Kapo juht: infovahetus pole probleem ({{commentsTotal}})

Kaitsepolitseiameti juht Arnold Sinisalu ütles, et infovahetus riikide vahel ei ole probleem ja tema sõnul on parim garantii terrorismivastases võitluses see, kuidas riigi politsei suudab saada piisavalt informatsiooni kuritegude ennetamiseks.

Arnold Sinisalu kordas "Terevisioonis", et Eesti ohutase ei ole kasvanud. Tema sõnul lähtub selline hinnang olemasolevast infost ja suhtlusest partneritega.

"Kõik see kokku annab võimaluse järeldada, et meid hetkel midagi sellist tõsist ei ohusta. Mis ei tähenda seda, et kui terroristid võtavad ülesandeks näiteks rünnata kõiki Euroopa riike samaaegselt, siis Eestis pigem võib juhtuda midagi sellist, et tuleb siia keegi kuskilt välismaalt, keda me ei tunne. Siis on mingi piiratud rünnaku toimepanemine võimalik. Aga sellist infot praegu ei ole, see kõik on teoreetiline. Nii et aastate pikkune töö, et ennetada terrorismi, tõkestada seda," selgitas Sinisalu.

Tema sõnul on kõige tähtsam normaalne infovahetus teiste riikidega.

"Kui kuskil räägitakse, et infovahetus on probleem, siis selle lükkaks küll ümber. Infovahetus pole probleem, küsimus on pigem selles, kas kõik liikmesriigid suudavad sisemiselt saada piisavalt palju infot, et terrorismiga aktiivselt võidelda. Siin on räägitud, et tuleks luua mingi üleeuroopaline luureagentuur. Ma sellistesse asjadesse väga tõsiselt ei usu. Ikkagi esmatasand on siseriigis - kui riigi politsei ja julgeolekuteenistused suudavad saada piisavalt informatsiooni, et ennetada mingeid tegusid, siis see on kõige parem garantii, et võitlus terrorismiga on edukas," rääkis ta saates.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics