ERR Washingtonis: Kasichi edu Ohios on pigem sümboolne ({{commentsTotal}})

{{1458105185000 | amCalendar}}

Ameerika Ühendriikide erakondade presidendikandidaatide eelvalimistel otsustas Florida senaator Marco Rubio loobuda oma presidendikampaaniast, kui ta oli kaotanud oma koduosariigis suurelt praegusele esinumbrile, kinnisvaraärimehele Donald Trumpile.

See aga tähendab, et nüüdseks on vabariiklaste hulgas jäänud kandideerima vaid kolm kandidaati, vahendasid ERR-i teleuudised ja "Aktuaalne kaamera".

Florida senaatori Marco Rubio kaotus oma koduosariigis oli arvamusküsitluste järgi vaadates juba etteaimatav, kuid siiski võimas märk sellest, kuivõrd tugev on kinnisvaraärimehe Donald Trumpi edumaa vabariiklaste erakonna toetajate hulgas. 46 protsenti sealsetest valijatest toetas Trumpi ja kodutandrit esindanud Marco Rubio jäi teiseks vaid 27 protsendiga.

"Kuigi paistab, et see ei ole jumala tahtmine, et minust saaks president 2016. aastal või kunagi hiljem ja kuigi praeguseks olen ma oma kampaania peatanud, siis see, et ma olen nii kaugele jõudnud on tõestus sellest, kui eriline Ameerika on," ütles Rubio.

Kinnisvaraärimehele Donald Trumpile oli eilne õhtu üldiselt positiivne ning peale Florida võitis ta veel Illinois's ja Põhja-Carolinas ning jäi viiki Texase senaatori Ted Cruz'iga Missouri osariigis.

Ainus osariik, kus Trump korralikult alla jäi, oli Ohio, kus võidutses osariigi kuberner John Kasich. Kasichi võit on pigem sümboolne, see on esimene osariik, kus ta võitnud on, ning seega pole tal võimalik enam otse vabariiklaste presidendinominatsiooni võita. Texase senaatoril Ted Cruzil oli samuti üsna hea õhtu, kuid ta ei suutnud üldarvestuses oma seisu võrreldes esinumbri Trumpiga kuidagi parandada.

Demokraatide presidendikampaanias võidutses taas kord endine välisminister Hillary Clinton, kes esialgsetel andmetel võitis kõigis viies osariigis, mis tähendab, et teda on pea võimatu takistada demokraatide üldvõiduni minemast. Senaator Bernie Sanders lubas aga, et tema ei loobu võitlemast ja ta kavatseb kogu valimistsükli lõpuni kampaanias osaleda.

 

 

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.