Ilves: meid tahetakse jälle tappa ({{commentsTotal}})

{{1458644331000 | amCalendar}}

President Toomas Hendrik Ilves avaldas kaastunnet Brüsseli plahvatustes hukkunute lähedastele ja ütles, et Euroopa peab tegema koostööd kurjategijate tabamiseks ja hävitamiseks. Kaastunnet avaldasid ka peaminister Taavi Rõivas ja riigikogu esimees Eiki Nestor.

"Meid tahetakse jälle tappa, otse Euroopa südames. Vastus sellistele alatutele ja põlastusväärsetele kuritegudele on üleeuroopaline koostöö nende kurjategijate ja nende võrgustike tabamiseks ja hävitamiseks. Eesti on Belgiaga. Meie kaastunne kõigile Brüsseli plahvatuste ohvritele ja nende lähedastele," kirjutab president Facebookis.

Peaminister Taavi Rõivas ütles Brüsselis toimunud plahvatuste kohta, et nendega soovitakse hirmu külvata. 

"Brüsselis toimunud terrorirünnakud vapustavad meid kõiki sügavalt. Nende tapvate ja alatute löökide eesmärk on üks: hirmu külvamine. Me ei alistu hirmule. Ka mitte siis, kui löök tabab Euroopa südant. Eesti seisab ühtselt koos Belgia ja ülejäänud Euroopaga vastu terrorile," teatas Rõivas ja avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele.

Riigikogu esimees Eiki Nestor avaldas samuti hukkunute lähedastele kaastunnet ja soovis vigastatutele kiiret paranemist. Nestori sõnul püüavad kurjategijad muuta Euroopa ühiskonnakorraldust enda näo järgi.

"Plahvatustega soovivad terroristid muuta meie Euroopa elulaadi ja ühiskonnakorraldust enda näo järgi. Tahan teile kinnitada: ükski plahvatus ei saa purustada Euroopa usku vabasse ja demokraatlikku ühiskonda. Meid ei ole võimalik muuta hirmu, vägivalla ja õigusetuse Euroopaks," teatas Nestor.

Tema sõnul teevad politsei ja julgeolekuasutused teevad oma tööd ning terroristid, nende toetajad ja rahastajad võetakse vastutusele.

"Hoidugem täiendamast terroristide kurjust tõendamata kahtlustuste ja eelarvamustega. Tervele mõistusele ei ole kohane koguda terrori najal poliitilisi punkte. Eesti on turvaline paik tänu ühtsele Euroopale, mitte tänu enda väljalülitamisele kaasaegsest maailmast. Iga vähegi arukas inimene teab, et see viimane pole lihtsalt võimalik. Täna oleme kõik belglased," ütles Nestor.

Kaljurand: see on jõhker rünnak kõige inimliku vastu

„Tunnen südamest kaasa hukkunute lähedastele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist,“ ütles välisminister Marina Kaljurand, avaldades kaastunnet kogu Belgia rahvale.

„Mõistan hukka tänased ohvriterohked terrorirünnakud Brüsselis. See kuritegu oli jõhker rünnak kõige inimliku vastu. Ma usun ja loodan, et Belgia võimud suudavad olukorra kiiresti kontrolli alla võtta. Terrorism ei ole kunagi olnud meile lähemal kui praegu. Rahvusvaheline kogukond peab jätkama järjekindlat tegevust selle nimel, et säärased tragöödiad ei korduks,“ lisas ta.

Kaljurand kinnitas, et välisministeerium töötab praegu selle nimel, et välja selgitada, kas meie kodanikega Brüsselis on kõik korras ning soovitas kõigil jälgida Belgia ametivõimude juhiseid.

Toimetaja: Merili Nael, Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.