Ilves: meid tahetakse jälle tappa ({{commentsTotal}})

{{1458644331000 | amCalendar}}

President Toomas Hendrik Ilves avaldas kaastunnet Brüsseli plahvatustes hukkunute lähedastele ja ütles, et Euroopa peab tegema koostööd kurjategijate tabamiseks ja hävitamiseks. Kaastunnet avaldasid ka peaminister Taavi Rõivas ja riigikogu esimees Eiki Nestor.

"Meid tahetakse jälle tappa, otse Euroopa südames. Vastus sellistele alatutele ja põlastusväärsetele kuritegudele on üleeuroopaline koostöö nende kurjategijate ja nende võrgustike tabamiseks ja hävitamiseks. Eesti on Belgiaga. Meie kaastunne kõigile Brüsseli plahvatuste ohvritele ja nende lähedastele," kirjutab president Facebookis.

Peaminister Taavi Rõivas ütles Brüsselis toimunud plahvatuste kohta, et nendega soovitakse hirmu külvata. 

"Brüsselis toimunud terrorirünnakud vapustavad meid kõiki sügavalt. Nende tapvate ja alatute löökide eesmärk on üks: hirmu külvamine. Me ei alistu hirmule. Ka mitte siis, kui löök tabab Euroopa südant. Eesti seisab ühtselt koos Belgia ja ülejäänud Euroopaga vastu terrorile," teatas Rõivas ja avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele.

Riigikogu esimees Eiki Nestor avaldas samuti hukkunute lähedastele kaastunnet ja soovis vigastatutele kiiret paranemist. Nestori sõnul püüavad kurjategijad muuta Euroopa ühiskonnakorraldust enda näo järgi.

"Plahvatustega soovivad terroristid muuta meie Euroopa elulaadi ja ühiskonnakorraldust enda näo järgi. Tahan teile kinnitada: ükski plahvatus ei saa purustada Euroopa usku vabasse ja demokraatlikku ühiskonda. Meid ei ole võimalik muuta hirmu, vägivalla ja õigusetuse Euroopaks," teatas Nestor.

Tema sõnul teevad politsei ja julgeolekuasutused teevad oma tööd ning terroristid, nende toetajad ja rahastajad võetakse vastutusele.

"Hoidugem täiendamast terroristide kurjust tõendamata kahtlustuste ja eelarvamustega. Tervele mõistusele ei ole kohane koguda terrori najal poliitilisi punkte. Eesti on turvaline paik tänu ühtsele Euroopale, mitte tänu enda väljalülitamisele kaasaegsest maailmast. Iga vähegi arukas inimene teab, et see viimane pole lihtsalt võimalik. Täna oleme kõik belglased," ütles Nestor.

Kaljurand: see on jõhker rünnak kõige inimliku vastu

„Tunnen südamest kaasa hukkunute lähedastele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist,“ ütles välisminister Marina Kaljurand, avaldades kaastunnet kogu Belgia rahvale.

„Mõistan hukka tänased ohvriterohked terrorirünnakud Brüsselis. See kuritegu oli jõhker rünnak kõige inimliku vastu. Ma usun ja loodan, et Belgia võimud suudavad olukorra kiiresti kontrolli alla võtta. Terrorism ei ole kunagi olnud meile lähemal kui praegu. Rahvusvaheline kogukond peab jätkama järjekindlat tegevust selle nimel, et säärased tragöödiad ei korduks,“ lisas ta.

Kaljurand kinnitas, et välisministeerium töötab praegu selle nimel, et välja selgitada, kas meie kodanikega Brüsselis on kõik korras ning soovitas kõigil jälgida Belgia ametivõimude juhiseid.

Toimetaja: Merili Nael, Greete PalmisteERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema