Kapo juht: infovahetus pole probleem ({{commentsTotal}})

Kaitsepolitseiameti juht Arnold Sinisalu ütles, et infovahetus riikide vahel ei ole probleem ja tema sõnul on parim garantii terrorismivastases võitluses see, kuidas riigi politsei suudab saada piisavalt informatsiooni kuritegude ennetamiseks.

Arnold Sinisalu kordas "Terevisioonis", et Eesti ohutase ei ole kasvanud. Tema sõnul lähtub selline hinnang olemasolevast infost ja suhtlusest partneritega.

"Kõik see kokku annab võimaluse järeldada, et meid hetkel midagi sellist tõsist ei ohusta. Mis ei tähenda seda, et kui terroristid võtavad ülesandeks näiteks rünnata kõiki Euroopa riike samaaegselt, siis Eestis pigem võib juhtuda midagi sellist, et tuleb siia keegi kuskilt välismaalt, keda me ei tunne. Siis on mingi piiratud rünnaku toimepanemine võimalik. Aga sellist infot praegu ei ole, see kõik on teoreetiline. Nii et aastate pikkune töö, et ennetada terrorismi, tõkestada seda," selgitas Sinisalu.

Tema sõnul on kõige tähtsam normaalne infovahetus teiste riikidega.

"Kui kuskil räägitakse, et infovahetus on probleem, siis selle lükkaks küll ümber. Infovahetus pole probleem, küsimus on pigem selles, kas kõik liikmesriigid suudavad sisemiselt saada piisavalt palju infot, et terrorismiga aktiivselt võidelda. Siin on räägitud, et tuleks luua mingi üleeuroopaline luureagentuur. Ma sellistesse asjadesse väga tõsiselt ei usu. Ikkagi esmatasand on siseriigis - kui riigi politsei ja julgeolekuteenistused suudavad saada piisavalt informatsiooni, et ennetada mingeid tegusid, siis see on kõige parem garantii, et võitlus terrorismiga on edukas," rääkis ta saates.

Toimetaja: Merili NaelRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.