Särekanno: Belgia üks suuremaid probleeme on lünklik töö kogukondadega ({{commentsTotal}})

Eesti alalise esinduse nõunik Brüsselis Uku Särekanno tõdes, et Belgia sisejulgeolekuasutused on kogu viimase aasta püüdnud terrorismi tõkestada, kuid seekord see ei õnnestunud. Belgia üks suuremaid probleeme on tema sõnul see, et töö radikaliseeruvate kogukondadega on olnud lünklik.

Särekanno rääkis "Terevisioonis" ERR-i Brüsseli korrespondendile Johannes Trallale antud intervjuus, et eilsed sündmused Brüsselis näitavad seda, et niisuguseid rünnakuid on väga raske 100-protsendiliselt ära hoida.

"Tegelikult me otsime ju nõela heinakuhjast. Eks see peegeldab mingil määral kindlasti seda, milline on infovahetus erinevate Euroopa sisejulgeolekuasutuste vahel ja millised on euroopaliku süsteemi puudused. Aga ma oleks kriitikaga ettevaatlik. Ma arvan, et Belgia sisejulgeolekuasutused on töötanud palehigis terve viimase aasta ja teinud endast parima selle nimel, et halvim ära hoida. Paraku see ei õnnestunud seekord," rääkis ta.

Kaitsepolitseiameti juht Arnold Sinisalu ütles täna hommikul, et infovahetus riikide vahel ei ole probleem. Särekanno selgitas, et üks pool on see, kuidas kogutakse infot riigisiseselt, kuid teiselt poolt tuleb meeles pidada, et Euroopa Liidu puhul on tegemist riikide liiduga, mitte USA-sarnase riigiga.

"Esiteks tuleb vaadata Belgia riiki ennast ja seda, kuidas infot kogutakse riigisiseselt. Belgia üks suuremaid probleeme on see, et kogukondadega töö on olnud väga lünklik, politsei ei tunne piisavalt neid kogukondi, kes on radikaliseerunud. See annab tunnetust ka sellest, milline on luureinfo. Teine pool on see, et Euroopa Liit ise on ikkagi liikmesriikide liit, mitte nagu USA, kus on üks FBI, kes tegeleb kogu sisejulgeoleku poolega. Meil on siiski 28 erinevat agentuuri ja loomulikult need opereerivad peaasjalikult oma siseriiklikes huvides ja infovahetus sealt edasi ei ole päris sama, mis FBI puhul. See on euroopa omapära paraku," selgitas Särekanno.

Tema hinnangul saab teha peaasjalikult kahte asja: "Ühelt poolt tuleb töötada kogukondadega ja vähendada radikaliseerumist, mis on vähkkasvajana Euroopas levinud. Teine pool on see, et tuleb töövahendeid, mis sisejulgeolekuasutustel on, laiendada, sest info, millega tuleb hakkama saada, on meeletult suur."

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema