Video ja fotod: Venemaal Rostovi oblastis kukkus alla reisilennuk, hukkusid kõik 62 inimest ({{commentsTotal}})

{{1458356199000 | amCalendar}}

Venemaa lõunaosas Rostovi oblastis kukkus ööl vastu laupäeva alla reisilennuk Boeing 737-800. Hukkusid kõik pardal olnud 62 inimest.

FlyDubai lend 981 oli teel Dubaist Doni-äärsesse Rostovisse, vahendasid agentuurid.

Õnnetus juhtus Eesti aja järgi kell 2.50, kui reisilennuk oli maandumas Doni-äärse Rostovi lennuväljale.

Vene ajakirjanduse andmetel oli nähtavus lennuväljal ilmaolude tõttu halb ning lennuk oli parajasti juba teisel maandumiskatsel. Kokku olevat lennuk üritanud maanduda rohkem kui 2 tundi. Lennuk maandus umbes 250 meetrit enne lennuraja algust.

Venemaa transpordiministeerium on lennuõnnetuse võimaliku põhjusena toonud esile kaks versiooni - kas piloodi viga raskete ilmastikuolude arvestamisel või lennuki tehniline rike. Terroriakt õnnetuse põhjusena on välistatud, kinnitasid allikad.

"Pärast kokkupõrget maaga algas suur tulekahju. Teateid pääsenutest ei ole," märkis üks allikas.

Puhkenud tulekahjut saadeti kustutama 700 päästetöötajat ning tuli saadi kontrolli alla.

Kohalikud vene piloodid ei usu siiski, et laineril oli tehniline rike. Piloodi käitumine tundub neile samas kummaline.Kui tegemist oli tehnilise probleemiga, oleks kapten informeerinud sellest lennukontrolli. Lennates pärast esimest maandumiskatset linna kohal veel kaks tundi, oleks seda püütud lahendada. Ilmselt nägid nad läbi pilvede tulles maad ja lennurada, kuid arvasid, et on veel kõrgemal," rääkis piloot Andrei Litvinov.

Teisele piloodile Juri Sõtnikule jääb arusaamatuks, miks ei pöördunud lennuk mõnda teise lennujaama. "Miks ta lendas üle kahe tunni, kuid ei lennanud Krasnodari, Anapa, Sotshi või isegi Moskvasse - see on just kahe tunni kaugusel. Miks ta tegi vaid ringe, kulutas kütust ja püüdis siis maanduda?" küsisi Sõtnik.

Interfaxi teatel oli pardal kokku 62 inimest - 55 reisijat ja 7 meeskonnaliiget, kes kõik hukkusid. Pardal oli 46 Vene,7 Ukraina 2 Hispaania, 2 India, üks Uzbekistani, üks Kõrgõstani, üks Kolumbia ja üks Sheišellide kodanik. Lennuki kapten oli Küprose kodanik.

Sündmuskohal käinud Rostovi oblasti kuberner Vassili Golubev märkis, et suurem osa hukkunutest elas samas piirkonnas. Tema sõnul oli hukkunute hulgas neli last.

FlyDubai on odavlennufirma, mille kodulennujaamaks on Dubai. Lennufirma lendab umbes 90 liinil. Firma loodi Dubai valitsuse poolt 8 aasta eest ja lennukompaniil pole olnud mitte ühtegi varasemat lennuõnnetust.

Linna elanikud või hooned lennuõnnetuse tõttu kahjustada ei saanud, lennujaam taastab töö ööpäeva jooksul. Seni suunatakse plaanikohased lennud teistesse lennujaamadesse.

Pühapäev on Venemaal kuulutatud leinapäevaks. Doni äärse Rostovi lennujaama tuuakse lilli.

Eesti välisminister Marina Kaljurand ja president Toomas Hendrik Ilves avaldasid hukkunute omastele kaastunnet.

Minu sügav kaastunne täna varahommikul Doni-äärses Rostovis õnnetusse sattunud reisilennukis hukkunud inimeste lä...

Posted by Toomas Hendrik Ilves on Saturday, March 19, 2016

 

Venemaa meedias on juba jagatud ka turvakaamera videot, kus on väidetavalt näha lennuõnnetuse toimumine.

 

Fotod sündmuskohalt (Reuters/Sergei Pivovarov)

Doni-äärne Rostov, kuhu lennuk pidi maanduma, asub Ukraina piiri lähistel:

Toimetaja: Laur Viirand, Merilin Pärli, Allan Rajavee

Allikas: Interfax, BBC, Reuters, "Aktuaalne kaamera"Liisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.