ERR Washingtonis: opositsioon kritiseerib Obama Kuuba visiiti ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide president Barack Obama külastab sel nädalal Kuuba saareriiki, kellega on ameeriklastel viimase sajandi jooksul olnud üsna keerulised suhted. Üldiselt toetavad ameeriklased presidendi poliitikat Kuuba suunas, kuid jälle on suur erinevus vabariiklaste ja demokraatide vahel.

Nagu pea kõigi teemadega Ameerika ühendriikides, mis puudutab poliitikat või vähemasti president Barack Obama otsuseid, on ka tema ajalooline Kuubas käik vähemasti meedia silmis vastuoluline. Või tegelikult on Obama Kuubas käik vastuoluline vaid konservatiivsete meediakanalite silmis, kes kajastavad eelkõige vabariiklaste presidendikandidaatide nägemust.

Vabariiklastest poliitikute arvamus on see, et Kuubat valitseva kommunistliku, totalitaarset režiimi ei tohiks justkui heaks kiita presidendi külaskäiguga.

Kuubal on probleeme inimõiguste ja sõnavabaduse tagamisega, mida illustreeris ka näiteks vägivaldne meeleavaldajate arreteerimine vaid mõni tund enne seda, kui president Obama maandus.

Nende ja ka paljude ajakirjanike hinnangul ei ole võimalik väita, et Obama nn suhete normaliseerumise poliitika tagajärjel oleks inimõiguste tagamine Kuubas paremaks muutunud ning nad on selle kohta ka teravaid küsimusi esitanud välisministeeriumi pressiesindajalt, et mis on siis alates 2014. aastast paremaks on läinud.

"Inimõiguste olukord on jätkuvalt probleemne. Leebelt öeldes. Me mõistame seda. Aga nagu ma olen varem öelnud, osa meie mõttekäigust, miks muuta suhtumist Kuubasse,
ongi see, et oleksime valmis ja võimelised nendest muredest Kuuba valitsusega ausalt rääkima ja püüda niimoodi muutust esile kutsuda," kommenteeris USA välisministeeriumi pressiesindaja Mark Toner.

Kuid nii Kuuba elanikud kui ka ühendriikide elanikud kiidavad Obama poliitika heaks ning siin ühendriikides on varasema olukorra jätkamise pooldajaid suures vähemuses.

Samuti tuleb meeles pidada, et üks Kuuba isoleerimise suurim eestkõneleja, vabariiklastest presidendikandidaat Marco Rubio sai nädal aega tagasi oma koduosariigis suure valimiskaotuse osaliseks.

Ametlikest kohtumistest enam tähelepanu saab Obama meedialt tõenäoliselt homme, kui ta kohtub Kuuba kodanikuaktivistide ja poliitiliste dissidentidega ning peab kõne Kuuba tulevikust.

Obama külaskäik Kuubale on märkimisväärne, sest viimati külastas USA riigipea Kuubat 88 aastat tagasi.

Toimetaja: Greete PalmisteTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema