Südaööl naasid Tallinna inimesed, kelle lend oli rünnakute tõttu tühistatud ({{commentsTotal}})

{{1458710314000 | amCalendar}}

Südaööl saabusid Amsterdam-Tallinn lennuga kodumaale tagasi paljud inimesed, kelle tavapärane lend oli eilsete Brüsseli terrorirünnakute tõttu tühistatud.

Saabujate seas oli neidki, kes terrorirünnakuid väga lähedalt nägid, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Oli esimene plahvatus, aga meile tundus, et see võis olla ka mingi suur asi, mis kukkus maha või alla, ja kui vaatasime seljataha, et kas oli mingeid märke või et mis juhtus, siis paar inimest jooksid. Tundus juba kahtlane, aga kuna teine plahvatus tuli järgi, siis see oli meist umbes 30-40 meetrit eemal, aga kuna seal oli väike nurk, siis see ei ulatunud otse meieni ja läks õnneks," kirjeldas Kristjan Aruoja.

Lennujaamas viibis ka Caroline Rute. Ka tema õnneks viga ei saanud.

"Me saime küll väga tolmuseks, siiamaani oleme veidi tolmused. Lennujaamast ära minnes me nägime inimesi, kes olid vigastatud - nii see, kes meid saatis sealt välja kui ka üks naine, kes oli põrandal pikali. Teda abistati juba, aga täiesti võimalik, et võib-olla ta saigi surma. Ma loodan, et mitte, aga tõesti, kuna seal mitmed inimesed olid esimese pommi eest ära jooksmas ja teine pomm plahvatas kohas kuhu poole mitmed inimesed jooksid, siis mõned vigastused olid tõsisemad kui need muidu oleks olnud," rääkis Rute.

Indrek Saluvee pääses plahvatustest. "Hommikul kella 8 paiku ärkasime ja uudistest nägime, et toimunud on terroriakt Brüsseli lennujaamas. Kell 9 pidime minema Euroopa Parlamenti ja kui me jõudsime metroosse, siis toimus vahetult enne seda kolmas plahvatus metroos," rääkis Saluvee.

"Kui me kohale jõudsime, siis aeti just rahvast välja, et kui oleksime natuke varem jõudnud, siis oleksime seal samas sees olnud. /.../ Algul me tegime nalja ega me aru ei saanud, mis tegelikult toimub, aga pärast hakkasid politsei ja kiirabi edasi-tagasi sõitma, siis hakkas neid plahvatusi vist igalt poolt tulema ja helikopterid lendasid ringi - nagu sõjatander oli seal," kirjeldas Dagmar Mamedova.

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" pikemat intervjuud Kristjan Aruoja ja Caroline Rutega, kes olid plahvatuste ajal Zaventemi lennujaamas teisest pommist ainult mõnekümne meetri kaugusel: 

Toimetaja: Merili NaelMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.