Eluasemete hinnatõus oli mullu viimase viie aasta väikseim ({{commentsTotal}})

{{1458541427000 | amCalendar}}

Statistikaameti teatel kasvas eluaseme hinnaindeks möödunud aastal 6,9%, mis on väikseim tõus viimase viie aasta kokkuvõttes.

Üle-eelmisel aastal kerkis indeks 13,7%, 2013. aastal 10,7%, 2012. aastal 7,3% ja 2011. aastal 8,5%.

Korterite hinnad kerkisid eelmisel aastal 7,2% ning majade hinnad 6,3%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust.

Viimaste aastate järsk hinnatõus oli vastureaktsioon majandussurutise aegsele kuni 50protsendisele langusele. Kinnisvaraekspertide hinnangul on hinnatase praegu saavutamas oma stabiilset seisu ja sel aastal võiks eeldada mitte küll hinnalangust, kuid hinnatõusu paigutist pidurdumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See ei olnud üllatav. See oli pigem oodatud tulemus ja pigem positiivne tulemus. Sest ühes sektoris liiga pikk, liiga kiire hinnatõus ei vii lõpuks mitte kuskile. Samas, ma saan aru, et see hinnaindeks puudutab tervet Eestit. Tallinna puhul, ma tooks eraldi Tallinna ja Tartu linna välja. Otsitakse eelkõige soodsamaid elamispindu, noored otsivad uusi kortereid, Sellest tulenevalt Tallinnas on pidevalt nõudlus pakkumisest üle. Nii, et Tallinnas me kardame, et tuleb 10% hinnatõus veel otsa," nentis Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman.

"Ütleme näiteks, et kvartaalselt või poolaasta lõikes kindlasti see kasv statistiliselt väheneb veelgi. Tegelikult on see piir uusarenduste hindade osas juba tükimat aega tagasi saanud oma lae kätte. Ülejäänud aasta tuleb kindlasti rahulikum juba," kommenteeris Uus Maa kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.

Toimetaja: Oliver Kahu, Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema