Teraviljakasvatajad asuvad riskide maandamiseks uusi kultuure kasvatama ({{commentsTotal}})

Jätkuv hinnalangus maailmaturul paneb Eesti teraviljakasvatajaid otsima võimalusi, kuidas muuta töö mitmekesisemaks ja tasuvamaks. Hinnariskide maandamiseks tuleb rohkem panustada kaera, tatra ja kaunviljade kasvatamisse, leiti Paides toimunud teraviljafoorumil.

Meie teraviljakasvatajad kogusid mullu aegade suurima saagi, ometi pole põllumeeste sissetulekud oluliselt kasvanud, sest maailmaturu hinnad on viie aasta madalaimad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põllumajandus-kaubanduskoja teraviljatoimkonna esimees Mati Koppel sõnas, et eelmise aasta rekordsaagid jäid kümne tonni hektari kohta. Eesti keskmine oli mullu 4,3 tonni hektarilt.

"Reservid on olemas. Need kasvatajad, kelle saagid on madalad ja kelle efektiivsus on madal, need suudavad reservide najal esimestele võimalikult lähedale järgi tulla," sõnas ta.

Eestis toodetakse kõige enam nisu ja otra, kuid hinnariske aitaks maandada kasvatatavate tera- ja kaunviljade laiem valik. Koppel sõnutsi on tõusnud huvi toidukaera kasvatamise vastu.

"Selline mitmekesistamine toob kindlasti asjale kasu juurde, et kui ühe toote hinnad on madalal, siis on võimalus teenida teise pealt," ütles ta.

Aga võimalusi teraviljakasvatuse hoogustamiseks on veelgi.

Ühelt poolt küll piimatootmine väheneb, aga Eestil on kohustus säilitada need püsirohumaad, mis on püsirohumaadena kirjas, et seal me ei võigi midagi muud kasvatada kui heintaimi.

"Meil on saadetud Euroopa Komisjonile ettepanek, kus võiksime kehtestada ühe erisuse. Erisus puudutab just seda, kui tahetakse ühest sektorist teise minna ehk võetakse maa teises sektoris kasutusele. Me loodame, et me saame positiivse vastuse," ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

Kuna maailma elanikkond kasvab ja teraviljasaaduste tarbimine suureneb, on võtmeküsimus uute turgude leidmine. Praegu on Eesti teraviljatoodete olulisemad sihtturud Alžeeria, Saudi Araabia ja Iirimaa.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: Aktuaalne KaameraINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics