Narva kaitseliitlased said kaasaegse hoone ({{commentsTotal}})

Kaitseminister Hannes Hanso ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral MeelisKiili avasid täna Narva kesklinnas Kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkonna uuenduskuuri läbi teinud hoone, millest saab piirilinna riigikaitseelu üks nurgakivisid.

Kaitseminister Hanso sõnul on Narva kaitseliitlased tõeliseks eeskujuks nii kohapeal, kui kogu Eestis. „Te näitate kuidas eestimaalased külg-külje
kõrval seisavad hea meile oluliste väärtuste ja iseseisvuse kaitse eest. Suur tänu teile selle olulise panuse eest,“ ütles Hannes Hanso maja
avamistseremoonial.

Kaitseliidu ülema sõnul peab Narva malevkonna maja teenima eelkõigekohaliku kogukonna huve. „See on see koht, kuhu tulevad noored saama
riigikaitseõpet, kuhu nad tulevad oma vaba aega veetma, et nad saaksid jaoskaksid Eesti riigi, meie enda väikese kodumaa eest seista,“ ütles brigaadikindral Kiili.

Narva malevkonna staabikompleksi vastvalminud hoones asuvad bürooruumidmalevkonna, Naiskodukaitse ja noorteorganisatsioonide tarvis, kaasaegsed õppeklassid väljaõppe läbiviimiseks ning olmeruumid kaitseliitlastele.Samuti sai malevkond korraliku taristu varustuse ja tehnika hoiustamiseks.

Maja kasutavad Narva malevkonna kaitseliitlased, Naiskodukaitse liikmed, Kodutütred ja Noored Kotkad. Samuti sisustatakse ühe auditooriumi baasil
riigikaitseõpetuse õppeklass Narva gümnaasiumi õpilastele.

Narva malevkonna staabikompleksi ehitustööde peatöövõtjaks oli RiitoEhituse AS. Ehitustööde omanikujärelevalvet teostas AS Telora-E.

Ehitustööde maksumus koos omanikujärelevalve tasuga oli kokku üks miljon eurot.

Narva malevkonna maja vajas remonti kuna hoone ruumide lahendus ei olnud malevkonna kodu jaoks kuigivõrd funktsionaalne.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.