Maanteeamet: kui veoettevõtjad vähendaksid ülekaaluliste sõidukite hulka, säiliks teed paremini ja jääks raha parklate arendamiseks ({{commentsTotal}})

Maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus tegi veoettevõtjatele ettepaneku - kui ülekaaluliste veokite arv teedel väheneks, oleksid teed paremas seisukorras ja ülejäänud raha saaks kasutada parklate arendamiseks.

Täna keskpäeval jätsid sajad veokijuhid oma masinad tee äärde seisma, et nii protestida nende hinnangul politsei ebaõiglaste ja pahatahtlike kontrollreidide vastu ning juhtimaks tähelepanu, et veokitel napib Eesti teede ääres spetsiaalseid peatus- ja puhkekohti.

Tarmo Mõttus rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et puhkekohad või parklad maanteede ääres jagunevad laias laastus kahte: ühed kuuluvad maanteeametile ja teised eraettevõtjatele või eraisikutele.

Mõttus tõdes, et täna on maanteeametile kuuluvaid parklaid oluliselt vähem kui teisi, kuid kokkuvõttes on parklaid Eestis piisavalt.

"Küll aga on meil täna probleem selles, et just maanteeameti parklates puudub võimalus tualetis käia või pesemisvõimalused," märkis ta ja möönis, et teatud mõttes on autojuhtide kriitikal alus.

Tema sõnul käivitas aga maanteeamet juba eelmisel aastal projekti, mille käigus kaardistatakse olukord, et saada selgust sellest, milline seis on ja kui palju parklaid tegelikkuses vaja on.

"Täna ei saa veel öelda, et meil on tulemused käes, kuid esimesed mõtted on meil juba sel aastal plaanis, et me tõenäoliselt püüame parandada prügimajanduse seisu maanteeameti parklates ja tõenäoliselt tulevad ka mõned tualetid meie parklatesse. Samas pean ütlema ka seda, et väga paljudes tanklates on sellised võimalused juba ka olemas. Me ei saa öelda, et neid võimalusi üldse pole. Me oleme loomas programmi, kus tasapisi hakkame vastavalt võimalustele võimalusi parandama. Oleme valmis ehitama välja parklaid ja püüda leida sinna parklatesse ka teenindajaid, kes pakuksid erinevaid teenuseid," selgitas ta.

Olukorra parandamiseks tegi Mõttus veofirmadele ettepaneku. 

"Tahaks välja pakkuda kokkuleppe võimaluse. Täna maanteeameti üks suuremaid probleeme on see, et väga palju liigub meie teedel ülekaalulisi sõidukeid, mis teid lõhuvad. Kui suudaksime veoettevõtjatega kokku leppida selle, et nemad omalt poolt vähendavad sellist ebaseaduslikku tegevust, siis tegelikult ka teed säilivad paremini ja meil jääb natuke rohkem raha üle ja saaksime seda kasutada parklate arendamiseks," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.