Johannes Tralla migratsioonikõnelustest: küsitavusi on väga palju ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu liidrid püüavad jõuda Türgiga kokkuleppele migrandikriisi peatamiseks, kuid praegu on seis võimalikest kokkulepetest ja heast tahtest hoolimata jätkuvalt segane. ERR-i Brüsseli korrespondendi Johannes Tralla sõnul on praegu kõige suuremaid probleemid aga Kreekasse lõksu jäänud põgenikega.

Johannes Tralla rääkis "Aktuaalses kaameras", et migratsioonikõnelustel on kõik panused pandud praegu sellele, et pidurdada ebaseaduslikku paadiliiklust Türgist Kreekasse ja vastu võtta legaalselt Türgist põgenikke.

"Aga siin on väga palju küsitavusi. Kõigepealt juriidilised - inimõiguslased ütlevad, et põgenike tagasisaatmine on vastuolus rahvusvahelise õigusega, Euroopa Komisjon väidab, et ei ole, juhul kui kõik põgenikud ükshaaval üle kuulatakse," lisas Tralla.

Tema sõnul möönab Brüssel, et Türgi ja Kreeka peavad ära muutma mõned seadused, näiteks peab Ankara andma edaspidi ka afgaanidele ja iraaklastele põgenikustaatuse, mida praegu ei tehta.

Suur küsimus on tema sõnul aga see, miks peaks ikkagi Türgi Brüsselis viimase nädalaga kohandatud ettepanekutega nõustuma.

"Lepe kirjutati algselt valmis Ankaras ja sellest on viimase nädalaga välja visatud konkreetsed tärminid, mida Türgi nii väga tahtis, mis puudutavad viisavabadust ja liitumiskõnelustel teatavate peatükkide avamist.
Viisavabadus pole poliitiline premeerimisvahend, vaid väga selgelt kriteeriumipõhine, rõhuatakse Brüsselis. Näis, mida ütleb selle peale homme Türgi peaminister Ahmet Davutoglu, kes peaks Euroopa Liidu liidritega koos hommikust sööma," rääkis Tralla.

Suuremad probleemid on tema sõnul aga hoopis praktilise poole peal.

"Möödunud nädalal saabus Kreeka saartele ligi 9000 põgenikku ja kokku on riigis kuni 40 000 lõksu jäänud sissreändajat. Kreeka peaks nad tuvastama ja mandrile toimetama selleks, et uued põgenikud ja majandusimmigrandid saaks tagasi saata Türki ja täna riigis viibivad põgenikud omakorda Euroopa liikmesriikide vahel ümberpaigutada. Siiani pole Kreeka valitsus selle ülesandega toime tulnud, osaliselt ilmselt motivatsioonipuudusest, sest põgenikud jalutasid siiani ise Saksamaa poole. Aga Euroopa Komisjoni eile avaldatud raport näitab ka selgelt, et Kreekal on puudu pea kõigest, alates ekspertidest ja masinatest, millega dokumente kontrollida, lõpetades bussidega põgenike transportimiseks," selgitas ta.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics