Video ja fotod: Venemaal Rostovi oblastis kukkus alla reisilennuk, hukkusid kõik 62 inimest ({{commentsTotal}})

{{1458356199000 | amCalendar}}

Venemaa lõunaosas Rostovi oblastis kukkus ööl vastu laupäeva alla reisilennuk Boeing 737-800. Hukkusid kõik pardal olnud 62 inimest.

FlyDubai lend 981 oli teel Dubaist Doni-äärsesse Rostovisse, vahendasid agentuurid.

Õnnetus juhtus Eesti aja järgi kell 2.50, kui reisilennuk oli maandumas Doni-äärse Rostovi lennuväljale.

Vene ajakirjanduse andmetel oli nähtavus lennuväljal ilmaolude tõttu halb ning lennuk oli parajasti juba teisel maandumiskatsel. Kokku olevat lennuk üritanud maanduda rohkem kui 2 tundi. Lennuk maandus umbes 250 meetrit enne lennuraja algust.

Venemaa transpordiministeerium on lennuõnnetuse võimaliku põhjusena toonud esile kaks versiooni - kas piloodi viga raskete ilmastikuolude arvestamisel või lennuki tehniline rike. Terroriakt õnnetuse põhjusena on välistatud, kinnitasid allikad.

"Pärast kokkupõrget maaga algas suur tulekahju. Teateid pääsenutest ei ole," märkis üks allikas.

Puhkenud tulekahjut saadeti kustutama 700 päästetöötajat ning tuli saadi kontrolli alla.

Kohalikud vene piloodid ei usu siiski, et laineril oli tehniline rike. Piloodi käitumine tundub neile samas kummaline.Kui tegemist oli tehnilise probleemiga, oleks kapten informeerinud sellest lennukontrolli. Lennates pärast esimest maandumiskatset linna kohal veel kaks tundi, oleks seda püütud lahendada. Ilmselt nägid nad läbi pilvede tulles maad ja lennurada, kuid arvasid, et on veel kõrgemal," rääkis piloot Andrei Litvinov.

Teisele piloodile Juri Sõtnikule jääb arusaamatuks, miks ei pöördunud lennuk mõnda teise lennujaama. "Miks ta lendas üle kahe tunni, kuid ei lennanud Krasnodari, Anapa, Sotshi või isegi Moskvasse - see on just kahe tunni kaugusel. Miks ta tegi vaid ringe, kulutas kütust ja püüdis siis maanduda?" küsisi Sõtnik.

Interfaxi teatel oli pardal kokku 62 inimest - 55 reisijat ja 7 meeskonnaliiget, kes kõik hukkusid. Pardal oli 46 Vene,7 Ukraina 2 Hispaania, 2 India, üks Uzbekistani, üks Kõrgõstani, üks Kolumbia ja üks Sheišellide kodanik. Lennuki kapten oli Küprose kodanik.

Sündmuskohal käinud Rostovi oblasti kuberner Vassili Golubev märkis, et suurem osa hukkunutest elas samas piirkonnas. Tema sõnul oli hukkunute hulgas neli last.

FlyDubai on odavlennufirma, mille kodulennujaamaks on Dubai. Lennufirma lendab umbes 90 liinil. Firma loodi Dubai valitsuse poolt 8 aasta eest ja lennukompaniil pole olnud mitte ühtegi varasemat lennuõnnetust.

Linna elanikud või hooned lennuõnnetuse tõttu kahjustada ei saanud, lennujaam taastab töö ööpäeva jooksul. Seni suunatakse plaanikohased lennud teistesse lennujaamadesse.

Pühapäev on Venemaal kuulutatud leinapäevaks. Doni äärse Rostovi lennujaama tuuakse lilli.

Eesti välisminister Marina Kaljurand ja president Toomas Hendrik Ilves avaldasid hukkunute omastele kaastunnet.

Minu sügav kaastunne täna varahommikul Doni-äärses Rostovis õnnetusse sattunud reisilennukis hukkunud inimeste lä...

Posted by Toomas Hendrik Ilves on Saturday, March 19, 2016

 

Venemaa meedias on juba jagatud ka turvakaamera videot, kus on väidetavalt näha lennuõnnetuse toimumine.

 

Fotod sündmuskohalt (Reuters/Sergei Pivovarov)

Doni-äärne Rostov, kuhu lennuk pidi maanduma, asub Ukraina piiri lähistel:

Toimetaja: Laur Viirand, Merilin Pärli, Allan Rajavee

Allikas: Interfax, BBC, Reuters, "Aktuaalne kaamera"Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema