Fotod ja videod: Pariisi rünnakutes kahtlustatav Salah Abdeslam tabati ({{commentsTotal}})

{{1458317608000 | amCalendar}}

Brüsseli eeslinnas Molenbeekis toimus täna järjekordne haarang terrorismis kahtlustatavatele. Belgia peaministri ja prokuratuuri kinnitusel tabati selle käigus Pariisi rünnakute peamine kahtlusalune Salah Abdeslam. Kokku võeti kinni viis inimest.

Peaminister Charles Michel kinnitas, et politseioperatsioonis võeti kinni kolm kahtlusalust, nende hulgas alates novembrist tagaotsituim mees Salah Abdeslam, vahendas Reuters.

"See on väga tähtis tulemus võitluses demokraatia ja väärtuste eest," ütles Michel ühisel pressikonverentsil Prantsusmaa presidendi Francois Hollande'iga, kelle sõnul on teada, et Pariisi ründajatel on seos Süüria ja äärmusrühmitusega ISIS.

Hollande ütles, et Prantsusmaa palub peagi Belgialt Abdeslami väljaandmist. "Salah Abdeslam oli otseselt seotud nende rünnakute ettevalmistamise ja toimepanemisega," ütles Hollande.

Tema sõnul on julgeolekuoht väga kõrge ja Pariisi rünnakute kavandamisega on seotud rohkem inimesi kui esialgu arvati.

"Me peame kätte saama kõik need, kes lubasid, organiseerisid või aitasid kaasa neile rünnakutele," ütles ta.

Abdeslami arreteerimist on kinnitanud ka Belgia peaprokuratuur. Juba varem teatas Twitteris sellest Belgia asüüli- ja migratsiooniminister Theo Francken. "Me saime ta kätte," kirjutas ta.

Politsei erioperatsioonis Molenbeeki eeslinnas said kaks inimest vigastada. Ametnike sõnul sai vigastada ka Salah Abdeslam.

Kohalik meedia näitas videopilti sellest, kuidas julgeolekujõud vedasid meest, kellel oli peas kott, ühest hoonest välja autosse.

Kohaliku meedia teatel teadsid paljud inimesed Molenbeekis, et ta elas seal, kuid ei andnud teda välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Belgia peaprokuratuuri pressiesindaja ütles, et kokku arreteeriti neli tundi kestnud politseioperatsiooni käigus viis inimest. Lisaks Abdeslamile võeti kinni teinegi Pariisi rünnakutega seotud kahtlusalune. Ülejäänud kolm kinnipeetut on ühe pere liikmed, kes Abdeslami varjasid.

Valge Maja teatel on USA aidanud Belgial ja Prantsusmaal pärast Pariisi rünnakuid julgeolekut suurendada ja see jätkub. Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest ütles pressikonverentsil, et ta ei tea, kas president Barack Obamat on Abdeslami kinnipidamisest teavitatud.

"USA-l on mõistagi märkimisväärsed ressursid ja võimekused ja me oleme kasutanud neid prantslaste ja belglaste aitamiseks, kui nad viisid läbi Pariisi terrorirünnakute uurumist ja püüdnud tugevdada julgeolekut oma riikides," ütles Earnest.

Belgia võimude teatel leiti teisipäevase tulevahetuse sündmuskohaks olnud Brüsselist korterist Pariisi terrorirrünnakute korraldamise tõttu taga otsitud Salah Abdeslami sõrmejälgi ja DNA-d.

Eelmise aasta 13. novembri õhtul korraldasid rühmitusega ISIS seotud terroristid Pariisis rünnakuteseeria, mille käigus hukkus kokku 130 inimest. Vigastada saanuid oli 350. Juhtum on väga lähedalt seotud Belgiaga, sest mitu terroristi oli pärit Belgiast või omasid sealsete aatekaaslastega tihedaid kontakte.

Üks peamine Pariisi rünnakutega seotud kahtlusalune, Brüsselist pärit 26-aastane prantslane Salah Abdeslam, oli alates sellest ajast tagaotsitav. Ta põgenes Pariisist veidi aega pärast seda, kui tema vend end ühes rünnakus õhku lasi.

 

Kuulda oli kaht plahvatust

Molenbeeki eeslinnas, kus Abdeslam tabati, oli hiljem kuulda kaht plahvatust, teatas Belgia meedia.

RTBF näitas ka videopilti, kus on näha suitsu, ning märkis, et plahvatust oli kuulda, kuid selle põhjus ei ole veel teada.

RTL ja l'Echo teatasid samuti kahest plahvatusest.

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema