Politsei laiendab roolijoodikute koolitusele saatmise programmi üle Eesti ({{commentsTotal}})

Kahe aasta jooksul pakuti Lõuna-Eestis joobes juhtimisega esimest korda vahele jäänud inimestele võimalust minna karistuse saamise asemel koolitusele. Tegemist oli politsei pilootprojektiga "Koju", mille tulemustega on projekti autorid ja politsei väga rahul.

Lõuna-Eestis läbi viidud pilootprojektis "Koju" pakuti 2014. ja 2015. aastal võimalust osaleda juhtidel, kes jäid alkoholi tarbinuna roolis vahele esimest korda ning kelle joove jäi alla kriminaalse joobe 1,5 promilli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Politsei valis projekti osalema 500 inimest, koolitajad valisid sealt omakorda 293 inimest, kes kvalifitseerusid nende tingimustele.

"270 neist lõpetasid selle koolituse ehk 23 langes erinevatel põhjustel välja. Juba see protsent oli väga hea ja praegu teame, kontrollides nende inimeste tausta, et neist 270 inimesest, kes Lõuna-Eestis selles pilootprojektis osalesid, on väga väike hulk tagasi halvale rajale sattunud ehk toime pannud uusi liiklusrikkumisi," selgitas PPA ennetuse ja süüteomenetluse vanemkomissar Riho Tänak.

Projekti "Koju" üks autoritest, liikluspsühholoog Gunnar Meinhard selgitas, et inimene, kellele anti võimalus programmis osalemiseks, sai ise valida, kas soovib selles osaleda või mitte. "Neil inimestel, kes valisid programmis osalemise, oli kohutsus täita lepingutingimusi, mis olid välja töötatud ja siis töö käiski selle alusel," lisas ta.

Kui inimene lepingutingimustest kinni ei pidanud, siis määrati talle vastavalt tema rikkumisele seadusest tulenev karistus.

Tänaseks on pilootprojekt lõppenud ning politsei praegune siht on rakendada programmi üle Eesti.

Riho Tänak ütles, et projekti pääsemise sõel on üsna tihe.

"Vaadatakse eelnevalt inimese tausta, seda, kas ta soovib osaleda selles sotsiaalprogrammis. Kindlasti peab ta läbima enne koolituse algust teatud testid. Kui ta neid ei läbi, siis läheb paraku kõik üldises korras," selgitas Tänak.

Samal ajal aga töötatakse mitme ministeeriumi ja ameti koostöös välja veelgi suuremahulisemat rehabilitatsiooniprogrammi, mille konseptsioonis ollakse kokku leppinud, kuid mille rakendamiseni läheb veel aega.

"Hetkel politsei lähtub olemasolevast õigusruumist ja nendest võimalustest, mis neil on. Eesmärk on jõuda sinnamaale, et tegemist on laiemalt reguleeritud ja kokkulepitud süsteemiga, mis toimib ka näiteks kriminaalkorras karistatud joobes juhtide puhul," rääkis maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernits.

Ta lisas, et loodetavasti politsei jätkab uue süsteemi rakendumiseni "Koju" projektiga.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema