Kolm Nissi valla küla tahavad liituda Saue asemel Lääne-Nigula vallaga ({{commentsTotal}})

Harjumaal, Nissi vallas toetas Saue suurvallaga liitumist enamik rahvahääletusel osalenutest, kuid kolm Läänemaa piiri ääres asuvat küla ei soovi 40 kilomeetri kaugusele jääva Saue juhtimise alla minna ja eelistavad Nissist eralduda ning liituda Läänemaale jääva naabervalla Lääne-Nigulaga.

Paarisaja elanikuga Ellamaa, Lepaste ja Rehemäe külad asuvad ajaloolise Lääne maakonna piirides ning Harjumaa alla sattusid nad nõukogudeaegsete ümberkorraldustega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmest külast Läänemaale lähim on Rehemäe, mis asub Lääne-Nigula ühest keskusest, Ristist, vaid kolme kilomeetri kaugusel. Külaelanikud on kogunud juba 80 allkirja, et näidata oma soovi liituda pigem Lääne-Nigula vallaga kui Sauega.

"Läänemaa poole on siin lihtsam ja ligem käia ja kindlasti on ka ajalooline moment, et see on olnud ajalooliselt Läänemaa," ütles külaelanik Urmas Sepp.

Lääne-Nigula vallavanema Mikk Lõhmuse sõnul on nemad valmis küladega läbi rääkima ja kui rahval on soovi, siis nad on nõus ka Lääne-Nigula valda vastu võtma.

Haldusreformi ekspertkomisjoni kuuluva Lõhmuse sõnul võikski haldusreform olla võimaluseks, mille käigus lahendada aastaid üleval olnud piiriäärsete asulate kuuluvuse küsimus.

"Tavaolukorras ei taha ükski vald üldjuhul ühestki külast loobuda, kuna külaelanikest ja kõigest muust laekuvad ju vallaeelarvesse maksud. Aga reformi käigus, kui tekivad suuremad vallad, siis mõne üksiku küla kuuluvuse muutmine pole äkki enam nii suur probleem," arutles Lõhmus.

Nissi vallavanem Peedo Kessel pooldab enda sõnul Lääne-Harjumaale suure ühisvalla loomist. Kui vahetult Läänemaa piiri ääres asuva Rehemäe küla Läänemaa koosseisu minek poleks tema sõnul probleemiks, siis see, et eralduda soovivad ka mõne kilomeetriga sügavamale Harjumaale jäävad Ellamaa ja Lepaste, on tema sõnul uus areng, mille kohta seisukoha kujundamine nõuab veel aega.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema