ERR Washingtonis: Kasichi edu Ohios on pigem sümboolne ({{commentsTotal}})

{{1458105185000 | amCalendar}}

Ameerika Ühendriikide erakondade presidendikandidaatide eelvalimistel otsustas Florida senaator Marco Rubio loobuda oma presidendikampaaniast, kui ta oli kaotanud oma koduosariigis suurelt praegusele esinumbrile, kinnisvaraärimehele Donald Trumpile.

See aga tähendab, et nüüdseks on vabariiklaste hulgas jäänud kandideerima vaid kolm kandidaati, vahendasid ERR-i teleuudised ja "Aktuaalne kaamera".

Florida senaatori Marco Rubio kaotus oma koduosariigis oli arvamusküsitluste järgi vaadates juba etteaimatav, kuid siiski võimas märk sellest, kuivõrd tugev on kinnisvaraärimehe Donald Trumpi edumaa vabariiklaste erakonna toetajate hulgas. 46 protsenti sealsetest valijatest toetas Trumpi ja kodutandrit esindanud Marco Rubio jäi teiseks vaid 27 protsendiga.

"Kuigi paistab, et see ei ole jumala tahtmine, et minust saaks president 2016. aastal või kunagi hiljem ja kuigi praeguseks olen ma oma kampaania peatanud, siis see, et ma olen nii kaugele jõudnud on tõestus sellest, kui eriline Ameerika on," ütles Rubio.

Kinnisvaraärimehele Donald Trumpile oli eilne õhtu üldiselt positiivne ning peale Florida võitis ta veel Illinois's ja Põhja-Carolinas ning jäi viiki Texase senaatori Ted Cruz'iga Missouri osariigis.

Ainus osariik, kus Trump korralikult alla jäi, oli Ohio, kus võidutses osariigi kuberner John Kasich. Kasichi võit on pigem sümboolne, see on esimene osariik, kus ta võitnud on, ning seega pole tal võimalik enam otse vabariiklaste presidendinominatsiooni võita. Texase senaatoril Ted Cruzil oli samuti üsna hea õhtu, kuid ta ei suutnud üldarvestuses oma seisu võrreldes esinumbri Trumpiga kuidagi parandada.

Demokraatide presidendikampaanias võidutses taas kord endine välisminister Hillary Clinton, kes esialgsetel andmetel võitis kõigis viies osariigis, mis tähendab, et teda on pea võimatu takistada demokraatide üldvõiduni minemast. Senaator Bernie Sanders lubas aga, et tema ei loobu võitlemast ja ta kavatseb kogu valimistsükli lõpuni kampaanias osaleda.

 

 

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema