Maanteeamet: kui veoettevõtjad vähendaksid ülekaaluliste sõidukite hulka, säiliks teed paremini ja jääks raha parklate arendamiseks ({{commentsTotal}})

Maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus tegi veoettevõtjatele ettepaneku - kui ülekaaluliste veokite arv teedel väheneks, oleksid teed paremas seisukorras ja ülejäänud raha saaks kasutada parklate arendamiseks.

Täna keskpäeval jätsid sajad veokijuhid oma masinad tee äärde seisma, et nii protestida nende hinnangul politsei ebaõiglaste ja pahatahtlike kontrollreidide vastu ning juhtimaks tähelepanu, et veokitel napib Eesti teede ääres spetsiaalseid peatus- ja puhkekohti.

Tarmo Mõttus rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et puhkekohad või parklad maanteede ääres jagunevad laias laastus kahte: ühed kuuluvad maanteeametile ja teised eraettevõtjatele või eraisikutele.

Mõttus tõdes, et täna on maanteeametile kuuluvaid parklaid oluliselt vähem kui teisi, kuid kokkuvõttes on parklaid Eestis piisavalt.

"Küll aga on meil täna probleem selles, et just maanteeameti parklates puudub võimalus tualetis käia või pesemisvõimalused," märkis ta ja möönis, et teatud mõttes on autojuhtide kriitikal alus.

Tema sõnul käivitas aga maanteeamet juba eelmisel aastal projekti, mille käigus kaardistatakse olukord, et saada selgust sellest, milline seis on ja kui palju parklaid tegelikkuses vaja on.

"Täna ei saa veel öelda, et meil on tulemused käes, kuid esimesed mõtted on meil juba sel aastal plaanis, et me tõenäoliselt püüame parandada prügimajanduse seisu maanteeameti parklates ja tõenäoliselt tulevad ka mõned tualetid meie parklatesse. Samas pean ütlema ka seda, et väga paljudes tanklates on sellised võimalused juba ka olemas. Me ei saa öelda, et neid võimalusi üldse pole. Me oleme loomas programmi, kus tasapisi hakkame vastavalt võimalustele võimalusi parandama. Oleme valmis ehitama välja parklaid ja püüda leida sinna parklatesse ka teenindajaid, kes pakuksid erinevaid teenuseid," selgitas ta.

Olukorra parandamiseks tegi Mõttus veofirmadele ettepaneku. 

"Tahaks välja pakkuda kokkuleppe võimaluse. Täna maanteeameti üks suuremaid probleeme on see, et väga palju liigub meie teedel ülekaalulisi sõidukeid, mis teid lõhuvad. Kui suudaksime veoettevõtjatega kokku leppida selle, et nemad omalt poolt vähendavad sellist ebaseaduslikku tegevust, siis tegelikult ka teed säilivad paremini ja meil jääb natuke rohkem raha üle ja saaksime seda kasutada parklate arendamiseks," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema