ERR Brüsselis: ühistransport jätkuvalt seisab, kuid koolid, lasteaiad ja kaubanduskeskused ilmselt töötavad ({{commentsTotal}})

ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla tõdes, et möödunud ööl võrreldes eilse õhtuga suuri arenguid seoses terrorirünnakutega ei olnud.

Tralla rääkis "Terevisioonile", et enamik Brüsseli ühistranspordist jätkuvalt seisab, metrooliinid on endiselt suletud, osad liinid asendatud bussidega, mõni trammiliin toimib. Rongid küll sõidavad, kuid sündmuskohale kõige lähematest peatustest rongi peale ei saa.

Samas koolid, lasteaiad ja kaubanduskeskused peaksid töötama.

"Paljud Euroopa Liidu institutsioonide töötajad - institutsioonide peakorterid asuvad ju vahetult Maalbeeki metroojaama läheduses või lausa selle kohal - lähevad täna tööle. Samas on neile öeldud, et kes saavad, töötagu kodus, sest ühistranspordiga on probleeme ja võib arvata, et ka Brüsseli ringteel tulevad täna suured ummikud, kuna inimesed üritavad ikkagi linna pääseda," rääkis Tralla.

Möödunud ööl toimus Tralla sõnul Brüsselis Schaerbeeki linnaosas pikk politseioperatsioon, mille käigus otsiti läbi üht korterit, kust leiti lõhkeseadeldised ja ISIS-e lipp.

"Väidetavalt viisid politsei selle majani ühe taksojuhi ütlused, kes viis lennujaama need kolm, keda praegu peetakse kahtlusalusteks. Kaks meest olid oletatavasti enesetaputerroristid, kolmas mees on tõenäoliselt praegu Euroopa üks tagaotsitavamaid mehi. Läbiotsimiselt Schaerbeeki linnaosas leiti lisaks lõhkeseadeldisele, mis sisaldas muu hulgas naelu, ka kemikaale. Praegusel hetkel pole teateid arreteeritutest," selgitas Tralla.

Toimetaja: Merili NaelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.