Jõhvi tööotsijad näitasid üles suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumist vastu ({{commentsTotal}})

Jõhvi töömessil käinud tööotsijad ilmutasid suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumiste vastu ja mõni neist inimestest on valmis koguni Viljandisse kolima. Pole võimatu, et tänu Viljandi linna algatusele hoogustub Eesti-sisene ränne piirkondadesse, kus on pakkuda hea palgaga töökohti ja kus vajatakse häid töökäsi.

Ida-Virumaal on praegu arvel ligi 8000 töötut, mis on 1300 võrra rohkem kui aasta tagasi. Jõhvi töömessil oli väljas 40 tööandjat 300 vaba töökohaga, lisaks on maakonnas töötukassa vahendusel saadaval 500 töökohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult, need töökohad ei ole üks-üheselt need, mida vajaksid inimesed, kes on koondatud VKG-st, aga ümber õppida on võimaik. Me motiveerime inimesi ümber õppima," rääkis töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Jõhvis olid eile kohal ka viis ekspordile suunatud Viljandi suurettevõtet, mis on kohe valmis palkama umbes sada töötajat.

"On huvi tuntud just mehhatrooniku elukutse vastu, kuna Narvas seda õpetatakse. Ja ma näen, et nii mõnigi vast tuleks meile tööle," arvas AS Viljandi Aken ja Uks personalijuht Heliko Sauka.

"Palganumber ei olegi see esimene küsimus, ikkagi üürikorterid ja kuhu elama tulla, on probleem," ütles AS Toom Tekstiil personalijuht Inga Kree.

Viljandi linnapea Ando Kiviberg kinnitas, et väljast tulevatele töötajatele on ehitatud korterid.

"Üks selleks tarbeks spetsiaalselt ehitatud 72 korteriga üürikortermaja on valmis, teist praegu tehakse. On kuulda, et nii mõnelgi kohalikul arendajal on praegu plaan olemas seda rida jätkata. Kui on elukoht koos töökohaga pakkuda, siis on kindlasti edu võimalused suuremad," rääkis Kiviberg.

Tööotsija Nina ütles siiski, et tema Viljandisse ei koliks. "Mu kodu on siin, korter on siin ja lähedased on siin. Kõik on siin," ütles ta.

Kolimise mõttes kahtles ka Vitali. "Viljandil linnal pole viga, juba nõukogude ajast on see hea ja ilus linn. Aga sinna kolida... ei tea. Normaalne linn," rääkis ta.

Igor aga oleks valmis kolima, kuid mitte päriseks. "Soovitav on, et nädalavahetusel saaksin tagasi pöörduda oma kodulinna," ütles ta.

Kiviberg loodab eilse Jõhvis käigu tulemusel linna ettevõtetesse meelitada vähemalt 30 uut töötajat, mis muu hulgas tähendab ka seda, et neil tuleks aidata leida taskukohase hinnaga eluase.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema