Pevkur: idapiirile tuleks umbes 90 kilomeetri ulatuses paigutada kõrgem aed ({{commentsTotal}})

{{1458235855000 | amCalendar}}

Eesti idapiiril valmib Eesti 100. sünnipäevaks uus piiririba, kuhu paigaldatakse tänapäevane valvesüsteem, mis aitab tuvastada piiri ebaseaduslikku ületamist. Piiriribale paigaldatakse ka 90 kilomeetri ulatuses tara.

Kümnemeetrisele ribale Eesti-Vene kontrolljoonest Eesti poole, paigaldatakse kõigepealt loomatõkkeaed. Kontrolljoonest 2,5 meetri kaugusel on piiripost ja järgneb liivast jäljeriba. Sellel alal on ka valvetehnika ja kaamerad, mis tuvastavad kõik piiriületused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuendus on seegi, et ligi 90 kilomeetri ulatuses ehitatakse piirile kohati kuni 3 meetri kõrgune piirdeaed. Aiast sisemaa poole jääb paarimeetrine pinnasekattega patrullala.

"Umbes 90 kilomeetrit, kuhu tuleks paigutada kõrgem aed. Muus osas ei ole meil vajadust, sest seal on jõgi või selline soo, kus tõesti ei ole mingit praktilist vajadust tara paigutada. Nii et see on teadmine, mis meil täna on. Projekt esimeses etapis saab valmis juunis, lõplik projekt aasta lõpu poole ja sealt on siis näha juba detalides, mitu meetrit või kilomeetrit täpselt saab piiril olema piirdeaed," selgitas siseminister Hanno Pevkur.

Piiri väljaehitamine läheb aastatel 2016-2019 maksma üle 70 miljoni euro.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.