootab elupäästvat tulemust ka Ohio kuberner John Kasich.

Täna toimuvate eelvalimiste põhiline küsimus on selles, kas senaator Marco Rubio suudab võita oma koduosariigis Floridas ja kas kuberner John Kasich suudab võita oma koduosariigis Ohios. Mõlemas osariigis on reeglid sellised, et üldvõitja saab kõik osariigi delegaadid vabariiklaste üldarvestuses oma punktitabelisse. Näiteks praegu on vabariiklaste esinumber, viieteistkümnes osariigis võidutsenud kinnisvaraärimees Donald Trumpil 460 delegaati. Florida osariigi võitja saab aga endale 99 delegaati ja Ohio võitja 66 delegaati.

Aga tõenäoliselt Marco Rubio täna Floridas ei võida, sest ta pole üheski arvamusküsitluses esimeseks tulnud ning need 99 delegaati lähevad suure tõenäosusega ikkagi Donald Trumpile. See aga tähendab, et Marco Rubiolt võib oodata kas juba täna õhtul või homme presidendikampaaniast loobumist. Ohio osariigis on kuberner John Kasich üsna populaarne ja tema oma osariigis tõenäoliselt ka võidutseb, kuid tema on vabariiklaste üldarvestuses jäänud Trumpist, Texase senaatorist Ted Cruzist ja Rubiost üsna kaugele seljataha.

Teised, kolmandad ja neljandad kohad on vabariiklaste seas olulised, sest niimoodi püütakse peatada Donald Trumpi jõudmist võitmiseks vajalike delegaatide üldarvuni. Kui ta selleni ei jõua, otsustatakse vabariiklaste presidendikandidaat suvel nende erakonna kongressil, kus on lootus, et Trumpi vastased suudavad tema toetajad üle kavaldada. Trump ise aga on aru saanud, et valijate toetus on tal olemas, tema toetajad on üha tulihingelisemad ja sisuliselt peab erakond juba praegu alla andma, leppima olukorraga ning püüdma parimat.

"Vabariiklaste erakonna juhtkond peaks kõiki valijaid ühendama. Selle asemel, et olukorraga võidelda, harjugu ära. Minu toetus on kõige erakordsem fenomen, mida me oleme poliitikas kunagi näinud. Seega võtkem see omaks ja hakkame võitma!" ütles Donald Trump eilsel kampaaniaüritusel üldvalimiste kohta.

Peale Florida ja Ohio, mis saavad täna kõige enam tähelepanu, toimuvad sisevalimised veel Põhja-Carolinas, Illinois'is ja Missouris. Arvamusküsitluste järgi võidab Trump täna pea kõigis neis osariikides vabariiklaste valimised. Demokraatide hulgas on oodata täna taas häid tulemusi endisele välisministrile Hillary Clintonile.

Toimetaja: Merit Maarits{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised