Ekspert: gaasiseadmetele vajaliku ventilatsiooniga on palju probleeme ({{commentsTotal}})

Probleeme gaasiseadmete jaoks vajaliku ventilatsiooniga on hoonetes palju probleeme, ütles Tallinna tehnikakõrgkooli hoonete tehnosüsteemide ja energiatõhususe lektor Anti Hamburg. Tema sõnul ei peaks aga inimesed ise hakkama ventilatsiooni välja ehitama.

Hamburg tõdes ETV saates "Terevisioon", et viimase aja teated gaasiõnnetustest on väga kurvad ja neis saab süüdistada iseennast. Samas märkis ta, et kogu halva valguses tuleb näha ka head poolt - et probleemid teadvustuksid rohkem ja oleks kõigile arusaadav, kui tähtis ventilatsioon on.

"Kõikides hoonetes, kus on gaasiküte või gaasikütteseadmed, veesoojendusseadmed, on õhuvahetus väga oluline. Mitte et teistes hoonetes see ebaoluline oleks. Neid süsteeme oleme uurinud ja probleem on väga lai," ütles ta.

Hamburgi sõnul on gaasiseadmete puhul tähtis hooldus, mida tuleks teha iga-aastaselt.

"Paljude seadmete puhul on öeldud, et peab olema värske õhu juurdepääs, me teame kui suur see õhuhulk peaks olema, mis gaasikütteseadmetel on vaja. Kui vaatame kortereid, siis näeme, et teatud tingimused pole tagatud. /.../ Ohutusnõuetes on öeldud, et juhul kui värske õhu juurdepääs puudub, ei tohiks neid seadmeid kasutada," selgitas ta.

Aastakümneid vanades korterelamutes on ventilatsioonisüsteem mõeldud loomuliku ventilatsioonina, kuid tegelikkuses ei toimi see Hamburgi sõnul viimaste korruste puhul ka loomuliku ventilatsioonina.

"Väljatõmbelõõrid on liiga lühikesed ja selle tõttu peaks ergastama seda ventilatsiooni ventilaatoritega. Kunagi oli ka tüüpprojektides ette nähtud viimastele korrustele sundväljatõmme," märkis ta.

Hamburgi sõnul on ventilatsioon hoone lahutamatu osa. "Kui seda hakatakse lahendama, siis tuleks seda teha projektiga ja nõuetekohaselt välja ehitada. Kui korteriomanikud hakkaks välja ehitama oma ventilatsioonisüsteeme, siis peaks see mingitest nõuetest lähtuma. Aga pigem mitte hakata seda individuaalselt välja ehitama," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema