Südaööl naasid Tallinna inimesed, kelle lend oli rünnakute tõttu tühistatud ({{commentsTotal}})

{{1458710314000 | amCalendar}}

Südaööl saabusid Amsterdam-Tallinn lennuga kodumaale tagasi paljud inimesed, kelle tavapärane lend oli eilsete Brüsseli terrorirünnakute tõttu tühistatud.

Saabujate seas oli neidki, kes terrorirünnakuid väga lähedalt nägid, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Oli esimene plahvatus, aga meile tundus, et see võis olla ka mingi suur asi, mis kukkus maha või alla, ja kui vaatasime seljataha, et kas oli mingeid märke või et mis juhtus, siis paar inimest jooksid. Tundus juba kahtlane, aga kuna teine plahvatus tuli järgi, siis see oli meist umbes 30-40 meetrit eemal, aga kuna seal oli väike nurk, siis see ei ulatunud otse meieni ja läks õnneks," kirjeldas Kristjan Aruoja.

Lennujaamas viibis ka Caroline Rute. Ka tema õnneks viga ei saanud.

"Me saime küll väga tolmuseks, siiamaani oleme veidi tolmused. Lennujaamast ära minnes me nägime inimesi, kes olid vigastatud - nii see, kes meid saatis sealt välja kui ka üks naine, kes oli põrandal pikali. Teda abistati juba, aga täiesti võimalik, et võib-olla ta saigi surma. Ma loodan, et mitte, aga tõesti, kuna seal mitmed inimesed olid esimese pommi eest ära jooksmas ja teine pomm plahvatas kohas kuhu poole mitmed inimesed jooksid, siis mõned vigastused olid tõsisemad kui need muidu oleks olnud," rääkis Rute.

Indrek Saluvee pääses plahvatustest. "Hommikul kella 8 paiku ärkasime ja uudistest nägime, et toimunud on terroriakt Brüsseli lennujaamas. Kell 9 pidime minema Euroopa Parlamenti ja kui me jõudsime metroosse, siis toimus vahetult enne seda kolmas plahvatus metroos," rääkis Saluvee.

"Kui me kohale jõudsime, siis aeti just rahvast välja, et kui oleksime natuke varem jõudnud, siis oleksime seal samas sees olnud. /.../ Algul me tegime nalja ega me aru ei saanud, mis tegelikult toimub, aga pärast hakkasid politsei ja kiirabi edasi-tagasi sõitma, siis hakkas neid plahvatusi vist igalt poolt tulema ja helikopterid lendasid ringi - nagu sõjatander oli seal," kirjeldas Dagmar Mamedova.

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" pikemat intervjuud Kristjan Aruoja ja Caroline Rutega, kes olid plahvatuste ajal Zaventemi lennujaamas teisest pommist ainult mõnekümne meetri kaugusel: 

Toimetaja: Merili NaelRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema