Kuuba teisitimõtlejad nõuavad Obamalt visiidil inimõiguste tõstatamist ({{commentsTotal}})

Kuuba teisitimõtlejad nõuavad, et USA president Barack Obama tõstataks oma visiidi ajal jõuliselt esile inimõiguste olukorra saareriigis.

Kuuba aktivistide sõnul peaks Obama nõudma Kuuba valitsuselt "radikaalseid muudatusi".

"See on võimalus saata Kuuba poliitilisele juhtkonnale sõnum, et enam pole kohta mõtteviisile, kus iga teisitimõtleja liigitatakse riigireeturiks," märkisid aktivistid oma pöördumises.

Obama külastab Kuubat 21.- 22. märtsini ja on esimene Ühendriikide president pärast Calvin Coolidge'i 1928. aastal, kes seda teeb.

Kuuba liider Raul Castro ja USA president Obama ei vestle kohtumisel poliitiliste ja majandusreformide teemal, teatas alles neljapäeval kommunistliku saareriigi välisministeerium.

Obama lubas aga eelmisel nädalal dissidentidele saadetud, et võtab Kuuba presidendi Raul Castroga kohtudes kindlasti otsekoheselt jutuks inimõiguste olukorra saareriigis. Obama ütles poliitvangide naistest ja lastest koosnevale opositsioonirühmale Daamid Valges 10. märtsil saadetud kirjas, et mõistab ja toetab nende võitlust.

"Ma mõistan täielikult raskusi, millega tavalistel kuubalastel tuleb silmitsi seista oma õigusi nõudes. Ühendriigid on veendumusel, et keegi Kuubal ega ka kuskil mujal ei tohiks kohata tagakiusamist, vahistamist või rünnakuid selle pärast, et nad tahavad oma häält ja arvamusi kuuldavaks teha. Nagu ka korduvalt varem kavatsen ma selle teema president Castroga otsekoheselt jutuks võtta," seisis kirjas.

Kommunistliku saareriigi riiklik päevaleht on hoiatanud, et Obama on Kuubal teretulnud, kuid ärgu oodaku poliitilisi järeleandmisi.

" Kuuba valitsus ja rahvas võtavad USA liidri vastu neile omase külalislahkusega ning kohtlevad hoolitsuse ja austusega," kirjutas ajaleht Granma juhtkirjas

Kohe aga lisati, et kellelgi ei maksaks kahelda Kuuba kindlas otsuses pidada tingimusteta kinni oma "revolutsioonilistest ja imperialismivastastest ideaalidest".

"Me ei saa endale lubada seda, et meid meie siseasjades survestataks. Me oleme oma iseseisvuse võitnud selleks liiga suurte ohvritega," ütles Kuuba liider Raul Castro ajalehele.

Enne visiidist teatamist oli Obama rõhutanud, et läheb Kuubale vaid juhul, kui kommunistlik valitsus teeb edusamme inimõiguste vallas.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.