Ettevõtlusorganisatsioonid loodavad, et uue ettevõtlusagentuuriga väheneb bürokraatia ({{commentsTotal}})

Ettevõtlusorganisatsioonid esitasid ettevõtlusminister Liisa Oviirile oma ettepanekud, mida tugiorganisatsioonide senises reformikavas muuta võiks. Tööandjad on kriitilised, kas uus kava suudab bürokraatiat vähendada ega saa aru, miks ei ole kavas põllumajandusorganisatsioonide reformimist.

Ettevõtlusorganisatsioonid kritiseerisid ettepanekutes praegust süsteemi eelkõige selle poolest, et süsteem on killustatud ning tegevusi dubleeritakse. Seetõttu on kriitikute hinnangul arendusorganisatsioonide tegevus ka ebaefektiivne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar selgitas, et organisatsioonide ühendamises peaks kaasa rääkima mitmed ministeeriumid üheskoos. Teiseks oodatakse reformist halduskoormuse vähendamist nii riigi kui ka ettevõtjate jaoks.

"Sellest, millist infot ja kui palju nõutakse, ei saa keegi täna aru ja erineb toetusüksuste lõikes," märkis Tamsar.

Kuigi tööandjad toetavad tugistruktuuride ühendamist ei saada aru, miks on reformist välja jäetud PRIA ja Maaelu Sihtasutus, mis samuti Euroopa Liidu struktuurifondide raha jagavad.

"Meil ei ole mõtet lammutada kompetentse. Põllumajanduspoliitika on Euroopa Liidus muust ettevõtlusest täiesti eraldiseisev [valdkond]," lausus ettevõtlusminister Liisa Oviir.

Loodava Ettevõtlusagentuuri peamiseks ülesandeks oleks ettevõtjate nõustamine ja koolitamine. Oviir selgitas, et praegu tegeleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pea 95 protsendi ulatuses Euroopa Liidu struktuurifondidest saadud raha jagamisega. Edaspidi peaks see suhe aga oluliselt muutuma.

EAS-i juht Hanno Tomberg kommenteeris, et asutuse 276-st töötajast tegeleb enamus teenuste ja toetustega. "Töötame välja ka uusi teenuseid ja kindlasti ka rahaliste võimaluste avardudes näeme võimalust uute teenuste pakkumiseks ettevõtjatele," märkis ta.

Tamsar ei usu aga, et riigiasutusest võiks saada pikemas perspektiivis ettevõtjate nõudandja ning peab sellekohast plaani nõrgaks. "Nõuandva poolega oleks ma üsna ettevaatlik. Küsimus on ju ikkagi ka selles, kui palju riik tegelikult suudab nõu anda," lausus ta.

Kui ettevõtlusminister tahab kava valitsusse viia 31. märtsil , siis rahandusministeerium on näiteks ettepanekutes riigireformi kavale toonud hoopis välja, et siiani eri asutustes Euroopa Liidu struktuurivahendite jagamisega tegelevad inimesed koonduksid ühte struktuurivahendite keskseks rakendusüksuseks.

"See keskne rakendusüksus võtaks endale eelkõige tugifunktsioonid: väljamaksed, raamatupidamine, IT-tugi, õigustugi. Arvan, et mõlema ettepaneku vahel on võimalik leida üsna suures ulatuses sünergia," arvas Oviir.

Toimetaja: Greete PalmisteKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.