Fotod ja videod: Pariisi rünnakutes kahtlustatav Salah Abdeslam tabati ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
8 pilti
Foto: Salah Abdeslam tabati Brüsselis politseioperatsiooni käigus. Autor: Reuters TV/Reuters/Scanpix
{{1458317608000 | amCalendar}}

Brüsseli eeslinnas Molenbeekis toimus täna järjekordne haarang terrorismis kahtlustatavatele. Belgia peaministri ja prokuratuuri kinnitusel tabati selle käigus Pariisi rünnakute peamine kahtlusalune Salah Abdeslam. Kokku võeti kinni viis inimest.

Peaminister Charles Michel kinnitas, et politseioperatsioonis võeti kinni kolm kahtlusalust, nende hulgas alates novembrist tagaotsituim mees Salah Abdeslam, vahendas Reuters.

"See on väga tähtis tulemus võitluses demokraatia ja väärtuste eest," ütles Michel ühisel pressikonverentsil Prantsusmaa presidendi Francois Hollande'iga, kelle sõnul on teada, et Pariisi ründajatel on seos Süüria ja äärmusrühmitusega ISIS.

Hollande ütles, et Prantsusmaa palub peagi Belgialt Abdeslami väljaandmist. "Salah Abdeslam oli otseselt seotud nende rünnakute ettevalmistamise ja toimepanemisega," ütles Hollande.

Tema sõnul on julgeolekuoht väga kõrge ja Pariisi rünnakute kavandamisega on seotud rohkem inimesi kui esialgu arvati.

"Me peame kätte saama kõik need, kes lubasid, organiseerisid või aitasid kaasa neile rünnakutele," ütles ta.

Abdeslami arreteerimist on kinnitanud ka Belgia peaprokuratuur. Juba varem teatas Twitteris sellest Belgia asüüli- ja migratsiooniminister Theo Francken. "Me saime ta kätte," kirjutas ta.

Politsei erioperatsioonis Molenbeeki eeslinnas said kaks inimest vigastada. Ametnike sõnul sai vigastada ka Salah Abdeslam.

Kohalik meedia näitas videopilti sellest, kuidas julgeolekujõud vedasid meest, kellel oli peas kott, ühest hoonest välja autosse.

Kohaliku meedia teatel teadsid paljud inimesed Molenbeekis, et ta elas seal, kuid ei andnud teda välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Belgia peaprokuratuuri pressiesindaja ütles, et kokku arreteeriti neli tundi kestnud politseioperatsiooni käigus viis inimest. Lisaks Abdeslamile võeti kinni teinegi Pariisi rünnakutega seotud kahtlusalune. Ülejäänud kolm kinnipeetut on ühe pere liikmed, kes Abdeslami varjasid.

Valge Maja teatel on USA aidanud Belgial ja Prantsusmaal pärast Pariisi rünnakuid julgeolekut suurendada ja see jätkub. Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest ütles pressikonverentsil, et ta ei tea, kas president Barack Obamat on Abdeslami kinnipidamisest teavitatud.

"USA-l on mõistagi märkimisväärsed ressursid ja võimekused ja me oleme kasutanud neid prantslaste ja belglaste aitamiseks, kui nad viisid läbi Pariisi terrorirünnakute uurumist ja püüdnud tugevdada julgeolekut oma riikides," ütles Earnest.

Belgia võimude teatel leiti teisipäevase tulevahetuse sündmuskohaks olnud Brüsselist korterist Pariisi terrorirrünnakute korraldamise tõttu taga otsitud Salah Abdeslami sõrmejälgi ja DNA-d.

Eelmise aasta 13. novembri õhtul korraldasid rühmitusega ISIS seotud terroristid Pariisis rünnakuteseeria, mille käigus hukkus kokku 130 inimest. Vigastada saanuid oli 350. Juhtum on väga lähedalt seotud Belgiaga, sest mitu terroristi oli pärit Belgiast või omasid sealsete aatekaaslastega tihedaid kontakte.

Üks peamine Pariisi rünnakutega seotud kahtlusalune, Brüsselist pärit 26-aastane prantslane Salah Abdeslam, oli alates sellest ajast tagaotsitav. Ta põgenes Pariisist veidi aega pärast seda, kui tema vend end ühes rünnakus õhku lasi.

 

Kuulda oli kaht plahvatust

Molenbeeki eeslinnas, kus Abdeslam tabati, oli hiljem kuulda kaht plahvatust, teatas Belgia meedia.

RTBF näitas ka videopilti, kus on näha suitsu, ning märkis, et plahvatust oli kuulda, kuid selle põhjus ei ole veel teada.

RTL ja l'Echo teatasid samuti kahest plahvatusest.

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised