Riik plaanib Raadi mahajäetud lennuvälja rehvidest puhtaks teha, kuid arve esitatakse vastutavale MTÜ-le ({{commentsTotal}})

Keskkonnainspektsioon kavatseb lahendada pikalt vindunud probleemi Raadil, kus vedeleb 12 000 tonni rehve. Riik plaanib ise korraldada rehvide äraveo ning nõuda raha sisse MTÜ-lt Rehviringlus.

Keskkonnainspektsioon hindas olukorda, mis Tartu külje all Raadi endisel lennuväljal toimub. Vanade rehvide probleem on siin juba aastaid, ettekirjutus käsib ettevõttel rehvid ära viia ja midagi on ka tehtud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aga see kogus, mis tänaseks päevaks Raadilt on ära veetud on mikroskoopiline võrreldes sellega, milline rehvi lasu siin praegusel hetkel veel vedeleb. Kokku on endisel lennuväljal praegu vähemalt 12 0000 tonni rehve.

Kuigi leping kohustab ära viima iga kuu 170 tonni jäätmeid, on tegelikul viimase kolme kuu peale viidud ära 135 tonni ehk piltlikult öeldes peaks Raadilt voorima iga päev rekkad rehvidega, aga praegu ei paista ühtegi.

Keskkonnainspektsiooni andmete kohaselt kuuluvad rehvid OÜ-le Rubronik, ent need on sinna sattunud tootjavastutuse põhimõtete kohaselt ning vastutavaks organisatsiooniks on Eesti Rehviringlus. Kuna aga seniseid kokkuleppeid pole täidetud, siis läheb asi ilmselt karmimaks.

Ka MTÜ Rehviringluse juhatuse liige Aarne Solvak tõdes, et neid on ähvardatud asendustäitmisega. Keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna sõnul tähendab see, et riik võtab MTÜ-lt kohustuse üle ja veab rehvid ise minema, kuid hiljem esitatakse vastutavale organisatsioonile arve.

"Eks siin tuleb suuremaid vaidlusi igal juhul, me niisama heast peast poolt miljonit eurot nagu välja käia ei tahaks. Eriti kui me oleme selle eest tasunud ja seadust täitnud," rääkis Solvak.

Seega rõhutab MTÜ juhatuse liige, et nemad on seadust täitnud ja see, et koostööpartnerid Kuusakoski ja Rubronik ei ole oma kohustusi täitnud ei ole nende süü. Solvaku sõnul oleks see esimene kord Eestis kui tootjapoolne vastutusorganisatsioon pannakse juba üle antud probleemtoote eest tagantjärgi vastutama.

Tanel Türna ütleb, et keskkonnainspektsiooni jaoks oleks parim kui Rehviringlus võtaks ennast ise kokku, et need rehvid ära viia, aga paraku tundub, et tahet on vähe. "Ettevõtte poolne tahe on kindlasti olemas, aga kahjuks ta jääb alla sinna turuseisundile ja omavõimekusele, mistõttu kardan, et sellest tahtest jääb väheks," selgitas Türna.

Seega algatatakse haldusmenetlus ja vaidlus venib pikaks, kuid rehvikuhjad Raadil seisavad aga edasi.

Toimetaja: Allan Rajavee



Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics