Ukraina tehas palub Eesti ministritel muuta vagunite hanketingimusi ({{commentsTotal}})

Ukraina vagunitehas Dneprovagonmaš saatis kirjad majandus- ja taristuministrile Kristen Michalile ja ettevõtlusministrile Liisa Oviirile, kus kaebab, et EVR Cargo vagunite hanke tingimustele saavad vastata vaid Venemaal toodetud vagunid.

Venemaa föderaalse raudteetranspordi sertifitseerimisregister peatas 2013. aastal Ukraina vaguniehitajatele välja antud sertifikaatide kehtivuse ning ei anna ukrainlastele välja uusi sertifikaate, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ukraina tootja sõnul on hange koostatud nii, et selle tingimustele vastab vaid üks vagunitüüp, mida toodetakse Venemaal. Seoses sellega palutakse ministritel kaaluda võimalust hanketingimusi muuta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist öeldi „Aktuaalsele Kaamerale“, et nemad firma poolt väljakuulutatud hanke tingimustesse ei sekku. EVR Cargo lähtub vajadusest ostetud vagunitega Venemaal opereerida.

„Me ostame vaguneid kogu 15-20 süsteemi jaoks. Meie kliendid veavad kaupa kogu 15-20 süsteemis. Kui on alust arvata, et Venemaa võiks panna keelu peale ühte tüüpi vagunitele, siis me peame seda riski arvestama ja tegema selle järgi otsuse,“ rääkis EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu.

„Me ei taha võtta riski, ostes vaguneid 30 aastaks, et me ei saa neid kasutada mingitel põhjustel, mis ei sõltu meist ja ka ukrainlastest,“ ütles Toomsalu.

Toimetaja: Merit MaaritsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.