Sauel avaldati linnapeale umbusaldust ja loodi uus koalitsioon ({{commentsTotal}})

Saue linnavolikogus moodustati uus, üheksaliikmeline IRL-i ja Reformierakonna koalitsioon. Volikogu valis Saue uueks linnapeaks Harry Pajundi, kinnitas 5-liikmelise linnavalitsuse ja nimetas abilinnapeana ametisse Andres Kaarmanni.

Tänasel istungil oli päevakorras umbusalduse avaldamine linnavolikogu esimehele Valdis Toomastile, Saue linnapeale Tõnu Urvale, volikogu aseesimeestele Matti Nappusele ja Jaan Moksile ning volikogu komisjonide esimeestele Matti Nappusele, Meelis Telliskivile ja Maie Särakule.

Umbusaldusavalduse volikogu esimees Valdis Toomasti vastu esitasid valimisliidu Kindlad Tegijad kuus liiget. Umbusaldusavaldus istungil toetust ei leidnud. Umbusalduse poolt oli kuus ja vastu üheksa volinikku.

Saue linnavolikogu IRL-i ja Reformierakonna fraktsioon avaldasid umbusaldust Saue linnapeale Tõnu Urvale, volikogu aseesimeestele Matti Nappusele ja Jaan Moksile ning volikogu komisjonide esimeestele Matti Nappusele, Meelis Telliskivile ja Maie Särakule. Jaan Moks kuulub Keskerakonda, ülejäänud kolm valimisliitu Kindlad Tegijad.

Kõik kolm umbusaldusavaldust said volikogu enamuse toetuse. Linnapea umbusaldust toetas üheksa, volikogu aseesimeeste ja komisjonide esimeeste umbusaldust kümme volikogu liiget.

Linnavolikogus jätkab uus, üheksaliikmeline koalitsioon, milles on partnerid IRL ja Reformierakond.

Istungil valiti volikogu aseesimees ja linnapea ning kinnitati linnavalitsuse liikmete arv, struktuur ja koosseis.

Saue linnavolikogu aseesimeheks osutus kümne poolthäälega valituks Meelis Rõigas.

Saue linnapea on Harry Pajundi, kelle poolt hääletas kümme volinikku.

Pajundi kuulub Reformierakonda. Saue linnavolikokku on ta valitud kolmel korral: 2005, 2009 ja 2013. Perioodil 2010-2012 töötas ta Saue linnapeana.

Saue linnavolikogu määras Saue linnavalitsuse suuruseks viis liiget ja nimetas lisaks linnapeale linnavalitsuse koosseisu Andres Kaarmanni, volikogu liikme Riho Johansoni, linnavalitsuse majandusvaldkonna nõuniku Kalev Israeli ja finantsjuhi Ingrid Niidi.

Saue abilinnapeaks sai Andres Kaarmann (39), kes on töötanud Loksa linnapea ja volikogu esimehena, kaitseministri ning haridus- ja teadusministri nõunikuna, Viimsi vallavanema ja abivallavanemana ning Eesti Linnade Liidu arendusdirektorina.

Haldusreform kütab kirgi

Veidi enne volikogu istungit kogunesid linnaelanikud linnavalitsuse ette. Kolm päeva autos istunud ja suurvalla vastast näljastreiki pidanud volikogu aseesimees Matti Nappus teatas, et näljastreik on lõppenud. Võitlus aga jätkub.

"Teie soov on, et Saue linn jääks iseseisvaks ja teie sooviga ühinen ka mina," ütles Nappus enne istungit inimestele.

Nappus ütles, et talle suurvalla poliitika ei meeldi. "See meenutab kolhoosikorda, mille mina olen ise algusest lõpuni ära elanud," selgitas ta.

Kava, mille vastu Matti Nappus ning teised valimisliitu Kindlad Tegijad kuuluvad volikogu liikmed protestivad, on liita üheks omavalituseks Kernu-, Nissi- ja Saue vald ning Saue linn.

"Mina arvan, et selline kooslus, kus Saue linn ühineb kolme vallaga, on natukene liiast. Küll oleks võib-olla Saue linnal mõistlik ühineda Saue vallaga, sest me oleme nagunii piirinaabrid," rääkis valimisliidu Kindlad Tegijad fraktsiooni kuuluv Meelis Telliskivi.

Valimisliidu Kindlad Tegijad senine koalitsioonipartner, IRL-i fraktsioon on aga vastupidisel seiskohal - ehk tuleks ühineda suurvallaks.

"Meil on suuri investeeringuid vaja, mida ise teha ei suuda. Meil on mõistlik, et maksud laekuksid ka nende naabrite käest, kes meie hüvesid kasutavad, meie infrastruktuuri. Neid asju on päris palju," ütles IRL-i fraktsiooni liige, volikogu esimees Valdis Toomast.

Volikogu istungit kogunesid uudistama linnaelanikud ning nende sekkumine muutis õhkkonna pingeliseks.

Saue linnas ühinemise küsitlusel osalenute seas toetas ühinemist 27 protsenti ja vastu oli 73 protsenti inimestest.

Volikogu täna ühinemise üle ei ostsutanud, kuid fraktsioonide erinev suhtumine ühinemisse muutis koalitsiooni.

Toimetaja: Merili Nael, Anne RaisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema