Tartus leidsid aset viie gümnaasiumi ühised katsed ({{commentsTotal}})

Tartus toimusid tulevastele gümnasistidele esimest korda viie gümnaasiumi ühised katsed. Uus kandideerimise süsteem on mõeldud selleks, et põhikooli õpilased ei peaks kulutama kogu oma kevadvaheaega eri koolides katsete tegemisele.

Tänased ühised sisseastumiskatsed toimusid Hugo Treffneri, Miina Härma, Jaan Poska, Kristjan Jaak Petersoni ja Tamme gümnaasiumisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kandideerimiseks pidid koolidesse soovijad end registreerima elektroonilises infosüsteemis, kus tuli märkida oma eelistused kooli ja õppesuuna valikuks. Täna pidid õpilased tegema neli testi: eesti keeles, inglise keeles, matemaatikas ja loodusainetes, kusjuures eri koolid arvestavad erinevate testide tulemusi.

Ühiskatsed on mõeldud eelkõige õpilaste elu lihtsustamiseks.

Kuna kõikidesse koolidesse käib kandideerimine samade testitulemuste põhjal, võib uus süsteem teha õpilaste elu mõnes mõttes hoopis keerulisemaks.

"Teistpidi, mõned on ärevuses, sest enne sai igale poole katsetada. Ühele poole ikka sai. Kui näiteks kahte kooli ei saanud, siis kahte kooli sai katsete tulemusena. Nii, et nii ja naa on nende jaoks. Aga need, kes on õppinud, nende jaoks on see ikka kindel asi," rääkis Tartu Jaan Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi.

Sel aastal lõpetab Tartus põhikooli ligikaudu 800 õpilast ning sama palju võetakse ka täna toimunud ühiskatsetega koolidesse vastu. Katsetele registreerinud õpilasi oli aga pea kaks korda rohkem ehk 1500.

Aprillis toimuvad õpilastega vestlused, et teha kindlaks nende lõplikud koolivalikud.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.