Sinisalu: Eestis terroriohtu ei ole, kuid politsei kasvatab nähtavat heidutust ({{commentsTotal}})

Eestis ei ole ühtki viidet sellele, et keegi plaaniks terrorirünnakut toime panna, rõhutas kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu. Politsei küll suurendab nähtavat heidutust, kuid Sinisalu sõnul ei saa turvalisuse tagamiseks kehtestada avalikus ruumis vanglalaadseid turvanõudeid.

"Hetkeolukord on selline, et me ei näe mingit põhjust, et peaks üle reageerima nendele sündmustele. Kõik see on muidugi kahetsusväärne, mis Belgias juhtus, kuid Eestis ei ole ühtki indikatsiooni sellest, et meil keegi plaanib terrorirünnakut toime panna," rääkis Sinisalu "Aktuaalsele kaamerale".

Tema sõnul on kaitsepolitsei PPA-ga olukord arutanud ning PPA on otsustanud suurendada nähtavat heidutust. "Kui mõnel inimesel peaks tekkima mingisugune idee, ta on saanud innustust, et samuti mingi rünnak toime panna, siis politsei on valmis tugevamate jõududega reageerima," kinnitas kapo juht.

Kuigi Zaventemi lennujaamas aset leidnud pommirünnakud toimusid check-in alas, kuhu pääseb läbimata turvakontrolli, ei leia Sinisalu, et lennujaamadesse sisenemisel peaks inimene läbima kohe mingi turvakontrolli.

"Kui me nüüd kujutame ette, et sinna lennujaama ette panna mingid turvaväravad, siis kurjus on leidlik ja leitakse mõni muu koht, kus rünnata. Ükski riik ei ole võimeline tagama turvalisust kõikides avalikes kohtades. Siis muutuks avalik totalitaarseks vanglaks ja see ei ole lihtsalt võimalik," selgitas Sinisalu.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.