ERR Brüsselis | Timmermans: iga varjupaigataotlejaga tuleb tegeleda individuaalselt ({{commentsTotal}})

Homme kogunevad Brüsselis taas valitsusjuhid, et leppida kokku plaanis, millega saadetaks kõik Kreeka saartele saabujad tagasi Türki. Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi sõnul ei tohi toimuda valimatut tagasisaatmist.

Timmermans ütles, et kõigi Kreeka saartele saabunud põgenike tagasisaatmine Türki on kooskõlas rahvusvahelise õigusega ega tähenda sõjapõgenikele selja pööramist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Brüsselis ajakirjanike kriitilisi küsimusi tõrjuma pidanud Timmermans selgitas, et ka Türgi tagab põgenikele rahvusvahelise kaitse.

Kõiki Kreeka saartele saabunud põgenikke kohe laevale tagasi tõsta seadused siiski ei luba, möönis Komisjoni asepresident.

"Iga inimesega, kes palub rahvusvahelist kaitset, tuleb tegeleda individuaalselt. Ei saa toimuda valimatut tagasisaatmist," ütles Timmermans.

Ta lükkas ümber loogika nagu saaks Türgi viisavabaduse vastuteenena põgenike tagasivõtmise eest.

"Viisavabadus põhineb selgete tingimuste täitmisel. Komisjoni jaoks ei ole otseteid - ainus viis kiiremini eesmärgini jõuda on teha kiiremaid edusamme kriteeriumite täitmisel," selgitas Timmermans.

Ta ütles, et selleks, et Kreeka ei muutuks suureks põgenikelaagriks Euroopa väravas, peavad teised liikmesriigid sõnad solidaarsusest muutma tegudeks. Eelkõige on vaja oluliselt suurendada pingutusi põgenike ümberpaigutamiseks. Edaspidi tuleb arvestada ka ümberasustamisprogrammidega Türgist.

Kuni ümberpaigutamine edeneb vaevaliselt, saab Türgi laagritest esialgu põgenikke nn üks ühe vastu ümberasustada kokkulepitud kvootide piires.

Esmaspäevase seisuga on ümberpaigutatud vaid 937 põgenikku 160 000-st. Selle peamiseks põhjuseks on liikmesriikide poliitilise tahte puudumine, leiab Komisjon.

Brüssel kutsub pealinnu üles põgenikele tegema täiendavat turvakontrolli üksnes põhjendatud juhtudel ja lühendama taotluste menetlemiseks kuluvat aega.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.