Keskerakonna Harjumaa piirkonna esimees jäi täna valimata, Jõgevamaal ja Saaremaal jätkab senine juht ({{commentsTotal}})

{{1458403778000 | amCalendar}}

Keskerakonna Harjumaa piirkonna esimeest täna ei valitud, sest kvoorumit ei saadud kokku. Jõgevamaa piirkonna juhina jätkab Andres Vään ning Saaremaal Janne Nurmik

Keskerakonna kongressi järel jätkunud Edgar Savisaare ja Kadri Simsoni toetajate võimuvõitluse käigus on peetud lahinguid mitmes partei piirkonnaorganisatsioonis. Täna oli ühe suurima - Harju piirkonna kord, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi 149 kohale tulnud inimest ei andnud kokku vajalikku kvoorumit, ennustati kuluaarides võitlust senise piirkonna juhi ja Loksa linnapea Värner Lootsmanni ning Maardu abilinnapea Vladimir Arhipovi vahel.

Viimase sõnul polnud tal aga soovi üldse kandideeridagi. " Tegelikult seda spekulatsiooni ma olen kuulnud küll, et minu soov oli kandideerida, aga see ei vasta tõele. Minul sellist soovi hetkel ei ole ja ei ole olnud," kinnitas Maardu linnapea.

Arhipov lisas, et kui keegi oleks tema kandidatuuri üles seadnud, oleks ta end taandanud ja kinnitas, et Lootsmann on võimekas juht.

Ligi 25 aastat Keskerakonnas olnud Lootsmann ütles, et teda isegi ei huvita, kas korduskonverentsil keegi tema vastu üles seatakse. Ta lisas, et seisab nende asjade eest, mida oluliseks peab.

Erakonnakaaslastele peetud kõnes ütles Lootsmann, et tuleb vastata küsimusele, kas erakond eksisteerib selleks, et saada palju hääli või selleks, et pääseda võimule. "Olgem ausad, kui erakonnal on pidevalt ikka tõepoolest reiting 25 kuni 24 protsenti ja ta peab istuma omas liivakastis ning ainult oma kühvli ja ämbrikesega mängima, no kaua sa mängid? Tahaks nagu teistega ka koos mängida," rääkis Lootsmann.

Ta lisas, et kuni partei pole koalitsioonis, ei saa ta ennast ka võitjaks pidada. Opositsioon saab tema sõnul vaid kõrgeid reitingunumbreid nautida, ei enamat. Lootsmanni sõnul on raske oodata head tulemust kohalikel valimistel, kui Keskerakond ei suuda sisemistele vastuoludele lahendust leida.

"Ühte liita saab nii, et Edgar, Kadri ja Jüri peaksid kokku saama ja suutma selle kokkuleppe leida," toonitas Lootsmann.

Harju piirkonna uus konverents tuleb 9. aprillil.

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimeheks valiti täna tagasi senine juht Andres Vään. 173 konverentsil kohal olnud Jõgevamaa keskerakondlasest toetas Andres Vääni jätkamist 159. Teisi kandaate üles ei seatud.

Delfi teatel jätkab Saaremaa Keskerakonna piirkonna juhina Janne Nurmik, kes on avalikult Edgar Savisaart kritiseerinud.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics