ERR Riias: tänavusel leegionäride rongkäigul osales tavalisest vähem inimesi ({{commentsTotal}})

Kuigi Läti leegionäride päeva üritused möödusid rahulikult ning osalejaid oli eelmistest kordadest vähem, pidas politsei Riias kinni ühe inimese - Kremli-meelse Briti päritolu ajakirjaniku Graham Phillipsi, kes püüdis segada rongkäigul osalejaid ja ei allunud politsei korraldustele

Kui tavaliselt on Riia vanalinnast Vabadussambani kulgevat leegionäride toetajate rongkäiku saatnud nn antifašistide vilehüüded, siis täna möödus ühenduse Daugava Kullid eestvõttel toimunud meenutusüritus rahulikumalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka osalejaid oli vähem - umbes tuhatkond. Leegionäride marssi saatsid nii politseinikud kui ka eraturvafirmad. Et Vabadussamba läheduses ei tekiks konflikte, olid vastaspoolte kogunemised hajutatud erinevaisse kohtadesse.

Probleeme tekitas nähtavalt provokatiivselt käitunud Briti ajakirjanik Graham Phillips, kes tuli lõpuks ka politseisse toimetada. Vahetult enne seda jõudis ta kõnelda üritusel osalenud riigikogu liikme Jaak Madisoniga. "See on rahumeelne üritus, kus eestlased saavad lätlasi toetada," ütles Madison.

Leegionäride päeva tähistamine on igal aastal tekitanud Lätis vastakaid tundeid. Need lätlased, kes 1944. aastal Velikaja jõe äärseis lahinguis osalesid, võitlesid Saksa mundris. Veteranide sõnul ei saanud nad siis teisiti Läti eest seista, venemeelne vastaspool aga süüdistab leegionäride päeva tähistajaid fašismi ülistamises.

Kui tänast päeva üldse kuidagi tähistada, tuleks mälestada neid, kes hukkusid Waffen SS-i süül.
Aga mitte neid, kelle käe läbi viidi need otsused ellu," rääkis Jossif Koren, kes on liikumise "Maailm ilma natsismita" esimees.

Kas tänase tagasihoidlikuma ürituse taga võib näha üldisemat hoiakumuutust selle vastuolulise mälestuspäeva tähistamise suhtes, näitavad ilmselt järgmised aastad. Seni on olnud märgata, et Riiga koguneb rongkäigule üha rohkem nooremaid inimesi, vanemad eelistavad osaleda tunduvalt rahulikumas Lestenes toimuvail mälestusüritustel.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema