Kuressaares otsitakse lahendusi mereõnnetuste ja uppumiste ennetamiseks ({{commentsTotal}})

Järjest kasvava mereõnnetuste arvu tõttu otsitakse Kuressaares lahendusi, kuidas tänavusel merekultuuriaastal ennetada mereõnnetusi ja uppumisi.

Eelmisel aastal sattus merel erinevatel põhjustel hätta 577 inimest, kellest 15 uppus ja üks inimene teadmata kadunuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks politsei- ja piirivalveameti (PPA) laevadele, kaatritele ja kopteritele saab tänavu osalise merepäästevõimekuse senisele kaheksale päästekomandole veel seitse rannikuala päästekomandot. Lisaks on Eestimaa randades üha kasvav vabatahtlike merepäästjate hulk, kes eelmisel aastal olid abis 75 mereõnnetusel.

"See on ju läbi aegade igal pool riigis nii olnud, et pannakse hästi palju lootusi vabatahtlikele, sest vabatahtlikel on üks hea omadus - kui ametnik peab tegema töö ajal seda tööd, siis vabatahtlik tahab seda teha," ütles Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse liige Koit Kull.

Saaremaal on vabatahtlike merepäästjate arv kasvanud kahe aastaga kahest asutajaliikmest 51 merepäästjani.

"Aktiivsed piirkonnad ongi Kuressaare, Abruka, Sõrve, Kungla ja meiega on väga aktiivselt liitunud ka Soela, kus on kaks SAR meeskonda komplekteeritud," ütles Kull.

Noorte saarlaste mereohutusalase joonistusvõistluse piltidelt paistab välja usk ja lootus oma riigi päästevõimekusse. Aga et ei peaks üldse päästma, siis n-ö elementaarse ennetusega peaks iga merelemineja tegelema.

"Kui inimesed lähevad merele, siis kindlasti päästevest panna selga ja ei tohiks minna alkoholijoobes. Ja kui peaks tulema kuum suvi, siis vaadata, kus minnakse, millal minnakse ja kindlasti öelda, et minnakse merele," selgitas siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna nõunik Marit Mätik.

Meretarkust andis ka ümbermaailmarändur Jaan Tätte: "Esimene on see, et merd tuleb austada ja karta! Ma ei lähe kunagi merele võitma, vaid ma olen alati väga ettevaatlik ja püüan olla valmis ootamatusteks."

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema