Ettevõtlusorganisatsioonid loodavad, et uue ettevõtlusagentuuriga väheneb bürokraatia ({{commentsTotal}})

Ettevõtlusorganisatsioonid esitasid ettevõtlusminister Liisa Oviirile oma ettepanekud, mida tugiorganisatsioonide senises reformikavas muuta võiks. Tööandjad on kriitilised, kas uus kava suudab bürokraatiat vähendada ega saa aru, miks ei ole kavas põllumajandusorganisatsioonide reformimist.

Ettevõtlusorganisatsioonid kritiseerisid ettepanekutes praegust süsteemi eelkõige selle poolest, et süsteem on killustatud ning tegevusi dubleeritakse. Seetõttu on kriitikute hinnangul arendusorganisatsioonide tegevus ka ebaefektiivne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar selgitas, et organisatsioonide ühendamises peaks kaasa rääkima mitmed ministeeriumid üheskoos. Teiseks oodatakse reformist halduskoormuse vähendamist nii riigi kui ka ettevõtjate jaoks.

"Sellest, millist infot ja kui palju nõutakse, ei saa keegi täna aru ja erineb toetusüksuste lõikes," märkis Tamsar.

Kuigi tööandjad toetavad tugistruktuuride ühendamist ei saada aru, miks on reformist välja jäetud PRIA ja Maaelu Sihtasutus, mis samuti Euroopa Liidu struktuurifondide raha jagavad.

"Meil ei ole mõtet lammutada kompetentse. Põllumajanduspoliitika on Euroopa Liidus muust ettevõtlusest täiesti eraldiseisev [valdkond]," lausus ettevõtlusminister Liisa Oviir.

Loodava Ettevõtlusagentuuri peamiseks ülesandeks oleks ettevõtjate nõustamine ja koolitamine. Oviir selgitas, et praegu tegeleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pea 95 protsendi ulatuses Euroopa Liidu struktuurifondidest saadud raha jagamisega. Edaspidi peaks see suhe aga oluliselt muutuma.

EAS-i juht Hanno Tomberg kommenteeris, et asutuse 276-st töötajast tegeleb enamus teenuste ja toetustega. "Töötame välja ka uusi teenuseid ja kindlasti ka rahaliste võimaluste avardudes näeme võimalust uute teenuste pakkumiseks ettevõtjatele," märkis ta.

Tamsar ei usu aga, et riigiasutusest võiks saada pikemas perspektiivis ettevõtjate nõudandja ning peab sellekohast plaani nõrgaks. "Nõuandva poolega oleks ma üsna ettevaatlik. Küsimus on ju ikkagi ka selles, kui palju riik tegelikult suudab nõu anda," lausus ta.

Kui ettevõtlusminister tahab kava valitsusse viia 31. märtsil , siis rahandusministeerium on näiteks ettepanekutes riigireformi kavale toonud hoopis välja, et siiani eri asutustes Euroopa Liidu struktuurivahendite jagamisega tegelevad inimesed koonduksid ühte struktuurivahendite keskseks rakendusüksuseks.

"See keskne rakendusüksus võtaks endale eelkõige tugifunktsioonid: väljamaksed, raamatupidamine, IT-tugi, õigustugi. Arvan, et mõlema ettepaneku vahel on võimalik leida üsna suures ulatuses sünergia," arvas Oviir.

Toimetaja: Greete PalmisteOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema