Eesti ja USA kaitsetööstuse liidud sõlmivad koostöölepingu ({{commentsTotal}})

Eesti kaitsetööstuse liit sõlmib täna USA kaitsetööstuse liiduga NDIA koostöölepingu, mis peaks soodustama Eesti ettevõtete pääsu USA turule.

Kaitsevaldkonnas tegutsevad Eesti ettevõtted keskenduvad järjest enam eksporditurgudele, pakkudes kompetentsi nutikates tehnoloogiates, küber- ja andmeturbe valdkonnas, piirikaitses ja kaasaegses sõjatehnikas, teatas Eesti kaitsetööstuse liit.

Liidu juhi Kuldar Väärsi sõnul avab koostöö Eesti ettevõtetele mitmeid uusi võimalusi koostööprojektideks rahvusvaheliste suurtööstustega.

"Ameerika Ühendriikide turule pääsemine ei ole lihtne ning antud koostööleppe eesmärgiks on infovahetuse tihendamine kahe riigi kaitsetööstuste vahel. See annab uusi võimalusi Eesti ettevõtetele oma toodete ja teenuste ekspordil," sõnas Väärsi.

Väärsi sõnul teevad Eesti ja USA praegu edukalt koostööd riigipiiride jälgimisel erinevates riikides. Autonoomsete ja täisautomatiseeritud maismaa piirijälgimise süsteemide tootja Defendec on Eestis arendatud tehnoloogiat tarninud USA tellimusel mitmetesse kolmandatesse riikidesse.

Sel nädalal toimub USA-s Eesti kaitsetööstuse ettevõtete ringreis, millest võtavad osa näiteks roomiksõidukite arendaja Milrem, droonide ehitaja Threod Systems, superkondensaatoreid tootev Skeleton Technologies ja traadita piirijälgimise süsteemide tooja Defendec.

Eesti kaitsetööstuse delegatsiooni programm kattub osaliselt samal ajal USAs töövisiidil viibiva peaminister Taavi Rõivase omaga.

2009. aastal asutatud Eesti kaitsetööstuse liitu kuulub sada ettevõtet.

Toimetaja: Oliver KahuRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.