Sinisalu: Eestis terroriohtu ei ole, kuid politsei kasvatab nähtavat heidutust ({{commentsTotal}})

Eestis ei ole ühtki viidet sellele, et keegi plaaniks terrorirünnakut toime panna, rõhutas kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu. Politsei küll suurendab nähtavat heidutust, kuid Sinisalu sõnul ei saa turvalisuse tagamiseks kehtestada avalikus ruumis vanglalaadseid turvanõudeid.

"Hetkeolukord on selline, et me ei näe mingit põhjust, et peaks üle reageerima nendele sündmustele. Kõik see on muidugi kahetsusväärne, mis Belgias juhtus, kuid Eestis ei ole ühtki indikatsiooni sellest, et meil keegi plaanib terrorirünnakut toime panna," rääkis Sinisalu "Aktuaalsele kaamerale".

Tema sõnul on kaitsepolitsei PPA-ga olukord arutanud ning PPA on otsustanud suurendada nähtavat heidutust. "Kui mõnel inimesel peaks tekkima mingisugune idee, ta on saanud innustust, et samuti mingi rünnak toime panna, siis politsei on valmis tugevamate jõududega reageerima," kinnitas kapo juht.

Kuigi Zaventemi lennujaamas aset leidnud pommirünnakud toimusid check-in alas, kuhu pääseb läbimata turvakontrolli, ei leia Sinisalu, et lennujaamadesse sisenemisel peaks inimene läbima kohe mingi turvakontrolli.

"Kui me nüüd kujutame ette, et sinna lennujaama ette panna mingid turvaväravad, siis kurjus on leidlik ja leitakse mõni muu koht, kus rünnata. Ükski riik ei ole võimeline tagama turvalisust kõikides avalikes kohtades. Siis muutuks avalik totalitaarseks vanglaks ja see ei ole lihtsalt võimalik," selgitas Sinisalu.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema