Täna on Palmipuudepüha ({{commentsTotal}})

Piibli järgi on Palmipuudepüha see päev, mil Jeesus viimast korda sisenes Jeruusalemma, ning inimesed tervitasid teda palmiokstega.

Palmipuudepühal kaunistatakse kirikud palmiokstega. Põhjapoolsetes maades on aga palmide asemel kasutusel pajuoksad ning rahvapäraselt kutsutaksegi palmipuudepüha urbepäevaks.

Tallinna Toomkirikus kingiti igale kirikulisele ehitud urvaoks. Palmipuudepühaga algab Suur ehk Vaikne nädal.Soomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.