ERR Brüsselis | Timmermans: iga varjupaigataotlejaga tuleb tegeleda individuaalselt ({{commentsTotal}})

Homme kogunevad Brüsselis taas valitsusjuhid, et leppida kokku plaanis, millega saadetaks kõik Kreeka saartele saabujad tagasi Türki. Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi sõnul ei tohi toimuda valimatut tagasisaatmist.

Timmermans ütles, et kõigi Kreeka saartele saabunud põgenike tagasisaatmine Türki on kooskõlas rahvusvahelise õigusega ega tähenda sõjapõgenikele selja pööramist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Brüsselis ajakirjanike kriitilisi küsimusi tõrjuma pidanud Timmermans selgitas, et ka Türgi tagab põgenikele rahvusvahelise kaitse.

Kõiki Kreeka saartele saabunud põgenikke kohe laevale tagasi tõsta seadused siiski ei luba, möönis Komisjoni asepresident.

"Iga inimesega, kes palub rahvusvahelist kaitset, tuleb tegeleda individuaalselt. Ei saa toimuda valimatut tagasisaatmist," ütles Timmermans.

Ta lükkas ümber loogika nagu saaks Türgi viisavabaduse vastuteenena põgenike tagasivõtmise eest.

"Viisavabadus põhineb selgete tingimuste täitmisel. Komisjoni jaoks ei ole otseteid - ainus viis kiiremini eesmärgini jõuda on teha kiiremaid edusamme kriteeriumite täitmisel," selgitas Timmermans.

Ta ütles, et selleks, et Kreeka ei muutuks suureks põgenikelaagriks Euroopa väravas, peavad teised liikmesriigid sõnad solidaarsusest muutma tegudeks. Eelkõige on vaja oluliselt suurendada pingutusi põgenike ümberpaigutamiseks. Edaspidi tuleb arvestada ka ümberasustamisprogrammidega Türgist.

Kuni ümberpaigutamine edeneb vaevaliselt, saab Türgi laagritest esialgu põgenikke nn üks ühe vastu ümberasustada kokkulepitud kvootide piires.

Esmaspäevase seisuga on ümberpaigutatud vaid 937 põgenikku 160 000-st. Selle peamiseks põhjuseks on liikmesriikide poliitilise tahte puudumine, leiab Komisjon.

Brüssel kutsub pealinnu üles põgenikele tegema täiendavat turvakontrolli üksnes põhjendatud juhtudel ja lühendama taotluste menetlemiseks kuluvat aega.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema