Jõhvi tööotsijad näitasid üles suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumist vastu ({{commentsTotal}})

Jõhvi töömessil käinud tööotsijad ilmutasid suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumiste vastu ja mõni neist inimestest on valmis koguni Viljandisse kolima. Pole võimatu, et tänu Viljandi linna algatusele hoogustub Eesti-sisene ränne piirkondadesse, kus on pakkuda hea palgaga töökohti ja kus vajatakse häid töökäsi.

Ida-Virumaal on praegu arvel ligi 8000 töötut, mis on 1300 võrra rohkem kui aasta tagasi. Jõhvi töömessil oli väljas 40 tööandjat 300 vaba töökohaga, lisaks on maakonnas töötukassa vahendusel saadaval 500 töökohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult, need töökohad ei ole üks-üheselt need, mida vajaksid inimesed, kes on koondatud VKG-st, aga ümber õppida on võimaik. Me motiveerime inimesi ümber õppima," rääkis töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Jõhvis olid eile kohal ka viis ekspordile suunatud Viljandi suurettevõtet, mis on kohe valmis palkama umbes sada töötajat.

"On huvi tuntud just mehhatrooniku elukutse vastu, kuna Narvas seda õpetatakse. Ja ma näen, et nii mõnigi vast tuleks meile tööle," arvas AS Viljandi Aken ja Uks personalijuht Heliko Sauka.

"Palganumber ei olegi see esimene küsimus, ikkagi üürikorterid ja kuhu elama tulla, on probleem," ütles AS Toom Tekstiil personalijuht Inga Kree.

Viljandi linnapea Ando Kiviberg kinnitas, et väljast tulevatele töötajatele on ehitatud korterid.

"Üks selleks tarbeks spetsiaalselt ehitatud 72 korteriga üürikortermaja on valmis, teist praegu tehakse. On kuulda, et nii mõnelgi kohalikul arendajal on praegu plaan olemas seda rida jätkata. Kui on elukoht koos töökohaga pakkuda, siis on kindlasti edu võimalused suuremad," rääkis Kiviberg.

Tööotsija Nina ütles siiski, et tema Viljandisse ei koliks. "Mu kodu on siin, korter on siin ja lähedased on siin. Kõik on siin," ütles ta.

Kolimise mõttes kahtles ka Vitali. "Viljandil linnal pole viga, juba nõukogude ajast on see hea ja ilus linn. Aga sinna kolida... ei tea. Normaalne linn," rääkis ta.

Igor aga oleks valmis kolima, kuid mitte päriseks. "Soovitav on, et nädalavahetusel saaksin tagasi pöörduda oma kodulinna," ütles ta.

Kiviberg loodab eilse Jõhvis käigu tulemusel linna ettevõtetesse meelitada vähemalt 30 uut töötajat, mis muu hulgas tähendab ka seda, et neil tuleks aidata leida taskukohase hinnaga eluase.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.