Ekspert: 80% rünnakutest ja pahavaradest saab peatada uuendatud tarkvaraga ({{commentsTotal}})

Arvutirünnakute eest aitab kaitsta nii teadlik internetikasutus kui ka ajakohased tarkvarad, ütles BCS-i infoturbevaldkonna juht Raido Orumets.

Eestis on küberväljapressimise ohvriks sattunud nii tavalised inimesed kui ka mitmed riigiasutused, teatas eilne "Pealtnägija".

Raido Orumets rääkis ETV saates "Ringvaade", et küberkuritegevuse oht peaks kõnetama väga paljusid inimesi.

"Teadlikkus internetiohtudest on iga päevaga aina olulisem. /.../ Aga kahjuks inimesed väga täpselt ei tea, kui nad internetis käivad, millised ohud seal on," rääkis Orumets.

Tema sõnul võib arvutiviiruse saada mis tahes veebilehelt. "Tegelikult on oluline, et ka veebilehtede loojad vastutavad selle eest, et nende veebileheküljed oleks loodud turvaliselt, sest kurjategijad võivad nakatada ka tuntud veebilehekülgi nagu mõni aeg tagasi Elroni veebileheküljega juhtus. Seal oli turvaauk, kurjategijatel õnnestus seal sisestada pahavara kood ja kõik veebikülastajad said sealt nakkuse. Neid veebilehekülgi võib olla igasuguseid," selgitas ta.

Küberrünnakuid toimub tema sõnul iga päev ja krüptovarad arenevad tõenäoliselt edasi. "Ühed grupeeringud pannakse kinni, kuid uued tekivad juurde. Võitlus jätkub - viirusetõrjetarkvarade tootjad ja küberkurjategijad," ütles Orumets.

Küberkuritegevuse maailmas liiguvad Orumetsa sõnul sajad miljonid dollarid. Tema sõnul on küberkuritegevus nimetatud oma käibelt maailma teiseks kuritegevuse liigiks narkokuritegevuse järel. 

Lunavarade puhul soovitab Orumets ohvritel mitte mingil juhul raha maksta. Enda arvutit saab tema sõnul kaitsta mitmel viisil.

"Omada andmetest varukoopiaid, kasutada viirusetõrjetarkvara, lugeda uudiseid, mida väljastab CERT Eesti, mida väljastame meie. Teadlik internetikasutus aitab ka suuresti. Väga oluline on ka silmas pidada tarkvarade uuendamist - umbes 80 protsenti rünnakutest ja pahavarast saab peatada uuendatud tarkvaraga," selgitas ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.