Ukraina tehas palub Eesti ministritel muuta vagunite hanketingimusi ({{commentsTotal}})

Ukraina vagunitehas Dneprovagonmaš saatis kirjad majandus- ja taristuministrile Kristen Michalile ja ettevõtlusministrile Liisa Oviirile, kus kaebab, et EVR Cargo vagunite hanke tingimustele saavad vastata vaid Venemaal toodetud vagunid.

Venemaa föderaalse raudteetranspordi sertifitseerimisregister peatas 2013. aastal Ukraina vaguniehitajatele välja antud sertifikaatide kehtivuse ning ei anna ukrainlastele välja uusi sertifikaate, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ukraina tootja sõnul on hange koostatud nii, et selle tingimustele vastab vaid üks vagunitüüp, mida toodetakse Venemaal. Seoses sellega palutakse ministritel kaaluda võimalust hanketingimusi muuta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist öeldi „Aktuaalsele Kaamerale“, et nemad firma poolt väljakuulutatud hanke tingimustesse ei sekku. EVR Cargo lähtub vajadusest ostetud vagunitega Venemaal opereerida.

„Me ostame vaguneid kogu 15-20 süsteemi jaoks. Meie kliendid veavad kaupa kogu 15-20 süsteemis. Kui on alust arvata, et Venemaa võiks panna keelu peale ühte tüüpi vagunitele, siis me peame seda riski arvestama ja tegema selle järgi otsuse,“ rääkis EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu.

„Me ei taha võtta riski, ostes vaguneid 30 aastaks, et me ei saa neid kasutada mingitel põhjustel, mis ei sõltu meist ja ka ukrainlastest,“ ütles Toomsalu.

Toimetaja: Merit MaaritsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics