Rootsi meediaväljaanded langesid häkkerirünnaku alla ({{commentsTotal}})


Rootsi suured meediaväljaanded langesid eile õhtul arvatavasti koordineeritud häkkerirünnaku alla.

Peaaegu üheaegselt tekkisid probleemid rea ajalehtede nagu Aftonbladet, Expressen, Dagens Nyheter ja teiste netilehekülgedel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Dagens Nyheteri toimetaja Linus Larsson selgitas Dagens Nyheteris, et toimus denial of service ehk DDoS rünnak, mille käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade, kas server või ruuter, üle suure hulga päringutega. Larssoni sõnul langesid rünnaku alla nii Bonnieri gruppi kuuluvad Dagens Nyheter, Dagens Industri ja Expressed ning Schibstedi omanduses olevad Aftonbladet ja Svenska Dagbladet.

Umbes kolm tundi kestnud rünnaku suhtes alustas politsei kriminaaluurimist.

Linus Larssoni selgituste kohaselt oli tegu väga tugeva rünnakuga ning taolisi rünnakuid on juba pikka aega olnud võimalik osta teenust botnettidelt ehk maksta selle eest, et kurjategija poolt kontrollitavatest arvutitest koosnev grupp teeks massrünnaku.

Larsson selgitas, et rünnaku ajal täheldati internetiliikluse suurenemist Venemaaga, kuid see ei tähenda, et rünnaku korraldaja oleks olnud Venemaalt. See võib lihtsalt tähendada, et massrünnakuks kasutatud arvutid asusid seal.

Vahetult enne juhtunut ilmus Twitteris anonüümne ähvardus, milles öeldi, et järgmiste päevade jooksul rünnatakse Rootsi valitsust ja meediat, mis tegelevat vaid võltspropaganda levitamisega.

Rootsi politsei pressiesindaja Allan Näverberg selgitas, et praegu helistatakse kõikidesse väljaannetesse, mida on nimetatud, et saada ametlik kinnitus. Need kinnitused lisatakse eeluurimise materjalidesse.

Toimetaja: Marju HimmaKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics