ERR Washingtonis: täna selgub, kas Rubio ja Kasich jätkavad oma presidendikampaaniat või mitte ({{commentsTotal}})

Täna jätkuvad USAs erakondade presidendikandidaatide eelvalimised, kus kõige rohkem on kaalul vabariiklasest Florida senaatoril Marco Rubiol. Kui Rubio kaotab oma koduosariigis, on oodata tõenäoliselt tema presidendikampaania lõppu. Neljast allesjäänud vabariiklasest ootab elupäästvat tulemust ka Ohio kuberner John Kasich.

Täna toimuvate eelvalimiste põhiline küsimus on selles, kas senaator Marco Rubio suudab võita oma koduosariigis Floridas ja kas kuberner John Kasich suudab võita oma koduosariigis Ohios. Mõlemas osariigis on reeglid sellised, et üldvõitja saab kõik osariigi delegaadid vabariiklaste üldarvestuses oma punktitabelisse. Näiteks praegu on vabariiklaste esinumber, viieteistkümnes osariigis võidutsenud kinnisvaraärimees Donald Trumpil 460 delegaati. Florida osariigi võitja saab aga endale 99 delegaati ja Ohio võitja 66 delegaati.

Aga tõenäoliselt Marco Rubio täna Floridas ei võida, sest ta pole üheski arvamusküsitluses esimeseks tulnud ning need 99 delegaati lähevad suure tõenäosusega ikkagi Donald Trumpile. See aga tähendab, et Marco Rubiolt võib oodata kas juba täna õhtul või homme presidendikampaaniast loobumist. Ohio osariigis on kuberner John Kasich üsna populaarne ja tema oma osariigis tõenäoliselt ka võidutseb, kuid tema on vabariiklaste üldarvestuses jäänud Trumpist, Texase senaatorist Ted Cruzist ja Rubiost üsna kaugele seljataha.

Teised, kolmandad ja neljandad kohad on vabariiklaste seas olulised, sest niimoodi püütakse peatada Donald Trumpi jõudmist võitmiseks vajalike delegaatide üldarvuni. Kui ta selleni ei jõua, otsustatakse vabariiklaste presidendikandidaat suvel nende erakonna kongressil, kus on lootus, et Trumpi vastased suudavad tema toetajad üle kavaldada. Trump ise aga on aru saanud, et valijate toetus on tal olemas, tema toetajad on üha tulihingelisemad ja sisuliselt peab erakond juba praegu alla andma, leppima olukorraga ning püüdma parimat.

"Vabariiklaste erakonna juhtkond peaks kõiki valijaid ühendama. Selle asemel, et olukorraga võidelda, harjugu ära. Minu toetus on kõige erakordsem fenomen, mida me oleme poliitikas kunagi näinud. Seega võtkem see omaks ja hakkame võitma!" ütles Donald Trump eilsel kampaaniaüritusel üldvalimiste kohta.

Peale Florida ja Ohio, mis saavad täna kõige enam tähelepanu, toimuvad sisevalimised veel Põhja-Carolinas, Illinois'is ja Missouris. Arvamusküsitluste järgi võidab Trump täna pea kõigis neis osariikides vabariiklaste valimised. Demokraatide hulgas on oodata täna taas häid tulemusi endisele välisministrile Hillary Clintonile.

Toimetaja: Merit MaaritsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema