Põhja-Korea jalatsivabriku töölised ei lahku parteikongressi auks 70 päeva jooksul töölt ({{commentsTotal}})

Pealinna Pyongyangi ühes jalatsivabrikus otsustasid töölised tähistada mais toimuvat parteikongressi plaani mitmekordse täitmise ja ületamisega - 70 päeva jooksul töökohast ei lahkuta.

Maikuusse planeeritud Korea Töölispartei kongress on suur asi, kuna seda pole korraldatud viimased 35 aastat. Viimati tuli see kokku tänase liidri vanaisa Kim Il-sungi ajal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Wonsani jalatsivabrik on otsustanud sel puhul töötada nii öösel kui päeval.

"Valmistume partei 7. kongressiks täie võimsusega. Töötame siin vabrikus uhkusega, et täita meie marssali plaan. Töötame väga kõvasti ja kavatseme plaani täita enam kui 200-protsendiliselt," rääkis Wonsani jalatsivabriku ärijuht Jin Song-ho.

Käivitatud on 70 päeva kampaania, mille ajal töölised vabrikust ei lahku.

"Enne läksime me õhtul pärast tööd koju. Kuid nüüd, 7. parteikongressi eel, me tööpostilt ei lahku, et täita endale võetud kohustused. Keegi ei sunni meid siia jääma ja seda tegema. Patriotism sunnib meid siin ka einestama ja magama, et saaksime täita oma marssali plaani," ütles vabriku tööline Ro Yong-hui.

Et jaksu ikka jätkuks ja tuju oleks hea, on kohapeale saadetud ka akordionistid ning revolutsioonikeskuse lektorid.

"Wonsoki Revolutsioonilise keskuse töötajad tulid siia pidama loenguid. Oleme siin, et julgustada ja toetada Wonsani jalatsivabriku töötajaid päeval ja ööl kõigi selle 70 ööpäeva jooksul," ütles lektor Kim Un-sim.

Millest kongressil juttu võiks tulla, selle kohta infot eriti jagatud pole. Küll on aga võimud kinnitanud, et kõne alla tuleb vajadus tugevdada parteid ning veelgi suurendada selle juhirolli.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.