Ekspert: gaasiseadmetele vajaliku ventilatsiooniga on palju probleeme ({{commentsTotal}})

Probleeme gaasiseadmete jaoks vajaliku ventilatsiooniga on hoonetes palju probleeme, ütles Tallinna tehnikakõrgkooli hoonete tehnosüsteemide ja energiatõhususe lektor Anti Hamburg. Tema sõnul ei peaks aga inimesed ise hakkama ventilatsiooni välja ehitama.

Hamburg tõdes ETV saates "Terevisioon", et viimase aja teated gaasiõnnetustest on väga kurvad ja neis saab süüdistada iseennast. Samas märkis ta, et kogu halva valguses tuleb näha ka head poolt - et probleemid teadvustuksid rohkem ja oleks kõigile arusaadav, kui tähtis ventilatsioon on.

"Kõikides hoonetes, kus on gaasiküte või gaasikütteseadmed, veesoojendusseadmed, on õhuvahetus väga oluline. Mitte et teistes hoonetes see ebaoluline oleks. Neid süsteeme oleme uurinud ja probleem on väga lai," ütles ta.

Hamburgi sõnul on gaasiseadmete puhul tähtis hooldus, mida tuleks teha iga-aastaselt.

"Paljude seadmete puhul on öeldud, et peab olema värske õhu juurdepääs, me teame kui suur see õhuhulk peaks olema, mis gaasikütteseadmetel on vaja. Kui vaatame kortereid, siis näeme, et teatud tingimused pole tagatud. /.../ Ohutusnõuetes on öeldud, et juhul kui värske õhu juurdepääs puudub, ei tohiks neid seadmeid kasutada," selgitas ta.

Aastakümneid vanades korterelamutes on ventilatsioonisüsteem mõeldud loomuliku ventilatsioonina, kuid tegelikkuses ei toimi see Hamburgi sõnul viimaste korruste puhul ka loomuliku ventilatsioonina.

"Väljatõmbelõõrid on liiga lühikesed ja selle tõttu peaks ergastama seda ventilatsiooni ventilaatoritega. Kunagi oli ka tüüpprojektides ette nähtud viimastele korrustele sundväljatõmme," märkis ta.

Hamburgi sõnul on ventilatsioon hoone lahutamatu osa. "Kui seda hakatakse lahendama, siis tuleks seda teha projektiga ja nõuetekohaselt välja ehitada. Kui korteriomanikud hakkaks välja ehitama oma ventilatsioonisüsteeme, siis peaks see mingitest nõuetest lähtuma. Aga pigem mitte hakata seda individuaalselt välja ehitama," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.