Kuressaares otsitakse lahendusi mereõnnetuste ja uppumiste ennetamiseks ({{commentsTotal}})

Järjest kasvava mereõnnetuste arvu tõttu otsitakse Kuressaares lahendusi, kuidas tänavusel merekultuuriaastal ennetada mereõnnetusi ja uppumisi.

Eelmisel aastal sattus merel erinevatel põhjustel hätta 577 inimest, kellest 15 uppus ja üks inimene teadmata kadunuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks politsei- ja piirivalveameti (PPA) laevadele, kaatritele ja kopteritele saab tänavu osalise merepäästevõimekuse senisele kaheksale päästekomandole veel seitse rannikuala päästekomandot. Lisaks on Eestimaa randades üha kasvav vabatahtlike merepäästjate hulk, kes eelmisel aastal olid abis 75 mereõnnetusel.

"See on ju läbi aegade igal pool riigis nii olnud, et pannakse hästi palju lootusi vabatahtlikele, sest vabatahtlikel on üks hea omadus - kui ametnik peab tegema töö ajal seda tööd, siis vabatahtlik tahab seda teha," ütles Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse liige Koit Kull.

Saaremaal on vabatahtlike merepäästjate arv kasvanud kahe aastaga kahest asutajaliikmest 51 merepäästjani.

"Aktiivsed piirkonnad ongi Kuressaare, Abruka, Sõrve, Kungla ja meiega on väga aktiivselt liitunud ka Soela, kus on kaks SAR meeskonda komplekteeritud," ütles Kull.

Noorte saarlaste mereohutusalase joonistusvõistluse piltidelt paistab välja usk ja lootus oma riigi päästevõimekusse. Aga et ei peaks üldse päästma, siis n-ö elementaarse ennetusega peaks iga merelemineja tegelema.

"Kui inimesed lähevad merele, siis kindlasti päästevest panna selga ja ei tohiks minna alkoholijoobes. Ja kui peaks tulema kuum suvi, siis vaadata, kus minnakse, millal minnakse ja kindlasti öelda, et minnakse merele," selgitas siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna nõunik Marit Mätik.

Meretarkust andis ka ümbermaailmarändur Jaan Tätte: "Esimene on see, et merd tuleb austada ja karta! Ma ei lähe kunagi merele võitma, vaid ma olen alati väga ettevaatlik ja püüan olla valmis ootamatusteks."

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.