Rootsi meediaväljaanded langesid häkkerirünnaku alla ({{commentsTotal}})


Rootsi suured meediaväljaanded langesid eile õhtul arvatavasti koordineeritud häkkerirünnaku alla.

Peaaegu üheaegselt tekkisid probleemid rea ajalehtede nagu Aftonbladet, Expressen, Dagens Nyheter ja teiste netilehekülgedel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Dagens Nyheteri toimetaja Linus Larsson selgitas Dagens Nyheteris, et toimus denial of service ehk DDoS rünnak, mille käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade, kas server või ruuter, üle suure hulga päringutega. Larssoni sõnul langesid rünnaku alla nii Bonnieri gruppi kuuluvad Dagens Nyheter, Dagens Industri ja Expressed ning Schibstedi omanduses olevad Aftonbladet ja Svenska Dagbladet.

Umbes kolm tundi kestnud rünnaku suhtes alustas politsei kriminaaluurimist.

Linus Larssoni selgituste kohaselt oli tegu väga tugeva rünnakuga ning taolisi rünnakuid on juba pikka aega olnud võimalik osta teenust botnettidelt ehk maksta selle eest, et kurjategija poolt kontrollitavatest arvutitest koosnev grupp teeks massrünnaku.

Larsson selgitas, et rünnaku ajal täheldati internetiliikluse suurenemist Venemaaga, kuid see ei tähenda, et rünnaku korraldaja oleks olnud Venemaalt. See võib lihtsalt tähendada, et massrünnakuks kasutatud arvutid asusid seal.

Vahetult enne juhtunut ilmus Twitteris anonüümne ähvardus, milles öeldi, et järgmiste päevade jooksul rünnatakse Rootsi valitsust ja meediat, mis tegelevat vaid võltspropaganda levitamisega.

Rootsi politsei pressiesindaja Allan Näverberg selgitas, et praegu helistatakse kõikidesse väljaannetesse, mida on nimetatud, et saada ametlik kinnitus. Need kinnitused lisatakse eeluurimise materjalidesse.

Toimetaja: Marju HimmaVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.