Eluasemete hinnatõus oli mullu viimase viie aasta väikseim ({{commentsTotal}})

{{1458541427000 | amCalendar}}

Statistikaameti teatel kasvas eluaseme hinnaindeks möödunud aastal 6,9%, mis on väikseim tõus viimase viie aasta kokkuvõttes.

Üle-eelmisel aastal kerkis indeks 13,7%, 2013. aastal 10,7%, 2012. aastal 7,3% ja 2011. aastal 8,5%.

Korterite hinnad kerkisid eelmisel aastal 7,2% ning majade hinnad 6,3%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust.

Viimaste aastate järsk hinnatõus oli vastureaktsioon majandussurutise aegsele kuni 50protsendisele langusele. Kinnisvaraekspertide hinnangul on hinnatase praegu saavutamas oma stabiilset seisu ja sel aastal võiks eeldada mitte küll hinnalangust, kuid hinnatõusu paigutist pidurdumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See ei olnud üllatav. See oli pigem oodatud tulemus ja pigem positiivne tulemus. Sest ühes sektoris liiga pikk, liiga kiire hinnatõus ei vii lõpuks mitte kuskile. Samas, ma saan aru, et see hinnaindeks puudutab tervet Eestit. Tallinna puhul, ma tooks eraldi Tallinna ja Tartu linna välja. Otsitakse eelkõige soodsamaid elamispindu, noored otsivad uusi kortereid, Sellest tulenevalt Tallinnas on pidevalt nõudlus pakkumisest üle. Nii, et Tallinnas me kardame, et tuleb 10% hinnatõus veel otsa," nentis Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman.

"Ütleme näiteks, et kvartaalselt või poolaasta lõikes kindlasti see kasv statistiliselt väheneb veelgi. Tegelikult on see piir uusarenduste hindade osas juba tükimat aega tagasi saanud oma lae kätte. Ülejäänud aasta tuleb kindlasti rahulikum juba," kommenteeris Uus Maa kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.

Toimetaja: Oliver Kahu, Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised