ERJK: EKRE raamatupidamises valitseb segadus, Keskerakond ei suuda tõendada annetuste päritolu ({{commentsTotal}})

Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni (ERJK) arvates valitseb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) raamatupidamises segadus 50 000 euro ulatuses. EKRE aseesimees Martin Helme tunnistas, et erakonnal puudus enne riigikogusse saamist raamatupidaja ning ta lubas vajakajäämised aga kiiresti likvideerida.

EKRE on oma 2014. aasta majandusaruandes esitanud oluliselt suuremaid tulusid, kui esitati sama aasta kohta Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjonile. Vahe on ligi 50 000 eurot, kuid komisjoni esimees Ardo Ojasalu ütles, et pigem on tegemist ebaprofessionaalse raamatupidamisega, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Esialgu ei ole selgelt alust, et kahtlustada erakonda illegaalsete annetuste vastu võtmises või seaduses keelatud finantseerimises," selgitas Ojasalu.

Erakonna aseesimees Martin Helme tunnistas vajakajäämisi erakonna raamatupidamises. "Probleem on selles, et enne riigikogusse pääsemist polnud meil elukutselist raamatupidajat ja sellega tegeles üks liige vabatahtlikult. Ainult aasta eelarve koostamise eest me maksime," rääkis Helme.

EKRE aseesimehe sõnul võttis eelmine raamatupidaja osad kautsjonirahad ekslikult arvele annetustena. "Samas osad annetused pani ta muude tulude reale. Sealt see segadus tekkis," nentis Helme.

"Kui me riigikogusse saime, siis me hakkasime raamatupidajat palgal pidama. Mingeid anonüümseid annetusi meil loomulikult ei ole," toonitas Helme.

Keskerakond ei ole suutnud tõendada annetuste päritolu

Kui EKRE saab oma raamatupidamisasjad tagantjärgi korda teha, siis palju keerukamas olukorras on Keskerakond, kelle kohal ripub oht maksta riigieelarvesse üle 100 000 euro. "Keskerakonnale on laekunud umbes 110 000 euro ulatuses anonüümseid annetusi ja praegu ei ole raha päritolu selge," rääkis ERJK esimees Ardo Ojasalu.

ERJK ootab Keskerakonna käest selgeid tõendeid annetuste allikate kohta. "Nad peavad tõestama, et need on seaduslikest allikatest saadud tulu. Kui neid tõendeid ei esitata, siis me oleme jätkuvalt seisukohal, et tegemist on anonüümsete annetustega, mis tuleb anda riigieelarvesse" kinnitas komisjoni esimees.

Keskerakond saatis üleeile uued selgitused ning neid uuritakse. "Nad on kogu menetluse vältel väitnud, et nad on raha võtnud pangast välja, viinud selle keskkontori sularahakassasse ja hoidnud seda kassas ning hiljem taas viinud selle panka," rääkis Ojasalu.

ERJK esimehe sõnul aga raamatupidamisest võetud andmed ja muud kogutud tõendid Keskerakonna versiooni ei kinnita. Keskerakond kinnitas oma viimases selgituskirjas, et sularaha hoiti kassas seetõttu et kardeti erakonna kontode arestimist.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema