Rõivas: oluline on see, et rändevood saaks lõpuks ometi kontrolli alla ({{commentsTotal}})

Euroopa Ülemkogul viibinud peaminister Taavi Rõivas ütles, et kõik eeldused põgenikevoo peatamiseks on loodud ning nüüd on võtmeküsimus see, kuidas suudetakse lepet jõustada.

"Sellel kokkuleppel on võimalus olla ajalooline läbimurre selleks, et rändesurvet Euroopale vähendada. Nüüd loomulikult on võtmeküsimus see, kuidas suudetakse seda lepet päriselt jõustada ja selleks tuleb väga palju veel pingutada," rääkis Rõivas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla ütles saates, et tõsine operatiivtöö Brüsselis alles algab, sest kuluaarides käis ettevalmistamine suureks operatsiooniks, et puhastada Kreeka saared kõikidest varem sinna saabunud migrantidest.

Rõivas kommenteeris, et Kreeka on öelnud, et tal oleks vaja erinevaid ressursse selleks, et tagada korralikult kogu kokkuleppe jõustamine.

"Oodatakse, et kõik riigid omalt poolt panustaksid. Ka mina ütlesin täna välja, et Eesti on suuteline väga lühikese aja jooksul paarkümmend inimest appi saatma. Eeskätt vajatakse politsei- ja piirivalveametnikke ja olles rääkinud siseministriga, saame öelda, et Eesti on esimeste hulgas, kes inimesi appi saadab," kinnitas Rõivas.

Peaministri sõnul on olulisim see, et täna antav sõnum jõuab kindlasti ka Türki nende põgenikeni, kes kaaluvad, kas üldse võtta ette ohtlikku teekonda. "Kui nad kuulevad, et nüüd on olukord, kus illegaalselt Kreekasse sisenedes enam neid vastu ei võeta, siis küllap see paneb ka ümber mõtlema ja otsima legaalseid võimalusi või Türki jäämise võimalusi," lisas ta.

Rõivas loodab, et jõudu migrantide tagasisaatmiseks kasutama ei pea. "Ma loodan, et need inimesed, kes sinna appi lähevad, suudavad tagada kogu operatsiooni sujumise. Loomulikult me ei soovi näha vägivalda, tahame, et kõik läheks sujuvalt."

Rõivas selgitas, et tänase kokkuleppe üks eeldus on ka see, et Kreeka ütleb selgelt välja, et Türgit käsitletakse turvalise kolmanda riigina ja Türgi omalt poolt parandab võimalusi asüüli andmiseks. Tema sõnul on oma roll ka kokku 6 miljardil eurol, mida Euroopa Liit Türgile kavatseb eraldada.

Kokkuleppe maht on 72 000 põgenikku, keda EL liikmesriikide vahel ümber paigutab. Rõivase sõnul on kokkulepe selline, et kui see kvoot täis saab, siis ka selline pagulaste ümberjaotus lõpetatakse.

"Ma väga loodan, et me jõuame selleni, et see number üldse sedavõrd suureks ei kerki, aga eks seda aeg näitab. Igal juhul, kui on kontrollitud ränne, on tulemus oluliselt parem, kui see, et inimesed illegaalselt üle mere peavad oma eluga riskides Euroopa Liitu saabuma. Oluline on see, et rändevood saaks lõpuks ometi kontrolli alla," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema