Tartus leidsid aset viie gümnaasiumi ühised katsed ({{commentsTotal}})

Tartus toimusid tulevastele gümnasistidele esimest korda viie gümnaasiumi ühised katsed. Uus kandideerimise süsteem on mõeldud selleks, et põhikooli õpilased ei peaks kulutama kogu oma kevadvaheaega eri koolides katsete tegemisele.

Tänased ühised sisseastumiskatsed toimusid Hugo Treffneri, Miina Härma, Jaan Poska, Kristjan Jaak Petersoni ja Tamme gümnaasiumisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kandideerimiseks pidid koolidesse soovijad end registreerima elektroonilises infosüsteemis, kus tuli märkida oma eelistused kooli ja õppesuuna valikuks. Täna pidid õpilased tegema neli testi: eesti keeles, inglise keeles, matemaatikas ja loodusainetes, kusjuures eri koolid arvestavad erinevate testide tulemusi.

Ühiskatsed on mõeldud eelkõige õpilaste elu lihtsustamiseks.

Kuna kõikidesse koolidesse käib kandideerimine samade testitulemuste põhjal, võib uus süsteem teha õpilaste elu mõnes mõttes hoopis keerulisemaks.

"Teistpidi, mõned on ärevuses, sest enne sai igale poole katsetada. Ühele poole ikka sai. Kui näiteks kahte kooli ei saanud, siis kahte kooli sai katsete tulemusena. Nii, et nii ja naa on nende jaoks. Aga need, kes on õppinud, nende jaoks on see ikka kindel asi," rääkis Tartu Jaan Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi.

Sel aastal lõpetab Tartus põhikooli ligikaudu 800 õpilast ning sama palju võetakse ka täna toimunud ühiskatsetega koolidesse vastu. Katsetele registreerinud õpilasi oli aga pea kaks korda rohkem ehk 1500.

Aprillis toimuvad õpilastega vestlused, et teha kindlaks nende lõplikud koolivalikud.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics