Savisaar sai kahtlustuse rahapesus ja erakonnale keelatud annetuse võtmises ({{commentsTotal}})

{{1458125652000 | amCalendar}}

Riigiprokuratuur esitas eile Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele kahtlustuse rahapesus ja erakonnale keelatud annetuse vastu võtmises.

Eile esitati Savisaarele kahtlustus suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises MTÜ-le Eesti Keskerakond, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro ERR.ee-le.

"MTÜ-le Eesti Keskerakond kui juriidilisele isikule esitati eile kahtlustus keelatud annetuse vastuvõtmises suures ulatuses. Keelatud annetuse kahtlustus on seotud ühe uuritava altkäemaksu episoodiga," märkis Kahro.

Kahro sõnul esitati eile Savisaarele kahtlustus ka suures ulatuses rahapesus, kuna ta varjas ühes Šveitsi pangas ligi 192 000 eurot, millest ligi 174 000 kasutas ta eesmärgiga varjata vara ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku omanikku.

"Rahapesu puudutava episoodi uurimist alustati 2011. aastal ning see liideti nüüd altkäemaksude võtmist puudutava kriminaalasja juurde," ütles Kahro.

Seega on Edgar Savisaarele nüüdseks esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, suures ulatuses rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ütles ERR.ee-le, et kriminaaluurimine on jõudnud kohtueelse menetluse lõpufaasi.

"Kaitsepolitsei edastab lähiajal kriminaalasja materjalid prokuratuuri. Seejärel valmistub prokuratuur kriminaalasja materjalide tutvustamiseks kaitsjatele, kes saavad siis tutvuda kõigi kriminaalmenetluse käigus kogutud materjalidega, esitada omapoolsed seisukohad ja taotlused ning pärast seda koostab prokuratuur süüdistusakti,“ kinnitas Evestus.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs ütles ERR-ile, et kaitsepolitseiameti kahtlustustes, mida eile ka Edgar Savisaarele esitleti, ei ole mitte midagi uut.

"Rahapesu kahtlus on sama, mida kaitsepolitseiamet on uurinud juba alates 2011. aastast. Keelatud annetuse osas on tegemist samade faktidega, mida heideti ette juba sügisel Hillar Tederiga seotud episoodis, tänaseks on lihtsalt õiguslikku kvalifikatsiooni täpsustatud. Edgar Savisaar ei tunnistanud ennast ka nende etteheidete osas süüdi," märkis Nääs. Samuti märkis Savisaare kaitsja, et teda üllatab prokuratuuri käik lisada Šveitsi asi kahtlustusse. "Selle uurimise algusest on möödas viis aastat ja pigem võis nagu eeldada, et seal ei olegi nagu midagi uurida, kui nii palju aega on mööda läinud," rääkis Nääs.

"Kuna kahtlustus on esitatud erakonna esimehele, siis on loogiline, et seda proovitakse üle kanda juriidilisele isikule ehk erakonnale," tõdes Nääs.

Savisaar: mul ei ole midagi kommenteerida

Eile uued kuriteokahtlustused saanud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar sõitis täna rongiga Moskvasse. Savisaar ütles Balti jaamas ajakirjanikele, et kavatseb Moskvasse jääda paariks päevaks. Tema sõnul kutsuti teda juba eelmisel kevadel Moskva Riiklikku Ülikooli Tallinna arengutest rääkima, kuid tema jalaga juhtunud õnnetuse tõttu jäi tookord sõit ära.

Uusi kahtlustusi Savisaar tõsiseltvõetavaks ei pea. "Mul ei ole midagi kommenteerida. Vaatasime advokaadiga läbi ja seal ei ole mingeid uusi kahtlustusi. Kõik see, mis on olnud varem, on nüüd ka. Ma mõtlen niimoodi, et minu advokaat ütles, et kahtlustused on muutunud veel nõrgemaks," rääkis Keskerakonna esimees.

Ka Keskerakonna juhatuse liige Jaanus Karilaid peab Savisaare üle peetavat menetlust poliitiliseks mänguks. "Prokuratuur ei saa Reformierakonna ega IRL-i poliitilisi konkurente poliitiliselt areenilt kõrvaldada. Seda saab teha ainult kohus ning kohtuotsust täna veel ei ole," märkis Karilaid. Tema hinnangul on ikka veel tegemist kahtlustusel põhineva ja poliitilise PR-rünnakuna. "Nii me seda jätkuvalt võtame ja me oleme väga rahulikud," toonitas Keskerakonna juhatuse liige.

Kriminaalasjas esitatud kahtlustused

Riigiprokuratuur kahtlustab Savisaarele altkäemaksu andmises ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ning Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Marek Kuul, Allan RajaveeViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema